Moderátoři: Jaromir, dejvy, pavlinka, smith, ikanek

Jirka999

Uživatel
#11 - 9. 8. 2011, 20:38
Podle toho, kdo je skartuje. Už jsem taky dostal obálky, u kterých mi bylo řečeno, že si můžu odlepit známky, ale celé obálky nesmím nikomu ukázat, aby dotyčný neměl problém (oficiálně se měly skartovat, tj. zničit).

A můžu tedy použít do exponátu obálku, kde je cizí adresa? Nikomu to nebude vadit?

dejvy

Moderátor
#12 - 9. 8. 2011, 20:43

Může to vadit tomu, jehož adresa na dopise je. Proto je dobré se vždy domluvit, co se s tou obálkou stane. Pokud ti někdo dá obálky, aby sis známky odlepil, pak nepočítá s tím, že zůstanou celé a jeho adresa se někde objeví.

Jirka999

Uživatel
#13 - 10. 8. 2011, 10:29

Sbírám téma velice obsáhlé celistvostmi, a tak často kupuji doporučené obálky. Teď dám příklad: koupím 100 obálek s aposty, které jsou z firemní korespondence. Dostanu svolení, že je mohu vystavit, ale co adresa odesílatele? Prodávající snad nemá co rozhodovat o cizí adrese? Nejde to v exponátu vyřešit tak, že adresy zakryji?

dejvy

Moderátor
#14 - 10. 8. 2011, 10:57

Pokud někdo takovou obálku prodává, musí počítat s tím, že se tyto adresy někde objeví. Spíše jsem to směroval na případ, že od někoho dostaneš pytel dopisů s tím, že se měly skartovat, ale někdo je zachránil s tím, že z nich lze známky odlepit.
Adresy v exponátu samozřejmě zakrýt lze.

Jirka999

Uživatel
#15 - 5. 10. 2011, 17:18

Tak jsem se dnes ptal na Měú a bez problému.... Budu zkoušet dál.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.