Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jaký vybrat album?

Vykupminci.cz
Numisargo

Jaký vybrat album?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

začínám sbírat mince a jako oblast zájmu jsem si vybral FJI a mince české republiky.

Nevím však, jaký si vybrat album. Zatím je favorit Album NUMIS Classic mince, ale nevím, zda je takovéto album pro mé účely vhodné. Zda není vhodnější nějaké
"na rámečky". Mám strach, zda drobnější mince nebudou plavat "neplavat" a zda se měděné mince zde nebudou poškozovat. Děkuji za rady zkušenějších
Registrovaný uživatel
Měl jsem před lety podobný problém s moderními mincemi a po pokusech s různými typy mohu doporučit toto album:
http://www.safe-album.de/53143497650c9fa25/02c69f97ef0008e05/02c69f9925097a505.php
Vím že není nejlevnější ale mám s ním ty nejlepší zkušenosti.
1. Listy jsou z kvalitního materiálu kde mince neoxidují.
2. Do kapes se vkládají plastikové rámečky (černé nebo potažené červeným sametem) s mezikružími odstupňovanými po 1,5mm. Vždy se vylomí potřebný počet mezikruží podle průměru mince tak aby se nemohla v rámečku pohybovat a otírat o stěny alba.
3. Rámeček zabezpečí perfektní vycentrování mince v políčku listu, takže lze vedle sebe vkládat mince s různým průměrem tak jak chronologicky potřebuji.
4. Upozornění - tato alba s plastovými rámečky lze použít dle mých zkušeností pouze pro mince s min.tloušťkou cca 0,5mm, u tenčích mincí hrozí že při manipulaci s listy alba může mince podklouznout pod rámeček mimo střed. Pro mince FJI a Československa a další moderní mince však bez problémů vyhovují.
Zkoušel jsem i papírové samolepicí rámečky ať už vkládané do listů alb nebo na plata mincovních skříněk. Zde jsem měl problém s pamětními mincemi Československa které mají větší tloušťku. Po čase, cca po půl roce se vlivem tlaku tloušťky mince na stěny rámečku tyto rozlepovaly. Mohl se sice zvolit rámeček s větší rezervou na průměr mince ale jen do určitého průměru mincí, na větší průměry mincí již potom neexistovaly rámečky.
Registrovaný uživatel
...to vylamovací mezikruží je bezvadná věc,mohlo by se prodávat i samostatně
ve velikostech podle listu v albu a v ruzných tloušťkách... 8)
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpovědi. V čechách lze zakoupit zde
http://www.safe-album.cz/detail-coin_album-2-104.html

Album vypadá naprosto ideálně, jenom si budu muset počkat, až moje mince budou mít větší cenu nežli ty rámečky ;)

Uložení jedné mince jsem spočetl na 17kč (list za 195kč pro 12 pozic)
Moderátor
Nekomu by se mozna mohla hodit rada:

Jak zabránit vypadávání drobných mincí z numismatických alb?

tyka se to tech obycejnych listu do alb, kde jeden list na 30 minci stoji 17,- a kde ulozeni mince tudiz vyjde na 1,80 Kc ;)
Registrovaný uživatel
určitě hodí,díky. Jinak máte pěkný web :)

Ještě mě napadá vylepšení, vystříhnout obdelník z filcu a poté do něj udělat přesné kolečko podle velikosti mince. Tento poté vložit do kapsičky.

S trochou šikovností by to nemuselo vypadat špatně a sbírání mincí dostane i trochu toho kutilského nádechu ;)
Moderátor
to take nezni spatne a mohlo by to vazne vypadat hezky, byt by to bylo pracnejsi... jen tenke mince jako treba leopoldovy gresle apod. by mohly mit mozna tendenci vyjizdet mimo... nevim. ale zni to zajimave. za pochvalu dekuji :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Jaký vybrat album?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1