Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

xjert01

Uživatel
#3701 - 1. 7. 2021, 21:01

Jeste bych se vratil k predchozi diskuzi. Prosel jsem vsechny prispevky a argumenty ohledne falzifikatu me uplne nepresvedcily. Polska falza treba PG jsou znama, bohuzel tu tam tam se vyskytujici i na zahranicnich renomovanych aukcich, nicmene ty jdou obvykle poznat okamzite. Co se tyka mince vyse, tak pripadny falzifikat by byl opravdu o nekolik kategorii jinde nez "standardni" falza grosovych minci. Problem u esterlinu Jana je dostupnost srovnavaciho materialu, jak uz bylo receno vyse. Je otazka, jestli skutecnost, ze se nekde vyskytla nebo v jednotkach kusu vyskytly mince ze stejneho razidla muze byt brano jako podklad k tvrzeni o falzu - mince mohly byt klidne vyrazeny ve sve dobe a pak spolu deponovany (i kratce po razbe -> vyborna zachovalost). Argument srovnani s dalsimi znamymi kusy taky uplne neobstoji - mince je raritni, ale zase ne unikatni, takze na zaklade faktu, ze uplne nesedi na par jinych znamych exemplaru, zaver delat asi nejde. Diskuze o falzech je jinak samozrejme spravna a na miste, akorat tady bych si uplne jisty nebyl.

jacx

Moderátor
#3702 - 2. 7. 2021, 15:44

Podle mě výskyt takto dokonale zachovaných kusů z totožných razidel je poměrně silný (byť nikoliv 100%) argument pro to. že se o falza jedná. A když se to vezme dohromady s ostatními indiciemi ...

denar

Uživatel
#3703 - 2. 7. 2021, 17:26

Dokonalá zachovalost a ražba z totožných razidel nemůže být argumentem pro to zda je mince originální či nikoliv. Nicméně razidla pro tyto falza byly zhotoveny zcela jinou technikou než jsou raženy originály.

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

denar

Uživatel
#3704 - 2. 7. 2021, 17:27

A ani moc kvalitní falza to nejsou.

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

bertik-b1

Uživatel
#3705 - 18. 7. 2021, 00:39

Nějak mi to připadá podezřelé. I ten prodejce. Schovávat se za ten aukční dům se mi také moc nezdá. Připadá mi to jako parazitování na té dobré značce. Nechci mu ublížit,ale je to nějaké divné.
Tu minci bych chtěl, ale připadá mi jako falzum.
https://aukro.cz/krasna-stredoveka-mince-jan-lucembursky-6993039100
Pokud naznáte že je ta mince v pořádku,tak se rád prodejci omlouvám.
Díky za názor.

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#3706 - 18. 7. 2021, 00:48

je to anglicka razba, groat, Edward (je to tam napsane), londynska razba, fotky otresne, mince je mozna lehce okrojena. zda falzum z teto fotky neresim - spatne je tedy spis popisek mince, JL to samozrejme neni, ovsem alibisticky otaznik za nazvem je a tudiz tezko neco vycitat... je to na kupujicim, zda vi, co kupuje 😈 😈 😈

bertik-b1

Uživatel
#3707 - 18. 7. 2021, 01:30

Díky. Jak prosté milý Watsone. Opět jsem špatně četl. 👿

Lopez1506

Profilový obrázek
Uživatel
#3708 - 18. 7. 2021, 07:29

Nebral bych ji,je to jen kopie...velmi vzácný groat Edwarda I.
(Nalevo od koruny je WRL)
Mám ji ve sledování od začátku-jsem zvědav kdo se polapí.

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#3709 - 18. 7. 2021, 22:29

no jo, je to tam... a par lidi uz i prihodilo

ALEXLEO

Uživatel
#3710 - 7. 8. 2021, 18:10

Good day. My acquaintance has Jan Luxemburgs money, but its kind of weird, I think its a fake at the time. Please confirm my opinion

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.