Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

oliver

Moderátor
#111 - 23. 12. 2015, 16:38
patason napsal/a: ... u kontramarky můžete mít 100% jistotu, že je pravá, jen pokud byste si jí sám vytáhnul ze země... ...

Uz vidim ten clanek o nalezu prazskeho grose Vaclava IV. na plazi v Australii... 😁 😁 😁 pecka 😁 😁 😁

Zacina to konecne zapadat. Zadnej jezek, zadna Jihlava. Jezura australska to je!!!

bertik-b1

Uživatel
#112 - 23. 12. 2015, 19:29

Krásně předvánočně odlehčeno.Jinak moje nabídka na zaplacení odborného posudku na tu patinu trvá.Jenom se shodnout na správně formulovanou otázku,či otázky.

oliver

Moderátor
#113 - 23. 12. 2015, 21:26

aby se nereklo, ze to jen zlehcuju a ze jsem nad tim nepremyslel... premyslel

1) shromazdil bych vsechny dostupne obrazky kontramarek, ktere jsou v soucasne dobe povazovany za prave a pokusil se najit argumenty pro i proti. hluchy bych nebyl k argumentum, ktere zde nekteri pisou. chapu, ze to ne vzdy jsou veci, ktere clovek chce slyset.

2) protoze vim, byt se nepovazuji za mistra, jak se da s patinou kouzlit (ne vzdy se vsechno povede), tak vim, ze bezne okometricke posuzovani patin je jen detska hra a kdo dnes koukne a rekne hned, co vidi za patinu, nemusi mit pravdu (obycejne umele poznat jdou, ale citlive udelane nepozna ani "samozvany profik na patiny", natoz "patinovy laik"). navic prava patina se da taky pekne zcubit, takze vypada jak umela. zkratka dovolim si rict, ze o tom neco malo vim a ze na klasicke posuzovani ze vzhledu bych neveril.

3) za posudek bych asi neplatil, neverim, ze je to zarukou jistoty.

4) vyzadal bych si, presne jak pise jv64, dobrozdani z aukce, to jiste ano. i to totiz muze byt jistym markantem toho, jak si ta kontramarka stoji. pochybuji, ze se to tim rozsekne v kladnem slova smyslu, ale za pokus to stoji.

5) znam reseni, jak to rozseknout (za urcitych okolnosti), pisu na mail. je to pomerne jednoduche (presto ale doporucuji body 1-4 zprocesovat), ale moudrosti smejdum tu rozhodne rozdavat nebudeme.

fakt je ten, ze neni pomalu nic jednodussiho, co by se dalo ze stredoveku zfalsovat, nez kontramarky. ty jihlavske jsou samozrejme jakasi ikona a kazdy by ji rad mel, tomu odpovidaji i jejich ceny a zajem o ne, kdyz se objevi. z toho duvodu je to lakadlo i pro ty, kteri si chteji nejak prilepsit. tyhle veci je proste lepsi, pokud si clovek umi pomoct, nekupovat. v podstate neexistuji zaruky. zadne. nejlepsi by bylo, kdyby se nekde kopnul hrnec tehle kontramarek, zarucene pravejch, nasytilo by to trh za par kacek a po nekalejch kseftech by byl pokoj (to bych si pak taky jednu koupil).

kekule

Uživatel
#114 - 23. 12. 2015, 22:08

tak jsem si ten kousek také prohlédl, bohužel nemám po ruce Krusyho .... nicméně .... jihlava to samozřejmě není ani omylem .. (trochu jsem nepochopil, zda to jako jihlava bylo koupeno) .... nicméně .... nepřijde vám někomu, že ten kroužek je součást kontramarky ?

oliver

Moderátor
#115 - 23. 12. 2015, 22:26

kekule, musis na tu diskutovanou kontramarenu jeste o kus dal zpet

kekule

Uživatel
#116 - 23. 12. 2015, 22:40

aha .. já mluvím o té diwousově

korunka

Uživatel
#117 - 23. 12. 2015, 23:32
Uz vidim ten clanek o nalezu prazskeho grose Vaclava IV. na plazi v Australii... 😁 😁 😁 pecka 😁 😁 😁 Zacina to konecne zapadat. Zadnej jezek, zadna Jihlava. Jezura australska to je!!!

😆 😆 😆

turtleoverhead

Uživatel
#118 - 23. 12. 2015, 23:42

No ono by to zas tak divné nebylo, v Západní Austrálii se vylovil tolar Ferdinanda II. z pražské mincovny.
To bylo ovšem z vraku holandské lodi Batavia.

Diwous

Uživatel
#119 - 23. 12. 2015, 23:51
aha .. já mluvím o té diwousově

Nene, jako Jihlava to koupeno nebylo. Byla v hejnu cca 30ti kontramarek a par orisku tam je. Ten krouzek mi tam pripada vyrazeny s kontramarkou. 😲

oliver

Moderátor
#120 - 24. 12. 2015, 00:35
No ono by to zas tak divné nebylo, v Západní Austrálii se vylovil tolar Ferdinanda II. z pražské mincovny. To bylo ovšem z vraku holandské lodi Batavia.

jj, o nem myslim vim. byl v nejake aukci, ze?

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.