Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kam s ním?

Vykupminci.cz
Numisargo

Kam s ním?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na položenou otázku, co s obrazem (viz příloha), jsem si netroufal odpovědět bez
znalosti jeho autora. Jde o malbu na sololitu o rozměrech 27x 60, podle snad původního rámování bych tipoval tak 70. léta. Pomůže mi někdo s určením autora?
Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle by mohl být stejný autor. V nabídce jako Krajíček. Neznáte někdo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jeden Krajíček , tentokrát čerstvě vyfocený ve starožitnostech v centru Olomouce: Prachovské skály , v pozadí zřícenina hradu Trosky. Impozantní rozměr
100 x 120 cm (ten by asi nějaký nedělní malíř sotva použil). Pořád nikdo nic
o autorovi?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Možná Josef Krajíček nar. 1906 v Olomouci.
Registrovaný uživatel
jazzdr: něco mi říká, že si ze mě s tím Josefem Krajíčkem nar. 1906 v Olomouci možná děláte srandu. Byl by odkaz na zdroj podané informace?
Registrovaný uživatel
bolt napsal
jazzdr: něco mi říká, že si ze mě s tím Josefem Krajíčkem nar. 1906 v Olomouci možná děláte srandu. Byl by odkaz na zdroj podané informace?

Proč bych si měl z Vás dělat srandu? Zdroj: slovník Toman, slovník Chagall, databáze abART.
Registrovaný uživatel
ad #6 Proč by ne, jazzdre, jako reakci na mé někdy ne zcela korektní komentáře bych to pochopil. Takže nic ve zlém a děkuji za tip. Já hledám autora spíš o jednu generaci dál.
Registrovaný uživatel
Další vodítko pro určení autora: nemaloval pouze krajiny, ale věnoval se i figurální malbě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak už tady s tím Krajíčkem přestanu unavovat. Dospěl jsem totiž k závěru, že tip jazzdra je správný a autorem obrazu z úvodního příspěvku (i těch dalších zde prezentovaných) je Josef Krajíček, nar. 1906 v Olomouci. Přesvědčila mě dedikace
s datací a místem 1978 Olomouc na kresbě dívčího aktu "milému příteli" k 70. narozeninám, když lze přepokládat, že šlo o umělcova vrstevníka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kam s ním?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1