Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

OtravnyKomar

Uživatel
#311 - 18. 1. 2023, 19:07

A ještě bych se rád zeptal co má být ta kontramarka B s korunkou, to je úplně fantazie? Toho lvíčka jsem myslel že se jedná o erlangen

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Diwous

Uživatel
#312 - 18. 1. 2023, 19:48

Bylo by idealni polozit mince na stul a vyfotit tak, aby byla mince zaostrena. Idealne fotku oriznout, aby zabirala 75%+ plochy fotky. Lusti se pak lepe. 😃

Prikladam dalsi spartakiadni i.e. falzum Erlangenu. 😃

Mmch, i ten prodejce si byl jist tim, ze jsou prave a vykopane v Madarsku. 😃 Ale nebudu se prit.

B - je R a jedna se o napodobeninu Rauschenbergu. Velmi zdarilou mmch...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

OtravnyKomar

Uživatel
#313 - 19. 1. 2023, 11:56

Diky za info. U toho Rauschenbergu napovida patina v plochach ze to bylo vyrazeny nove na necisteny minci, Nebo alespon ja si to myslim. Ale je fakt ze to provedeni litery i koruny jsou opravdu pekny. Tu druhou bych asi nedokazal poznat. Ale predpokladam ze to bude ze stejneho zdroje takze bych se nedivil ze budou falza obe. Nevenuju se tomu ale chtel jsem si to ze zvedavosti tady overit, kdyz se mi to nezda.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Diwous

Uživatel
#314 - 19. 1. 2023, 16:05

Rado se stalo. Ohledne patiny a oxidace mince atd je expert Oliver a dokazal by rici vice.

Prikldam jeste svuj Erlangen. Je mene citelny, prerazeny Augsburgem a Ulmem, ale pravy. 🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

OtravnyKomar

Uživatel
#315 - 3. 10. 2023, 10:46

Zdravim kolegove, na aukci gutlynt se objevili s polu s mnoha dalsimi kontramarkovanymi grosi tyto dva kontramarkovane grose vladislava popsane jako grose vaclava s neznamou kontramarkou, podle me by se melo jednat o kontramarky Furth, usuzuji tak z tabulek pobocky prazskych grosu kde je ona marka pod cislem 44. ta treti kontramarka na pravem grosi je pro me nepoznatelna. Zajimalo by mne co si o nich myslite.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

denar

Uživatel
#316 - 3. 10. 2023, 13:47

není původní

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

OtravnyKomar

Uživatel
#317 - 3. 10. 2023, 15:15

Denare, chtelo by to trosku vic informaci. Proc si to myslis? s cim jsi porovnaval? Co se ti na nich nezda...

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

denar

Uživatel
#318 - 3. 10. 2023, 18:05

třeba začít tím, která města za Vladislava ještě kontramarkovala. Ale to je na dlouhodobé studium německého mincovnictví a ani já v tom nejsem expert. Tak to ber jen jako můj názor. Nejlepší by bylo, kdyby výherce k tomu něco napsal, např. odborný článek, aby se k tomu dalo něco oponovat.

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

denar

Uživatel
#319 - 3. 10. 2023, 18:09

ono taky o tom něco vypovídá dosažená cena. Tam se také skrývá odpověď. Němcům to určitě neuniklo. U Macha udělal jeden kontramarkovaný Vladislav 400.000,-. A zde máš tři kontramarky na jednom groši. No to je za milión :-)

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

OtravnyKomar

Uživatel
#320 - 3. 10. 2023, 19:14

No nebudu se tvářit jako Jelimán. Já jsem byl ten který zariskoval a či příhoz odbilo poslední kladívko. Ta cena je red flag, s tím souhlasím, už jsem ohledně toho pár lidí kontaktoval, nikdo mi neřekl nic víc než jsem sám tušil. Přemýšlel jsem stejně, s těmi informacemi o městech které ještě kontramarkovali ale nevím jak to zjistit. Kontaktoval jsem i berlínský munzkabinett i naše národní muzeum. Od nás se mi dostalo odpovědi že není s čím porovnat a podezření plynulo ke dvema stejným kontramarkam na jednom groši, a tomu že kontramarky jsou neznámé, jenže stejných kontramarek na jednom groši se dá najít v archivech aukci více. A kontramarka je podle mě a tabulky která je na CNS pobočce pražské groše c44. Fürth. Bohužel se mi žádný jiný groš s touto kontramarkou nepodařilo dohledat. Další věc je že se na stejné aukci objevili zřejmě dvě falza dutého haléře, chci se pokusit zjistit zda nebyl stejný zdroj přímo u gutlynta, snad budou vstřícní. Zase na druhou stranu v té aukci bylo dost kontramarkovanych grošů z německých měst i Čech a myslím byli alespoň většina v pořádku. Uniknout to mohlo i díky špatnému zařazení a popisu. Těžko říct, docela by mě zajímal názor jacxe a divouse ale nevím jestli jsem ještě chodí a kontakt na ně nemám.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Albové listy A4 POMfila komplet RSFSR a SSSR 1917-1991 - nezasklené (784 listů), vč.zesílených euroobalů, pap

Albové listy A4 POMfila komplet RSFSR a SSSR 1917-1991 - nezasklené (784 listů), vč.zesílených euroobalů, pap

Cena: 10035,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2022, rozš. verze - (35 listů), bez euroobalů, nezasklené, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila ČR - ročník 2022, rozš. verze - (35 listů), bez euroobalů, nezasklené, papír 160gr.

Cena: 298,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy A4 POMfila RUSKO 2011-2015 (118 listů), nezasklené, papír 160gr.

Albové listy A4 POMfila RUSKO 2011-2015 (118 listů), nezasklené, papír 160gr.

Cena: 1239,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Al Montoya - 482

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Al Montoya - 482

Cena: 20,- Kč

Přejít na eshop
LB - listy - balení 10 kusů - 307 865

LB - listy - balení 10 kusů - 307 865

Cena: 596,- Kč

Přejít na eshop
Bublinky na mince CAPS 22,5

Bublinky na mince CAPS 22,5

Cena: 102,- Kč

Přejít na eshop
Mistrovství světa v kopané ITALIA 1990 - čistá - č. 2941

Mistrovství světa v kopané ITALIA 1990 - čistá - č. 2941

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1342

Rakousko - čistá - č. 1342

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop