Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

oliver

Moderátor
#361 - 14. 12. 2008, 14:55

jj, pravda, v technologii vyroby raznic mam mezery, ale princip zustava...

Denarius

Uživatel
#362 - 14. 12. 2008, 14:59

Olivere podívej se na avers Archyho fotky z 4.12. Kroužky jsou hluboké (i když nepatrně nižší než křížky), ostré a odlišné od těch bez křížků. Vzhledem k tomu že křížky s kroužky nejsou úplně symetrické musela by se hmota v menších mezerách mezi křížkem a kroužkem při doražbě křížku vyplnit nebo vystoupnout ale dle fotek tomu tak není.

Denarius

Uživatel
#363 - 14. 12. 2008, 15:02

P.S. Nemůžeš vytvořit podobný obrázek ale s opačným pořadím ražby?

oliver

Moderátor
#364 - 14. 12. 2008, 15:09

Nechci te zklamat, ale podle me je to zcela jasne tentyz pripad. krizky jsou hloubeji nez krouzky... z toho vyplyva, ze krizky jsou dodelavany pote... obrazek se me kreslit nechce, ae zkuste vydrzet, mam jiny napad 😉

zde je odkaz na ten gros ze 4. 12., at se to lip hleda

kacuro

Uživatel
#365 - 14. 12. 2008, 15:11

ano na groši ze 4.12. je ten kroužek docela hluboce vyražen, nicméně je jasně viditelné, že jej křížek překrývá. kdyby to bylo opačně, tak by byl přeci kroužek na vrchu a křížek jakoby pod ním. musíme si také uvědomit, že hloubka puncu je jen v desetinách mm, to se pak toho materiálu nemůže vytlačit tolik, aby to mělo nějaký vliv na ty kroužky. toť můj skromný názor 🙂

kekule

Uživatel
#366 - 14. 12. 2008, 15:11

tak jsem udělal pár detailních obrázků toho grošíka... přičemž možná ještě zajímavější než křížek přes kroužek na líci je zajímavější rubní rozdělovací znaménko... ovšwm stůjte při mě všichni svatí, abych Ty obrázky nějak dostal sem ofóra pokud možno bez ostudy.. 😃 😃 😃

kacuro

Uživatel
#367 - 14. 12. 2008, 15:12

kekule: tak mi je pošli na mail a já je sem dám 😉 kacuro zavináč seznam.cz

kekule

Uživatel

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.