Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

korunka

Uživatel
#21 - 16. 1. 2011, 17:10

tocomabyt- ani takovými bych nepohrdla. Keltiberii mám také. Jednu dokonce od turtleho 😁 Doufám, že nám prodal pořádné padělky 😁 😁 😁

Misak33

Moderátor
#22 - 16. 1. 2011, 23:45

takovy hrabani bych taky bral 🙂.

Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

korunka

Uživatel
#23 - 28. 1. 2011, 17:04

Pěkné 😉
Mne už nějakou dobu těší tento suberátek od Turtleho. No není krásný? 😁


Obrázek vložený uživatelem


korunka

Uživatel
#24 - 31. 1. 2011, 16:53

Doufám, že nebudu v takové situaci, abych své miláčky opět musela prodávat, jak tomu bylo nedávno. Ale docela často se objevují na numismatických aukcích.

korunka

Uživatel
#25 - 5. 2. 2011, 14:01

Jéj, pěkný náhodný nález. No vida, typ Zemplín bych taky jednou chtěla mít. Pěkné kousky.

tocomabyt

Uživatel
#26 - 6. 2. 2011, 02:50

no, je kazdemu asi jasne ze ide o nahodny nalez typu nahodou isiel okolo niekto s detektorom..
myslim ze by bola skoda to nepublikovat a nalez zatajit.
hlavne ten nerazeny ingot mi pride zaujimavy, je teda dost mozne ze na tom hradisku sa mince aj razili. (ide o nalezisko mne zname z odbornej literatury, nalez bronzoveho razidla).
tie 2 mince typu zemplin ilustruju podla mna zrejme obchodne kontakty medzi hradiskami na vych. slovensku,
a podla ich stavu (vysoky stupen zosuchania) budu tak o pol generacie starsie ako typ v.bysterec.
uvitam vase nazory, email mam odkryty.
jozef.

jacisin76@yahoo.com

kacuro

Uživatel
#27 - 6. 2. 2011, 08:51

takový nález by jistě zajímal archeologa p. Militkého, ten je u nás zpracovává, pokud je zájem, můžu na něj dát kontakt

tocomabyt

Uživatel
#28 - 8. 2. 2011, 16:40
takový nález by jistě zajímal archeologa p. Militkého, ten je u nás zpracovává, pokud je zájem, můžu na něj dát kontakt

posli mi na mail, vdaka.

jacisin76@yahoo.com

elsky

Uživatel
#29 - 30. 3. 2011, 20:02

Dobrý den, prosím zasvěcené o komentář k vyfocené doufámkeltské mincičce. Je to miniatura 10x8 mm, asi koník..?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

turtleoverhead

Uživatel
#30 - 31. 3. 2011, 13:01

Podle mého názoru je to kmen Bójů,
tzv. Kleinsilber, Roseldorf I. (Kostial 92),
ovšem jestli je to pravé si podle fotky netroufnu tvrdit.
😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.