Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Archypov

Moderátor
#211 - 18. 11. 2008, 23:24

Si umelec. 😉

llibor

Uživatel
#212 - 18. 11. 2008, 23:41

jsi skoro tak šikovný, jako já.

jacx

Moderátor
#213 - 18. 11. 2008, 23:43

umělec a kouzelník a to dokonce ve více oborech - už jsem tě chválil za patinu a teď tohle - výborný

oliver

Moderátor
#214 - 21. 11. 2008, 21:27

mam tady naky dalsi grosiky, nejsou to zadni frajeri... u dvou premyslim, zda si je nenechat, pokud byste neco chteli, piste co nejrychleji maila, budu to davat na priklepni hned jak se rozhodnu (pokud neco zbude). sem to davam kvuli tomu, ze u jednoho si nejsem jistej typem a druhyho tim, jak moc beznej je... jsou zase patinovany...

takze prvni je dle znamenek asi klasicky Cast. VIII. 47, zajimavej je ten trojraz na rubu:


druhy je snad rovnez Cast. VIII. 47:


treti je problem... rubni znamenko neni, takze podle hradeckeho nalezu je to 15 - 19, je velmi pravdepodobne, ze to bude nejbeznejsi 19-tka, ale ten lev vypada jinak nez na kterekoliv z tech variant co jsou v hradeckym pokladu... je mozne z toho neco vydedukovat? jde mi o to, ze oba ty ocasy sou spolu rovnobezne... dost se me libi, takze toho se asi zbavovat nechci... no uvidim.


ctvrty je dle meho nazoru Cast. VI. 36 (alias Há 66)., rubni znacka 2c (?) jak tomu bylo zde (?)... kvalita toho, co mel Denarius je ovsem nesrovnatelne lepsi... mam si ho nechat nebo ne, co myslite?


Archypov

Moderátor
#215 - 21. 11. 2008, 23:28

Máš to určené správne, všetky do radu. Aj ten tretí bude určite 47-mička. Máš pravdu, chvost končí dlhou rovnobežnou líniou, ale videl som už túto záležitosť na mnohých grošoch tohto typu. Nie je to nič výnimočné, nezaoberá sa tým ani Castelin, Hána, Hásková, ani Vorlová. Osobne to neberiem ako smerotajný ukazovateľ, aj keď uznávam, že to pôsobí trošičku inak. Skúsim pohľadať stašie svoje fotky tohto typu, mal som asi tri kusy podobné. Nie je to dobre vidieť, ale mali by mať r.z. Hána 2e, mrkni na to.
Čo sa týka toho, či dať, resp. nedať mince z ruky, to si dobre rozváž. Pokiaľ máš 47-ku vo viac kusoch, kľudne niečo pusti. Ak máš 36-tku iba tento jeden kus, tak rozhodne patrí do tvojej zbierky, aj keď skutočne nejde o krásny skvost. Ale ľaliu má zaujímavú, to sa zas tak často nevidí.

oliver

Moderátor
#216 - 21. 11. 2008, 23:37

Archy, diky moc. Lilii si zatim schovam, nemam zadnou jinou... kdybys nasel neco k tomu tretimu, budu rad, pred spanim si chci za timto ucelem prolistovat Haskovou...

47-cku mam ve sbirce jen jednu, nic extra, ae lepsi nez ten treti gros... jeste to teda zvazim...

rubni znacku zkusim zapatrat, kdybys nasel fotky, urcite me potesi 🙂

Archypov

Moderátor
#217 - 21. 11. 2008, 23:56





Tu sú dva čo mám aktuálne na ruke, staršie obrázky asi už nemám, čo je škoda.

Slimejs

Uživatel
#218 - 22. 11. 2008, 13:57

Když dovolíte pánové,minulý týden jsem byl na aukci v Brně(hotel Kozák).Objevil se tam jeden pěkný Jan,určen byl jako Sm-17 s variantou na rubu.Nebyla to zcela jistě hvězda,možná to byla vzpomínaná lví hlava.Měl jsem ho asi třikrát v ruce ale nevím ,nevím......právě tato značka byla jemně jetá.Bylo tam horší osvětlení,jako vždy.Nicméně vydražil se za 32 200 + 10%.Takže obrázek si udělejte sami!!!!!!!!!!!!

oliver

Moderátor
#219 - 22. 11. 2008, 14:41

ano, to byla ona diskutovana hlava, viz tato diskuse par stranek zpet... ja sem se na nej ani nedival, do te mackanice se me nechtelo. obesel sem si pouze prodej na stolech... osvetleni bylo skutecne spatne a to mam dobry zrak. mohli dat aspon na stoly nejake lampicky...

Denarius

Uživatel
#220 - 22. 11. 2008, 14:59

S osvětlením stolů na prohlídkách jsem již za ty roky vyškolenej takže s sebou nosím osvětlovací lupu, nejlepší je ta s několika LED diodami dokola kolem skla.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.