Moderátoři: smith, Koniáš

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#11 - 24. 7. 2008, 00:16

Oliver;Ametyst je z polodrahokamov tzv.kameň šťastia čiže je vhodný skoro pre každé znamenie.

Kamene pre znamenie Váh: Diamant;Topáz;Akvamarín;Morganit;Rubelit;Růženín;Epidot;Hiddenit;Kunzit;Jadeit;Dioptas;magnezit;Chryzokol;biele Perly;Dúhový a Mahagonový Obsidián.

Máš na výber. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#12 - 24. 7. 2008, 00:21

Apropo Oliver ako sa ti páči môj blog?

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

oliver

Moderátor
#13 - 24. 7. 2008, 00:32

jo to je kamenu a kamenu, je to pekny... chtelo by to jeste vic fotek... a vic detailu... a nekery teda sutraky, ze by to stahlo na dno prehrady i slona...

na vyber? vis co ti povim? narodil sem se ve spatnym znameni... me se kameny myho znameni nelibej skoro vubec... hlavne barevne... a uznej, nosit perly se asi pro me nehodi... sem si progoogloval vsechny ty nazvy, protoze nektere neznam (nebo znam pod jinym jmenem)...

jakztakz je peknej tendle topaz, co me zaujalo je ten epidot, ten me je hodne sympatickej, nasel sem nadhernou [modrou odrud(http://www.natur.cuni.cz/ugmnz/mineral/mineral/fotv/epidot_1.jpg) a i moc peknou [zeleno(http://www.fichtelgebirgs-mineralien.de/mediac/400_0/media/HEX$20Epidot.JPG)... ty se me musim uznat obe narame libej, ae sou strasne prtavy... spis z chemickyho hlediska je me sympatickej i kunzit, ale pravda, nevypada spatne... ja ho znam pod nazvem spodumen...

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#14 - 24. 7. 2008, 00:44

Oliver,Panna je ešte horšie znamenie ako Štír. 😆 😁 to ti teda nezávidím,alebo tomu čo s Tebou žije.......... 😁 😁

Kunzit a Spodumen sú dva rozdielne kamienky.

Neviem pokiaľ inklinuješ aj ku iným kameňom ako sú Tvoje je to možné ,že nie si čistá panna 😃 teda ako znamenie ,ale prevažujú prvky znamenia bližšie dátumovo ku Tvojmu dňu narodenia.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

oliver

Moderátor
#15 - 24. 7. 2008, 01:06

panna a stir? sem bliz stiru, panne vubec... cca tyden (17.)...

se mnou? se mnou uz nezije nastesti nic... cimz se to asi vysvetluje

Obrázek vložený uživatelem

no jestli je kunzit a spodumen neco jineho, asi sem to mel napsat presneji, ze kunzit je modifikaci spodumenu... (aspon tak jsem to nasel). je to totez, jako bych tvrdil, ze ametyst je kremen... coz sice je, ale...

...ale stejne se me nelibi... tak to vidis, je to se mnou naky spatny 😞

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#16 - 24. 7. 2008, 01:19

Tak uprimnú sustrasť je to horšie ako som čakal. 😃 😆 😁

Oliver Ametyst je odroda Kremeňa,ale aj záhneda je kremeň,citrín je tak tiež kremeň, atď.inak kremeň je kameň Blížencov aj Štíra to prvé je moje znamenie.

Pri mineráloch hodne záleží ako bola ovplivnená základná štruktúra iným minerálom.

Uvediem príklad Beryl, Smaragd je beryl,Alexandrit je síce Chryzoberyl,ale beryl tak máš Morganit taktiež Beryl,beryl zlatý atď.

Korund.

Granát .

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

oliver

Moderátor
#17 - 24. 7. 2008, 01:24

jj, tak nejak to bude 🙂 budu ti verit, protoze mineralogii sem si kdovi proc kdysi davno nezapsal 😉

no a proc je to se mnou vlastne tak spatny? to uz me nezbyva nez ta cihla a ametyst? 😈

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#18 - 24. 7. 2008, 01:31

Oliver vôbec to nie je špatné,len je problém spolužitia 😉
Tvoja dobrá obeť sú Ryby. 😁 😁
Aj pre mňa sú vhodné rybky. 😆

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

oliver

Moderátor
#19 - 24. 7. 2008, 01:34

😁 to je dobre vedet... zkusim nakou ulovit... ale pak ji zase asi radsi rychle pustim... pro jistotu

nejsou ryby studeny cumaky? 😲

oliver

Moderátor
#20 - 24. 7. 2008, 01:35

njn... to spoluziti... no... bude asi trosku problem... pravda 😈

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.