Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
V souvislosti se zachovalostí 0/0 nebo RL bych se rád zeptal. Jakto, že na aukci Nummus jsou vyvolávací ceny vesměs většiny mincí v zachovalosti 0/0 dražší než RL? Je to tím, že jsou RL méně vzácné než 0/0?


Popisy zachovalostí v aukcích Nummus nemají s reálným stavem mince většinou mnoho společného, takže je to celkem jedno.... :roll:
Registrovaný uživatel
FRANZ napsal
Jsem laik, teprve začínám, tak pokud píšu nesmysly, rád se poučím.



..také bych chtěl začínat s tímto základem ;)
Registrovaný uživatel
Tím jsem myslel sehnat mince v této kvalitě, tedy v 0/0. Jak jsem již psal, nějaké mince mám, ale rád bych toto období začal sbírat znovu a v lepší kvalitě!!! Čekám teď na březnovou aukci dukát a snad se mi tam něco podaří sehnat...

Jinak máte někdo zkušenosti s ohodnocováním kvality na dukátovskejch aukcích?? Díval jsem se totiž na výsledky starších aukcí a příjde mi ža tam šli mince o které mám zájem nějak levno... (s katalogovou cenou to nemělo téměř nic společného...) Mám namysli korunky ve stavu 0/0. Byly v tak špatném stavu, nebo šli jen zalevno??? Poradí někdo???
Registrovaný uživatel
Bez toho vidět popsanou minci "naživo" v aukci raději ani příhoz !!!
(nebo zaúkolovat známého který vidí "naživo")
Registrovaný uživatel
Tak to jo! To je jasný, hodlám se tam na začátku března stavit pro katalog, a okouknout co budou mít... Ale stejně, jaké máte zkušenosti s tím dukátem??? Ohodnocují si mince sami a kvalitně, nebo tam napíšou to co chce majitel mince???

a nemá tady někdo kvalitní foto několika mincí (R-U stříbro, F.J.I. korunky, dvoukorunky) v perfektní kvalitě 0/0 (pro mě pro porovnání kvality mincí, které již mám) z nedostatku znalostí zatím jen tipuju kvalitu a nechci se napálit a koupit zase šrot... :oops:
Registrovaný uživatel
Projdi si 85. aukci od Raucha. Vybral jsem některé pro ilustraci... Zejména drobné mince v této kvalitě jsou velmi špatno sehnatelné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten 2h vypadá tak na 1/1...
1h tak 0- nebo 1+
1K 0/0 dr.hr.
ale jinak to relativně sedí, oproti popisům u nás... :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 3. 2. 2010, 17:31. »
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
ten 2h vypadá tak na 1/1...
1h tak 0- nebo 1+
1K 0/0 dr.hr.
ale jinak to relativně sedí, oproti popisům u nás... :roll:


2h 1/1???????? ten se mi zdál právě že perfektni...

ten 20h je nádhernej, na tom se asi shodneme...

a ta 1k myslíta strana hlava vlevo nahoře... já myslel že to je stín od otřepu při ražbě?????

škoda že u sebe nemám foto mojí sbírky...
Moderátor
Ono to posouzení zachovalosti je dost individuální podle mě.
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Ono to posouzení zachovalosti je dost individuální podle mě.


S tím souhlasím!! Ale když už mám tu možnost si přečíst názor od zkušenějších, tak se rád něco přiučím!!! Ono je jedna věc si přečíst teorii, ale já v praxi ještě neměl tolik mincí v ruce, abych si mohl sestavit kvalitní sbírku. Nerad bych totiž na něčem dělal a po letech se to oceňovalo např. na AUKRU jako sice téměř kompletní ale ve skutečnosti zcela bezcenná sbírka mincí...
Moderátor
Je to dost tezke sehnat mince 0/0 nebo RL urcitych obdobi a jeste k tomu za cenu, na kterou by lidi bez vetsich prijmu meli. Ja vim ze me asi ukamenujete ale podle me ma svoji hodnotu i sbirka v zachovalosti 1/1.
Registrovaný uživatel
Pani ked sme uz pri urcovani tych stavoch aky by ste povedali na tuto mincu?
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=6344dc2f77eb8a34b4edb03e3ea0ab3c
Moderátor
Dle me 1/1 ale ja sem maly pan :).
Registrovaný uživatel
snad 1/1, ale fotka není moc ostrá, takže bez záruky...
Moderátor
Kolegove, jeste se vratim k tem stavum minci na salovych aukcich. Z mych zkusenosti musim rict ze konkretne u zminovaneho Dukatu byly v poslednich aukcich skutecne stavy oproti katalogu vetsinou o stupen horsi. I kdyz jsem jel na aukci s vedomim ze uvadeny stav v katalogu 0/0 mohu cekat spise 1/1 tak nekdy to bylo az 2/2. U Raucha loni na podzim kde se drazila m.j. takrka kompletni sbirka FJI to jiz celkem odpovidalo i kdyz ja treba minci s drobnymi ryskami (ktere v popisu uvedeny nebyly) za stav 0/0 nepovazuji. Takze pokud opravdu nechcete byt zklamani, doporucuji vzdy min.u lepsich veci osobni prohlidku (a kvalitni lupu s osvetlenim s sebou, na nekterych aukcich byva casto behem prohlidky tma jak nechci rict kde - netyka se Raucha).
Registrovaný uživatel
Dakujem za nazory a este prikladam, dufam lepsie, foto toho 1 haliera a dalsich dvoch minci.
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=7deea2a0757594de037809995fc2b89d
Moderátor
Ta korunka by mohla byt 0/0 a ten 2 halir tezko rict, horsi 1/1. Pouze dle meho usudku.
Registrovaný uživatel
1h cca 1/1, 2h 2až2-,
u 1K není moc vidět detail, ale přijdou mi tam drobné škrbance v ploše(?), takže s reservou asi 1/1...
Registrovaný uživatel
dakujem za nazory, pretoze stavy som nevedel dobre urcovat ale teraz uz viem.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
1h cca 1/1, 2h 2až2-,
u 1K není moc vidět detail, ale přijdou mi tam drobné škrbance v ploše(?), takže s reservou asi 1/1...

Zdieľam rovnaký názor s Drackom.
Registrovaný uživatel
Ohledně zachovalostí FJI. mincí také připojím svůj názor. Vím, že následující popis není úplně "košer", ale snad někoho zaujme. Vytvořil jsem si (pro vlastní potřebu :-) trochu upravenou škálu zachovalostí.
RL - naprosto dokonalý stav-ražební lesk, počínající patina (dokladující stáří mince) je žádoucí (zejména u Ag mincí) - mince NENÍ setřelá oběhem
0/0 - zachován v plné šíři ražební lesk, pěkná patina, velmi malé oděrky a rysky způsobené oběhem přípustné (zde to ale záleží na subjektivním posouzení, kolik jich jste ochotni tolerovat), mince NENÍ setřelá oběhem
1/1 - pěkná homogenní patina, místy stále patrný ražební lesk, mince může být nepatrně setřelá
_____________________________________________________
2/2 - mince setřelé, čištěné apod., do sbírky zařazuji pouze pokud potřebuji vyplnit "prázdné" místo v albu a získám je např. v nějakém větším souboru mincí. Samostatně je nekupuji.
Registrovaný uživatel
Celkom pekné zadelenie...Asi si ho skopírujem :D
Moderátor
Tak jsem vcera prosvihl jeste celkem uchazejici patnactnik Leopolda:
http://www.aukro.cz/show_item.php?item=898694383
Tento typ je uveden az ve II.Dodatku od Halacky.
Registrovaný uživatel
To Kucera: můžu se zeptat, v čem je to nový typ ? - v Janovského kartotéce je normálně uveden a k tomu Halačkovi - druhý dodatek je z velké části snůška nesmyslů - nechápu zařazení falz (navíc není rozlišitelné, co jsou falza dobová a co současná) a pak některé nové, neznámé typy jsem měl v ruce a jednalo se taktéž o falza, což si autor ovšem neověřil.
Moderátor
Janovskeho kartoteku nevlastnim, prosvihl jsem ji pred casem v Olomouci takze nemam moznost porovnat s Halackou. Mince z A je typ Halacka 1411a (z II.Dodatku) a oproti typu 1411 ze zakladni publikace je rozdil v zobrazeni praveho ramene Leopolda - Janovsky si pravdepodobne na takove detailni rozdily asi nehraje, ale kdyz uz to delam podle Halacky...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1