Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

kacuro

Uživatel
#121 - 11. 11. 2008, 21:32

oliver: člověče a kdes tak dobře pořídil? v kamenném obchodě?? prozraď 😃

llibor

Uživatel
#122 - 11. 11. 2008, 21:42

No, prozraď

oliver

Moderátor
#123 - 11. 11. 2008, 21:42

no... reknu, ae pozdeji... jeste tam minim jednou juknout... 😉

kacuro

Uživatel
#124 - 12. 11. 2008, 04:22

ty parchante 😃

oliver

Moderátor
#125 - 12. 11. 2008, 07:16

😁 😁 😁

Archypov

Moderátor
#126 - 12. 11. 2008, 23:08



Tento dvojrížak je celkom dobre známy. Nie je bežný, ale mám z neho radosť. Ide asi o Cast. IV. 25. Ale mám tu iný, s ktorým si neviem rady. Najbližšie má ku Cast. III. 21, ale Castelin aj Vorlová ho popisuje ako mincu s rozeľovacím znamienkom medzi IOHANNES PRIMVS trojlístok so stopkou, resp. malú jednoduchú ľaliu. Mám ohromne silný dojem, že v tomto prípade tu stopka asi absentuje, či nie? Že by punc v háji? Vyzerá to veľmi dokonalo, ako dokonalý trojlístok. Nerobím z toho raritu, z toho som už trochu vyrástol, určite by som bol rád aj keby to bola regulérna razba typu Cast. III. 21, že sa teda často nevidia. 😉 Ale ja tam aj tak vidím trojlístok...
Tu je:




Dajte niekto vedieť, čo si o tom myslíte...

oliver

Moderátor
#127 - 12. 11. 2008, 23:28

Ja sem vcera vecer predtim, nez sem usnul, procital Hradecky poklad a nahodou si pamatuji tuto pasaz, cituji:

napsal/a:
... Stopka je do kolku doryvana rucne, proto jeji delka ani tvar nemaji stalou podobu. Obvykle je zahnuta mirne doprava, mene casto rovna. Zahnuti doleva nezjisteno. Vyska celeho znamenka obvykle 2 mm, ale existuji i vyraznejsi odchylky, dane predevsim delkou stopky...

viz str. 151. je to teda k rubnimu rozdelovacimu znamenku, ale trojlistek jako trojlistek (pokud to je trojlistek)... vysvetleni by pak bylo snadne... nekdo nedoryl stopku vubec...

treba ti to nejak pomuze...

Archypov

Moderátor
#128 - 12. 11. 2008, 23:30


Jacx, myslel si túto ružicu na tom groši?

jacx

Moderátor
#129 - 12. 11. 2008, 23:31

ahoj archy
tak v době kdy koukám na nějaké Jeníky z Lucemburku co maj pětislistou růžici jako ten Oliverův - pár jsem jich našel - Hásková a Hradecká nález - ale ted už nemám na to psychické ani fyzické síly nějak to zhodnotit tak ty sem dáš další

ten tvůj horní má jako rubní rozdělovací znaménko také spíš něž křížek růžici - možná pětilistou - pak spíše Cn 24 - resp. Hásková 55
ten dolní je zajímavej - vnitřní lícní rozdělovací znaménko jasný trojlístek jasně bez stopky
Cn 21 v Háskové i Hradeckém nálezu má zde spíše než jasný tvar trojlístku malou lilii - tenhle trojlístek mi připomíná jasně tvar trojlístků u skupiny Cn V a výše ale zde jsou v jiné pozici v téhle pozici v mně dostupné literatuře nepopsán - zajímavé
dnes už ode mne více nečekejte - Archy co myslíš ten Václav IV zde na fóru - je to H.X

Archypov

Moderátor
#130 - 12. 11. 2008, 23:33

Oliver, stranu 151 mám naštudovanú taktiež, ale tam sa jedná vyložene o rubnú stranu, ako sám poznamenávaš. Určite si si všimol tie zväčšeniny u Vorlovej, je to predsa len trochu iné. Ale máš recht, trojlístok ako trojlístok. Ja ti to nevyvraciam, zrejme je to pravda, asi tá stopka predsa len nebola dorytá; ale je to zaujímavosť, nie? 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.