Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Vykupminci.cz
Numisargo

Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 160 161 162 163 164

Autor Příspěvek
Moderátor
alfonsoalois abychom si rozuměli..
Občas se i objeví na Aukru, mezi dalším šrotem tak si je můžeš koupit do své sbírky viz foto,ty pěkné co se čas od času také najdou si nálezce nechává,nebo se prodávají jako každý jiný, často nelze poznat, že jsou kopnuté..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Klasik by řekl: chlapče zlatý, neuč orla létat.
Registrovaný uživatel
Barbare, sakra, ty bys msl ako prvý vedieť ako vypadaju mince z hliny
Registrovaný uživatel
Pardon, posledné tri príspevky sa mi nezobrazili
Registrovaný uživatel
Pardon voči barbarov....
Registrovaný uživatel
Ano souhlasím nečistit, pokud není mince zkorodovaná a špatně čitelná, tam je to na místě ze studijních důvodů.
Ze své zkušenosti bohužel vím že na aukcích se lépe prodá čistá lesklá mince 0/0 než stejná s patinou. Dnešní "numismatici" spíše sběratelé a překupníci, jdou po vzhledu na první pohled.
Jirka M
Registrovaný uživatel
Posílám na ukázku svůj tolar Leopolda l. s docela hezkou patinou.....
posuďte jej oproti čistěným lesklým mincím Leopolda l. od "dula 77"! Nevím jak vy, ale já bych vždy při koupi raději sáhl po té moji minci......
Jirka M

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už jsem v této diskuzi nechtěl dal reagovat neb to pokládám za zbytečné ale chvilku se nudim tak můj názor.
Jiří: Domnívám se že to můžou být tvrzení založené na pocitech ne na faktech. Pěkná patina se vždy cení. Ucastnim se i několika aukci do týdne a stále vidím že pekna patina je velice dobře placená. Mince z depotu se též čistí, nemívají téměř nikdy patinu nýbrž měděnku, občas hůř chloridovou oxidaci. Jak myslíte že to probíhá v muzeích? Vše se vyčistí.artefakty popřípadě navíc konzervují. Sám mám ve sbírce dvě drobné mince které jsem si šetrně vyčistil, protože měli opravdu ošklivou patinu ale bylo jasný že pod ní je pěkný kov. Za pár let až je po mě někdo prodá budou mít krásnou souvislou kabinetní patinu, už dnes chytají i když používám na podložní lístky muzejní archivní papír bez kyselin a síry, popisují jen tužkou a uložení pomůcky od leuchturmu. Jak si to člověk prohlíží, funí na to. Ve vzduchu můžou být reaktanty třeba z dřevotřískového, dubového nabytku z ovzduší venku ATP. A k té zachovalosti, zrovna nedávno jsem si pořídil kousek zřejmě z druhé části sbírky jednoho významného českého numismatika, stav tak 3/3, možná hodně špatný 2/2, s dírkou a víte jakou z toho mám radost že ho mám? Za volačku 20 eur a jsem happy jak dva grepy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ano, vím že mít mice ve sbírce v jakš takš slušném stavu dá shánění a někdy se nedá nic dělat a musíme minci pomoci z nejhoršího. Opodstatnění ve sbírce má špatná mince jen z důvodů ucelení sbírky, "snad časem seženu lepší"..... vím že mince se čistí i v muzeích, je to nezbytné pro zachování sbírek, ale mělo by to být šetrné, dnes existují resturátorské školy s tímto zaměřením, tak snad.... Já se specializuji spíše na F. Josefa l. .....Habsburky, starší mince jako bohemiku mám jen okrajově. Ale i v novodobých mincích mám některé ročníky, většinou vzácné, za které se stydím, ale nějak se člověk spokojí že tu minci má a už tolik tu lepší a hlavně o hodně dražší neshání..... v dnešní době všichni shání prvotřídní kvalitu, také je znát ty obrovské rozdíly v cenách 0/0 nebo 1/1 to dříve nebývalo.....
Jirka M
Registrovaný uživatel
Len ilustračná fotka nejakého depotu z webu. Takto zvycajne vyzerajú nájdené mince. Pokiaľ neskončia v muzeu, kde ich musia chemický vyčistiť, objavia sa skôr, či neskôr na trhu, tiež chemický vyčistené. Takže áno, ten toliarik je určite lepší z tou patinou, ale to neznamená, že ten dulov bol cisteny každý rok. Proste po pobyte v zemi musí prejsť kyselinou, alebo chelatonom trebars.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a u F.J. I je jasne, ze chemické čistenie nie potrebné prakticky vôbec používať, pretože stratovky nema zmysel cistit a nejakých depotov je ako šafranu.
Moderátor
Jirka M napsal
Posílám na ukázku svůj tolar Leopolda l. s docela hezkou patinou.....
posuďte jej oproti čistěným lesklým mincím Leopolda l. od "dula 77"! Nevím jak vy, ale já bych vždy při koupi raději sáhl po té moji minci......
Jirka M

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Jirko 👍
Pěkná patina, pokud by se někdo rozhodl takovou minci čistit tak to nemá co dělat v numismatice..
Moderátor
Proboha komár, Maroš ,co sem plete oficiální nálezy, muzea a specializované odborné čištění,kryste pane já si tady někdy připadám jak u blbců!!!
Bavíme se o sběratelích a obchodnících s mincemi ,které si pořizují a prodávají do sbírek a ohlupácích co je neodborně leští jako psí koule,jen aby nezkušené sběratele oblbli.
Bavíme se o amatérských sběračích,co už často na svých videích plivají na nálezy a pucuji v prstech se vší tou hlínou,nebo doma leští zubními kartáčky ,toto nemá co do činění s opravdovou numismatikou ,ani s oficiální archeo nálezy a odborným čištěním v muzejích.. hergot!!!
Neumím si představit, že by u Macha nastala situace kdy přijde sběratel se svou dlouhou letou sbírkou k prodeji a kolektiv Macha by začal tyto mince pucovat před zveřejněním,hovadina, naprostá hovadina,tak tady laskavě neargumentuje vším co vám vleze do hlavy..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 7. 2024, 13:42. »
Moderátor
Další věc je už samotná manipulace s mincemi, začínající sběratelé by se měli učit jak s mincemi zacházet,manipulovat, vždy v rukavicích a né v upatlaných,nebo spocených rukách.
Znát jak a umět uchovávat mince a mnoho dalších základních pravidel, které by měly být vštěpovány všem sběratelům a investorům ať už začátečníkům,nebo zkušeným ,všem těm ,kteří se nechali unést všudypřítomným liberalismem,kdy každý může vše a kdy každý hlupák má patent rozum..
Dnes a denně to vidím po webech a na sociálních sítích,neexistují už žádné zásady,který by měl každý numismatik znát a automaticky je ctít..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 16. 7. 2024, 14:31. »
Registrovaný uživatel
Proto jsem se tady už dál nechtěl bavit. Ty co pochopili debatu jako Alois, maros a další těm bylo jasný o čem mluvíme a opravdu nešlo o nějaký měděný šrot z pole. Popravdě si myslím že ti kdo jak jsem psal už můžou vyjít ze stínu pravidel jako necistit, jen dokonalá zachovalost protože je pochopili a mají dost zkušeností na to aby se řídili vlastním úsudkem umí svoje miláčky vyčistit mnohdy lépe a šetrněji než kde jaký odborníci v muzeu. A zamotat do toho zase politiku.. 🙈 Tak zase na dlouho s panem bohem..
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
se nám pánko nějak rozjel :D už došlo i na liberalismus :D
Registrovaný uživatel
Máš aj niečo k veci?, či ako tradične?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 160 161 162 163 164

Sběratel.com » Mince Habsburků » Leopold I. (*9.6.1640 +5.5.1705)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1