Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

bertik-b1

Uživatel
#81 - 19. 12. 2015, 22:28

Ta cena je ovšem z říše snů.To je fakt.Zarazilo mně to. Na mně ale ta kontramarka působí autenticky.Oproti té z minula,kdy ten osmihran byl skoro dokonale pravidelný (řekl bych frézovaný) a ostny taky byly až moc pravidelné .I ta patina byla jiná než na vlastní minci Na druhou stranu jsem naprostý laik v "oboru". Ohledně konzultace. Předpokládám,že jsem na správném místě. Prosím o další názory.

pavelgregor

Moderátor
#82 - 20. 12. 2015, 10:29

Tady máš jednu, která je určitě pravá. Lepší fotku bohužel nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

denar

Uživatel
#83 - 20. 12. 2015, 15:40

tady máš na porovnání jednu pravou v detailu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

bertik-b1

Uživatel
#84 - 22. 12. 2015, 16:20

Díky za ukázky pravých kontramarek.I ostatních. Ví někdo kolik pravých kolků bylo použito?Včera jsem obešel v Brně všechny Numismatiky. Klim si nebyl jistý,ale Aurea má být záruka.Chládek porovnával se svoji v září prodanou,je jiná,krčil rameny,nevěděl.Hadyna ji má za pravou,taky věří Auree.U Chládka jeden z návštěvníků argumentoval tím,že ji porovnával s jednou, která má asi 150 let historii doložitelnou.A je jiná.Toto přece není relevantní argument.Toto by přece mohlo platit pouze tehdy,pokud by byl znám konečný počet originálních kolků.Mám za to,že hlavní kriterium by měla být autenticita patiny.Patinu považuji vtomto případě za rozhodující kriterium.Pokud by se prokázala pravost patiny,byl by to důkaz dobové ražby. Pokud by kontramarka byla falešná, potom by to bylo dobové falzum. A tomu dávám větší hodnotu než originálu.Pravá je sice hezká,ale do jisté míry nuda.Ale falešná,to už je jistá,v tomto případě zajímavá story.Je za tím hrdelní zločin,jestli se nepletu."Proces verifikace" je teprve na začátku.Uvítám jakoukoli připomínku a námět k vyřešení této záležitosti. Než se rozhodne jak dál,tak si odpočívá v bance spolu s ostatními "špeky".

bertik-b1

Uživatel
#85 - 22. 12. 2015, 16:26

To denar.Nevadí ti chybějící patina?Já tam vidím patinu jenom u ježka.Jinde ne.To je podle mně divné.Ale jako naprostý laik v oboru se jenom nad tím pozastavuji,aniž bych tím chtě něco byť je naznačit.

petr1596

Uživatel
#86 - 22. 12. 2015, 18:56

No to jsem myslel že máte na Moravě lepší špek a slaninu. S tím Klimem jsi mě docela rozesmál...Zkus třeba porovnávací kusy v Zemském muzeu?

loutkař

Uživatel
#87 - 22. 12. 2015, 19:11

Na druhou stranu fakt, že je jeden ježek jiný než druhý nemusí znamenat, že je jeden pravý a druhý podvrhnutý. Určitě existovalo několik ražebních kolků s ježkem.

bertik-b1

Uživatel
#88 - 22. 12. 2015, 19:28

Tady u nás na Moravě,konkrétně kolem Brna se žádná slanina nevyskytuje.Jenom špek a lalok. 😁

denar

Uživatel
#89 - 22. 12. 2015, 19:44

u Jihlavy jistě existovalo více ražebních kolků. Takže ti ježci samozřejmě nebudou všichni stejní.
Co se týká určování pravosti podle patiny, k tomu nemohu mnoho říct, protože toto kritérium u stanovování pravosti prakticky nesleduji.
U kontramarkovaných grošů hlavně sleduji plochy mince v místě ražby a to na obou stranách mince.
Jinak mnou uvedená fotka představuje originální kontramarku, takže můžeš ji považovat za základ na porovnání a zkus najít shodné prvky.

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

denar

Uživatel
#90 - 22. 12. 2015, 19:48

Jinak to co se jeví jako patina uvnitř kotramarky a v okolí jakoby chyběla je dáno pravděpodobně tím, že bylo foceno bleskem. Plocha kontramarky je výrazně hlouběji, takže to od blesku dostalo "stín". Aspoň tak si to vysvětluji

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.