Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Diwous

Uživatel
#241 - 3. 8. 2020, 09:07

Pepechamik - A puvod mince?

pepechamik

Uživatel
#242 - 4. 8. 2020, 21:43

Z jednoho lotíku PG

Diwous

Uživatel
#243 - 7. 8. 2020, 23:35
Z jednoho lotíku PG

Ty jsi srandista, to je jako rict, ze je z krabice od bot z pudy. 😆 Nejaka informace napr kde ty mince byly nalezeny?

pepechamik

Uživatel
#244 - 8. 8. 2020, 14:39

Proc srandista? Odkud je to ti přesně nepovím. Koupil jsem je v jednom lotu PG a byla náhoda že tam byl. Zřejmě prehlednutej nebo nezajimavej v tomto stavu pro prodávajícího. Ty vyzobavas tuším taky kontramarkovany lotiky a nikdo ti přesný původ mincí nepoví..

tenzor

Moderátor
#245 - 8. 8. 2020, 21:45

Nechci nikomu kazit sobotní večer, ale jak už jsem psal ohledně kontramarek, zkuste si představit, jak těžké je minci s kontramarkou padělat. I v případě destruktivní analýzy části mince (ke které asi v případě mince za 10 tisíc nedojde) bude zjištěno jen to, že mince je pravá - možná dříve koupená za 100 Kč díky stavu.
Na náhody že někdo něco někde přehlédne moc nevěřím.
Osobně kdybych byl padělatel mincí, tak se soustředím na tohle - minimální náklady a šance na odhalení, vysoký zisk.

pepachemik: čistit se mi to nechce, ale určovat se to určitě chce, i když není z čeho.. trochu soudnosti prosím...

pepechamik

Uživatel
#246 - 8. 8. 2020, 22:16

Tenzore nějak nechápu co jsi tím chtěl říct. To že jsem si na ten gros tu kontramarku vyrazil?

tenzor

Moderátor
#247 - 8. 8. 2020, 23:22

pepachemik: ne, na te fotce kontramarka vubec neni patrna (a pokud jde o prvni odstavec, to byla jen obecna poznamka)

kacuro

Uživatel
#248 - 8. 8. 2020, 23:31

Tenzor: ze které jeskyně jsi vylezl, že jsi tu dlouho nebyl? 🙂

pepechamik

Uživatel
#249 - 8. 8. 2020, 23:33

No právě že tam ta kontramarka není patrná jen věž ale kozel až po detailním prohlédnutí. Přehlédnout se dá všechno. Čistit se mi to nechce protože takto je jasné že za kontramarka je práva...

Diwous

Uživatel
#250 - 12. 8. 2020, 23:52

Pepechamik:
Za me to, ze ma mince medenku nezarucuje pravost kontramarky na ni. Medenka dle me zkusenosti neni az tak casove narocnou veci. Vim, ze se tu pohybuji lide s expertizou na chemii tak budu rad za doplneni. 🙂

Jinak jsem z tve odpovedi nepochopil zda-li puvod mince neznas nebo jej chces tajit. Me vubec nejde o to, na jakem webu jsi ji koupil a nesnazim se z tebe vyloudit nejake tajemstvi. 😃 Jde mi o zemi puvodu jelikoz mi prijde, ze se tahle kontramarka podoba te na Acku a snazim se zjistit moznou souvislost. Uplne se mi nezda, ale je bidne videt a jinak jsi zatim zadnou informaci krom toho ze je z krabice od bot s napisem Bata neposkytl. 😃 Takze tezko neco urcovat, tady souhlasim s tenzorem. 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.