Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

tocomabyt

Uživatel
#221 - 28. 1. 2012, 02:27

najbeznejsie keltske mince v nasich koncinach su:
Ag oboly Roseldorf II a tetradrachmy V.Bysterec.
su ich (na keltske pomery) kvanta, ale
ani ja, a ani nikto koho poznam, sa nestretol s mincami totoznymi.
je to statisticky takmer vylucene, viete dobre ze kazda je niecim ina,
tych nedokonalosti je nepreberne mnozstvo.

a ejhle, zrazu sa vynori par minci identickych,
len strizok je mierne iny, inac vsetko sedi.
to jaka vesmirna nahoda by musela byt?
ja tvrdim, ide o moderne razidlo.
(tie mince z acka).

re aurea:
ten 5h 24 z poslednej aukcie je pravy abo ne?

na dokaz toho ze aj majster tesar sa utne,
alebo strelit capa/kozla moze aj Dembski:
posledna minca v jeho katalogu munzen der kelten je indicka (!) drachma!

jacisin76@yahoo.com

alarich

Uživatel
#222 - 28. 1. 2012, 07:06
Averz aj reverz vyzera byt totozny s tou z Aurey. Rovnake razidla neboli u keltov nicim vynimocnym, nerazili desiatky tisic minci denne ako rimania a nepotrebovali velky pocet razidiel. Ale patina na tej minci v Auree sa mi zda nejaka umela. Nemali ste ju niekto v ruke, ked bola Aurea? Vyzerala Ok?

ta mince byla 100% pravá měl sem ji v ruce

korunka

Uživatel
#223 - 28. 1. 2012, 09:23

..no a právě ta z toho Lanzova katalogu, co sem dal foto turtle..., mi právě také připadala jako ze stejného razidla, proto jsem chtěla vědět, zda vám tak připadá také- to už by totiž byly čtyři mince stejného razidla... jen nevím, o čem to svědčí, protože možností mne napadá opravdu hodně...

tenzor

Moderátor
#224 - 28. 1. 2012, 13:06

Shodná razidla jsou teoreticky možná, ale oproti tomu existuje velmi praktická zásada, která v 99% šetří peníze - nekupovat takové mince 🙂

prolat

Uživatel
#225 - 29. 1. 2012, 21:40

byla, souhlasím... můžete se mi prosím ozvat?
díky M.

ta mince byla 100% pravá měl sem ji v ruce

pzberatel

Uživatel
#226 - 1. 2. 2012, 09:54
prosím o určení mince teda jestli to je keltská.děkuji Obrázky: ...

Dracek sa celkom trafil, ked to tipoval na Grecko. Vyzera to na inkusnu razbu z Parionu. Prva fotka - inkus, druha fotka slabo viditelna hlava medusy Gorgony.

tenzor

Moderátor
#227 - 1. 2. 2012, 20:25

Tak to by byla zdaleka nejhorsi hemidrachma Parionu, co jsem kdy videl. A to se tyhle starsi typy nachazeji bezne v horsich stavech. Osobne si nedokazu predstavit, co by se s minci muselo dit, aby se takto silene zdeformovala. Revers moc neodpovida a Gorgona je na aversu videt jen pri velke fantazii.. muze tam byt skoro cokoli.
Uplne to nevylucuju, ale lepsi by pro majitele byl ten Kelt, protoze pokud jde o Parion, tak cena bude v tomto stavu v podstate na kovu.

pzberatel

Uživatel
#228 - 1. 2. 2012, 21:31

Staci si vygooglit Parion Mysia - Obrazky. Nie je zdeformovana, je to normalna incusna razba.
Samozrejme nie je to povodna razba, ide o Tracku dobovu napodobeninu (podla pana Goldsborougha). Hmotnost by mala byt okolo 3g (+- desatina), bezne sa daju kupit online. Nemyslim, ze ide o nalezovku. Listopad by vedel objasnit.

tenzor

Moderátor
#229 - 1. 2. 2012, 22:03

pzberatel: ja vim jak vypada... tedy ta originalni - Sear 3917, hemidrachma / 3/4 drachmy (necele 4 gramy), kolem roku 480 pr. n. l., mene castejsi nez pozdejsi razby. Thrackou napodobeninu jsem bohuzel jeste nevidel.
Vaha by asi dost pomohla.

alarich

Uživatel
#230 - 2. 2. 2012, 07:02
pzberatel: ja vim jak vypada... tedy ta originalni - Sear 3917, hemidrachma / 3/4 drachmy (necele 4 gramy), kolem roku 480 pr. n. l., mene castejsi nez pozdejsi razby. Thrackou napodobeninu jsem bohuzel jeste nevidel. Vaha by asi dost pomohla.

nechápu co tady pořád řešíte podle mě je to na 100% stříbrný slitek.podobných sem viděl plno i z bronzu. 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.