Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

jacx

Moderátor
#261 - 3. 12. 2008, 09:57
ahoj archy tak v době kdy koukám na nějaké Jeníky z Lucemburku co maj pětislistou růžici jako ten Oliverův - pár jsem jich našel - Hásková a Hradecká nález - ale ted už nemám na to psychické ani fyzické síly nějak to zhodnotit tak ty sem dáš další ten tvůj horní má jako rubní rozdělovací znaménko také spíš něž křížek růžici - možná pětilistou - pak spíše Cn 24 - resp. Hásková 55 ten dolní je zajímavej - vnitřní lícní rozdělovací znaménko jasný trojlístek jasně bez stopky ...

já už Ti tenkrát tady na fóru k tomu taky něco psal - viz níže a ještě něco do mailu

ale nyní to máš definitivně

jacx

Moderátor
#262 - 3. 12. 2008, 11:44

jak píše výše patason o václavském lvu
co jsem viděl tak u Cn 21 a stejně tak i na tebou zveřejněném groši s trojlístkem je také lev I. typu - tedy předpoklad nejstarší Václavský

Archypov

Moderátor
#263 - 3. 12. 2008, 16:39

Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Už nebudem otravovať hlúposťami, o ostatné svoje mince by som sa mal postarať, len tu som si fakt nebol istý. 😎 Ešte raz ďakujem všetkým.

Archypov

Moderátor
#264 - 4. 12. 2008, 22:06



Tak ponúkam fotografie tej nádhery, čo mi pred časom utiekla v Poľsku. Stále mi je ľúto, ale aspoň máme foto. Tie krížiky mi stále nejdú do hlavy, kecali sme s kamošmi o pár záležitostiach, mohla by to byť prerazba, ale skôs sa mi začína pozdávať názor, že by mohlo ísť o regulérne krížiky v krúžku. Púšťať sa do toho nechcem, niečo také som v živote nevidel.

llibor

Uživatel
#265 - 4. 12. 2008, 22:17

sakra, co je to za znaméno na rubové straně? S tou přezažbou bych to neviděl. spíš to vypadá na opravu razidla. Je tam mírný dvojráz, ale na všech písmenech to zařezává. Snad jen ta rubová strana s dvoujrázem je nepříjemná. To znaménko, tak to nevím.

Ale je to škoda, že ti utekl.

Dracek

Uživatel
#266 - 4. 12. 2008, 22:33

Velká škoda, něco podobného jsem u groše ještě neviděl, ale řekl bych také, že se jedná téměř jiště o opravu razidla, akorát mi nepřijde tak opotřebované(nebo je tak dobře přeryté skoro celé???).

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

vassilij

Uživatel
#267 - 4. 12. 2008, 22:35

To Archy: rubní bych tipoval na stejnou růžici, jako máš na "dvojkřížáku" ty a ty lícní křížky jsou skoro stoprocentně v razidle přeraženy na původní kroužky.

vassilij

Uživatel
#268 - 4. 12. 2008, 22:41

To Dracek: opotřebováním to nebude - takhle to vypadá, jako by opravdu rozdělovací znaménka měla nějakou hlubší funkci - např mincmistrovská značka - při změně mincmistra se často málo opotřebené razidlo upravilo.

Archypov

Moderátor
#269 - 4. 12. 2008, 22:47

To vassilij: S tou ružicou súhlasím a s tým prerazením tiež.

Dracek

Uživatel
#270 - 4. 12. 2008, 22:54
To Dracek: opotřebováním to nebude - takhle to vypadá, jako by opravdu rozdělovací znaménka měla nějakou hlubší funkci - např mincmistrovská značka - při změně mincmistra se často málo opotřebené razidlo upravilo.

Nelze vyloučit nejjednodušší možnost, že při přepuncovávání opotřebeného razidla neměl po ruce správné punce a tak použil ty co zrovna měl...ač to zní třeba divně a moc jednoduše, né každá záhada má svůj "komplikovaný" důvod. 😁

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.