Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Lopez1506

Uživatel
#251 - 13. 8. 2020, 06:02

To Diwous:...reakce na přísp.233

Ahoj,můj názor není žádný-neorientuji se v nich natolik,abych do toho mohl kecat.
Ale vždy se rád něco dozvím 😉

pepechamik

Uživatel
#252 - 13. 8. 2020, 12:01

Diwousi tak to máme rozdílný názor. Pro mě je medenka jedno z voditek že je mince pravá. Ještě jsem neviděl nikoho vytvořit 500 let starou medenku. Rad se ale nechám poučit. Co se týče mince je koupená v Čechách víc ti k ní nepovím.

poradnydest

Uživatel
#253 - 13. 8. 2020, 13:12

Měděnku není asi nic zas tak těžkého vyrobit .Zvláště když má člověk chemické znalosti a nepospíchá , tak za rok , dva vytvoří hrubou , pevnou měděnku antického tipu.Před lety jsem v polil našel bronzovou medaili Masaryka z roku 35.A z jedné strany měla opravdu hrubou , zelenou, pevnou krustu měděnky kterou bych očekával na antickém sestercii a z druhé strany jen pár flíčků .Ta měděnka byla opravdu pevná , mechanicky neodstranitelná a teprve kyselina citronová si s ní po několika dnech poradila .Medaile po očištění nebyla ani nijak hloubkově zkorodovaná , jen na pár místech menší -skoro nepatrné dolíčky .Samozřejmě , když bych viděl kontramarku s měděnkou , asi bych jí také důvěřoval , ale ani tvrdá měděnka nebude asi problém vyrobit....

OtravnyKomar

Uživatel
#254 - 11. 11. 2020, 19:30

Zdravím, byl mi nabídnuty tento gros, jaky mate názor na cenu a pravost?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

cooler

Uživatel
#255 - 11. 11. 2020, 19:41

No vzhledem k tomu, že groš je po celé své části prasklý, tak já bych za něj dal max 500, v případě že kontramarka je pravá. Asi bych si ale počkal na lepší a trochu připlatil.

OtravnyKomar

Uživatel
#256 - 11. 11. 2020, 19:57

Díky za reakci, tak o pravosti už není pochyb. Jo to prasknutí je bída. Bojím se aby se nezlomil úplně. Díky za odhad.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Diwous

Uživatel
#257 - 11. 11. 2020, 22:46

A nedalo mi to a odepisu 😃
Za me prinejmensim pochyby o pravosti stale trvaji. Mame tu uplne stejnou kontramarku Schaffhausenu i.e. ten samy kolek/razidlo na dalsi minci ve skoro "srotovem" stavu. A Schaffhausen neni zrovna bezna kontramarka. Hm... 😲

Zatim nikdo nevyvratil mou domnenku v prispecku 233. Co vim, a prosim doplnte ci opravte me nekdo pokud se mylim, tak kontramarky testovaly ryzost stribra v grosi, tedy tvrdost za danych technickych moznosti. Cilem tedy nebylo minci kontramarkou "pohladit" ale "naprat" to do ni a zustane-li mince v jednom kuse je berna. V obou pripadech vyse je kontramarka relativne melce vyrazena. Dalsi parametr ktery by zmenil muj nazor je nekolik kontamarek na te same minci. Take ne. Pak je tu ten pochybny roh...

Za me tedy oceneni 500 souhlas, bavime-li se o CZK. 😆
Argumenty jsem uvedl, kontramarky sbiram cca 25 let a je mozne, ze se mylim. Rad se neco dozvim. Tak a ted se do me muzete pustit, ze jsem neprejicnik co tvrdi, ze "Jen ta ma je prava a ostatni ne". 😃 Tak tu alespon bude zivo. 😉

Diwous

Uživatel
#258 - 11. 11. 2020, 22:50

Prikladam jeste rub mince, kde je jasne videt kde je Schaffhausen z druhe strany a nasledkem uderu mince v rozich veze praskla. Dle meho toto do kategorie "pohlazeni kontramarkou" nespada. 😋

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

OtravnyKomar

Uživatel
#259 - 11. 11. 2020, 23:25

Diwousy, tvoje argumenty mají něco do sebe. Možná že fotka s medenkou by mohla právě prozrazovat moderní vyraženi na mincí která nebyla vycistena. Od věže vlevo vede silná prasklin a vpravo vedou dvě praskliny menší s obnazenym kovem a pokud by byli praskliny původní měla by je pokrývat koroze taky a tady je scela čistý kov, to napovídá že materiál pukl až potom co na něm byla krusta medenky. Pokud uvazuju špatně, můžeš mě opravit. To by zřejmě mohla znamenat že tady na Karlovarsku máme někoho kdo razí kontramarky. Kamarád tomu moc nerozumí a koupil ji od hledače s vidinou zisku. No, těžko říct. Ale teď mi taky připadá minimálně neduveryhodna. I když ony situace by také mohli vzniknou narušení kovu v době vyřazení a povolit při aktuální manipulaci a ukázat se? Těžko říct, každopádně jsem ji odmítl.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

OtravnyKomar

Uživatel
#260 - 11. 11. 2020, 23:41

Tak teď budu asi za blbouna, vypacil jsem z něj že ji koupil za litr na aukru. 🙈 Tak je to asi jasný. Pro zajímavost nick prodejce Viktor derkach.

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1685

Rakousko - čistá - č. 1685

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Desky na albové listy Ukraina se zlatotiskem

Desky na albové listy Ukraina se zlatotiskem

Cena: 290,- Kč

Přejít na eshop
10. výročí Československé televize - čistá - č. 1309-1310

10. výročí Československé televize - čistá - č. 1309-1310

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - aršík - čistý - block 12

Rakousko - aršík - čistý - block 12

Cena: 149,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2031

Rakousko - čistá - č. 2031

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 996

Rakousko - čistá - č. 996

Cena: 105,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Ryan Garbutt - 511

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Rokkie - Ryan Garbutt - 511

Cena: 25,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 397

NSR - čistá - č. 397

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop