Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

kekule

Uživatel
#101 - 5. 11. 2008, 23:55

ale no tak.... láska k bližnímu sběrateli Ti nic neříká...?? :-D :-D :-D

Archypov

Moderátor
#102 - 5. 11. 2008, 23:56

Ale říká... ale musím to rozchodiť. 😉

Dracek

Uživatel
#103 - 6. 11. 2008, 13:03

Zdravím, mel bych tři dotazy(z období pražských grošů):
1/nevíte někdo, kde se nalézá početní groš připisovaný Janu Lucemburskému vyobrazený v základech numismatiky na tabulce 26-obrázek č.2 ??? Myslel jsem, že v Nár.muzeu, ale když jsem ho chtěl předložit společně s dalším materiálem, který mi jinak dohledali ke studiu, tento kus prý nevlastní... jediný početňák z tohoto období prý mají ten vyobrazený v soupisu sbírky Chaury
2/znáte(či vlastníte) někdo nějaký další exemplář mimo oba výše zmíněné, dále kus prodaný před lety v ČNS Praha a ty vyobrazené ve Fialově soupisu v roce1921
3/souhlasíte, že ten kus vyobrazený v Základech numismatiky dle ikonografie lva a koruny patří přiřazrním do vlády Jana Lucemburského a proč.
Děkuji předem za Vaše reakce !!!

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

oliver

Moderátor
#104 - 10. 11. 2008, 23:23

Prosim o pomoc s urcenim tohoto grose, dneska sem si ho poridil:


podle toho, ze sou dva trojlistky "GRATIA" Y "REX" Y "BOEMIE me to podle Castelina vychazi na VI. 35 (jinej to nema). Ta rubni znacka, krouzek... uz to tu bylo, je u vsech grosu VI. 35 nebo jen u nejakych? znamena to neco (jako ze je cennejsi)?

rub ma trochu dvojraz... kus mince nese znatelne stopy oxidace, ale zase ma cela mince nadhernou patinu... muze nekdo zhruba odhadnout cenu? klidne mailem, pokud to nechcete psat sem...

oliver

Moderátor
#105 - 11. 11. 2008, 00:04

Pak tu mam jeste jeden, taky prosim o kontrolu:


vnitrni opis lic: IOHANNES : PRIMVS
vnejsi opis lic: DEI : GRATIA "ctyrlista ruzice" REX : BOEMIE

rozdelovaci znamenko na rubu je trojlistek se stopkou

toto znamenko maji posledni Janovi a prvni Karlovi grose, takze se poohlizim po nejakem z poslednich typu a konkretne tuto kombinaci znamenek nachazim u uplne posledniho typu Janovych grosu VIII. 47

muzete opet prihodit info o tom, o jak bezny typ se jedna?

oliver

Moderátor
#106 - 11. 11. 2008, 00:33

A posledni kousek... ten je pro me nejkomplikovanejsi...


vnitrni opis lic: IOHANNES : PRIMVS
vnejsi opis lic: DEI : GRATIA ? REX : BOEMIE

rozdelovaci znamenko na rubu je petilista ruzice a to je problem, protoze v tom Castelinoj, co tu je nic takovyho neni... pokud pripustim, ze petilista ruzice vznikla jakymsi zahadnym zpusobem diky slabemu dvojrazu z ctyr nebo sestiliste ruzice, tak mam k dispozici (s ohledem na opis) nasledujici varianty:

II. 5 (ctyrlista ruzice)
III. 12 (ctyrlista ruzice)
III. 14 (sestilista ruzice)
III. 15 (sestilista ruzice)

a na tom diky tomu, ze s grosema Jana Lucemburskeho nemam zadne zkusenosti (az tady na ty tri ze dneska) a nemam ani podrobnejsi literaturu, koncim...

grofik

Uživatel
#107 - 11. 11. 2008, 00:36

Oliver ten prvý grošík je pekný. 🙄

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

oliver

Moderátor
#108 - 11. 11. 2008, 00:39

dekuju, mam z nej radost... skoda ty oxidace... ae za tri kila snad ujde.

grofik

Uživatel
#109 - 11. 11. 2008, 03:33

😲 🙄 Dobrá cena.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

jacx

Moderátor
#110 - 11. 11. 2008, 16:54

to Oliver
první 2 groše JL máš dobře určené Cn 35 a Cn 47
oba patří k těm častěji se vyskytujícím - zvláště Cn 47
u tvého Cn 47 je hezky vidět i charakteristický tvar lva především kresba jeho hlavy typická pro poslední Janovy a první Karlový groše
rubní značky určitého druhu se vyskytují vždy v určitém časovém období - u Castelina jsou skupiny grošů značené římskou číslicí připisovány určitému období - většina grošů JL rubní značky má
ten třetí poslední groš JL - je pro mne stejně jako pro tebe oříškem - podle mne je to pětilistá růžice jež nevznikla nějakou chybou při ražbě, ale která tam skutečně má být řadil bych to pocitově někam k těm šesti-listým, ale nevím zatím jsem groše JL nějak podrobněji nestudoval až budu doma zkusím se podívat do Háskové je-li tam nějaký takový

ten Cn 35 ač není dokonalý působí celkově velmi hezkým dojmem, je dobře určitelný, má hezkou patinu a dobře znatelné rubní znaménko - myslím, že by ses jej jistě dokázal zbavit za vícenásobek pořizovací ceny

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Praga 2008 - razítkovaný aršík - č. A574

Praga 2008 - razítkovaný aršík - č. A574

Cena: 34,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy CONTOUR-S:  Italské království 1861-1946, (73 listů), nezasklené, papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S: Italské království 1861-1946, (73 listů), nezasklené, papír 250gr.

Cena: 949,- Kč

Přejít na eshop
Den čs. poštovní známky 1980 - čistá - č. 2466

Den čs. poštovní známky 1980 - čistá - č. 2466

Cena: 1,- Kč

Přejít na eshop
30. výročí VŘSR - čistá - č. 462-463

30. výročí VŘSR - čistá - č. 462-463

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1154

Rakousko - čistá - č. 1154

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2050

Rakousko - čistá - č. 2050

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1232

Rakousko - čistá - č. 1232

Cena: 4,- Kč

Přejít na eshop
NSR - čistá - č. 958

NSR - čistá - č. 958

Cena: 14,- Kč

Přejít na eshop