Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Dracek

Uživatel
#251 - 4. 3. 2012, 16:27

přesně, všeobecně nekupovat šroty a raději si připlatit za méně kusů, ale pěkných stavů...

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

kptjaros

Uživatel
#252 - 11. 3. 2012, 13:42

Zdravím zasílám k posouzení 😞 znalcům tento groš Jiříka P.
Děkuji moc za určení kpt.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

turtleoverhead

Uživatel
#253 - 11. 3. 2012, 15:19

Korunko tady máš můj grošík na bílém podkladu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#254 - 11. 3. 2012, 15:33

Děkuji 😉 Fotky s dovolením stahuji o sto šest.
Jinak ten Kptjaroše je nejpodobnější c/1, moc nevidím S ve slově GROSSI, ale lze předpokládat, že tam budou také, jako u ostatních, ležatá.
Jinak k tomu na předešlé stránce dole a větě- nekupovat šroty a počkat na lepší- samozřejmě to bylo myšleno všeobecně...nemohu si pomoct, ale i takovéto kousky jsou kus naší historie a dle mého názoru do sbírky určitě patří. Pokud to stáhnu přímo na Jiřího a když si vezmu, že PG razil cca 2 roky, tak to nejsou zase tak běžné mince a ani takévé kousky tohoto panovníka ve sbírce určitě ostudu neudělají 😉 (jen můj skromný názor 😆 )

Kucera

Moderátor
#255 - 11. 3. 2012, 15:48

ten od kpt. bych urcil pouze I.c, v PRAGENSES na minci je N bez driku. Neodpovidaji i S v GROSSI (na minci jsou lezata) ale tam ma urcite Haskova chybu.

korunka

Uživatel
#256 - 11. 3. 2012, 15:57

.. dřík bych tam přeci jen viděla, ale je tam mírný dvojráz, takže bohužel jednoznačně jeho přítomnost či nepřítomnost z toho určit nelze. Uvidíme, zda se najdou další varianty bez něho. Proto i píšu "nejpodobnější" Stávající typologie je pouze na přibližné určení. S ka mne zaujali něčím jiným, ale to si nechám pro sebe, až to jednou dám/e dohromady (novou typologii). Proto stále platí -fotky sem nebo mně na mail!! 😃

kacuro

Uživatel
#257 - 11. 3. 2012, 16:06

korunka napsal/a:

... (jen můj skromný názor 😆 )

nebuď skromná, máš jistě na víc 😉

jinak souhlasím s tím, že každý kousek je kus historie, ale proč si do sbírky nepočkat na nějaký hezký exemplář 😉

korunka

Uživatel
#258 - 11. 3. 2012, 19:21

Já vím. To víš, já jsem sběratelka šrotu, tak to musím trochu okecat 😆

kacuro

Uživatel
#259 - 11. 3. 2012, 19:30

korunko všimla sis u toho želváckého PG, jaký má ten lev dlouhá jazyk? teda pokud je to jazyk

korunka

Uživatel
#260 - 11. 3. 2012, 19:43

Teda Kacuro, ty se dej na malování, ty máš ještě více fantazie než já a to jí mám sama dost 😆 Teď vážně, to bude nejspíš nějaká vada vzniklá ražbou, nebo vadou na razidle....

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.