Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Ševci

Uživatel
#201 - 5. 12. 2011, 13:46
Sevci- stejný případ, co tu máme my všichni. Revers ano, avers díky perle na koruně ne.

Takže je to I.c? Mám ještě jednoho Jiříka. Tento nez tečky nad korunou už asi bude ten I.a/8.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#202 - 5. 12. 2011, 13:49

Právě že vidíš dobře. Mně to také leží v hlavě...
Navíc těchto pět mincí, co jsme zmiňovali, určuje jen jednu novou vaiantu... buď křížená razidla- l.a/8 a c/1, nebo novou variantu c, ... a může za to jen ta perla na koruně...

Sevci- ten už by myslím odpovídal...

korunka

Uživatel
#203 - 5. 12. 2011, 14:22

..koukám, že ten s vylomenými punci v S má i Garfíld na str.5 😆
Kurník, dejte sem někdo taky nějakou jinou variantu 😆 😆 😆

oliver

Moderátor
#204 - 5. 12. 2011, 15:03

ja mam jeste nove toto, to jsem sem nestihl dat - ani sem nekoukal, co to je

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#205 - 5. 12. 2011, 15:13

😁 😁 😁 😁 to je vtip, ne? Ten má také ty poškozené puncy (koukám, že všude píšu punci, ale bypadá to s měkým lépe 😆 ) a stejná varianta 😁 😁 😁

xjert01

Uživatel
#206 - 5. 12. 2011, 15:15

Aby ten pripadny prispevek nebyl trochu fadni 😃

korunka

Uživatel
#207 - 5. 12. 2011, 15:16

...mám ti ty své vůbec posílat? Teď už je to asi zbytečné, když máš s mnohými z nás stejný 😆

Evropa1

Uživatel
#208 - 5. 12. 2011, 15:22

To oliver.
Jestli mohu jednu poznámku.
Kdysi jsme s kamarádem sbírali pražské groše a dělali jsme si svoje rozbory variant, váhy atd., ale vážili jsme pouze mince pěkně zachovalé. Jinak ty hodnoty jsou velice nepřesné a zavádějící, protože nezjistíme kolik procent již mincím vzal jejich oběh. U grošů Václava II to nebyl problém, protože jsme dali do kupy snad šedesát mincí, né horších než jedna. U grošů ostatních panovníků, to bude mnohem složitější, ale časem se také objevují dobré soubory, v obstojných stavech. Nedávno jsem viděl kontramarkované groše Václava IV a také tam nebyla horší mince než přísná dvojka atd. tedy ani zde nebyly žádná lízátka, jak to běžně u těchto mincí bývá.
Jiná je otázka variant, tam na váze tolik nezáleží, ale zde jde hlavně o průkaznost, která musí být na první pohled zcela jasná a neoddiskutovatelná.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

korunka

Uživatel
#209 - 5. 12. 2011, 15:23

... a teď jsem si všimla ještě něčeho- ten sevciho úplně nahoře, který je ale asi opravdu I.a/8 ty vylomené puncy má také, ale nemá právě tu perlu na vrcholu lilie! To je fakt sranda. Takže je vidět, že se tahle dvě razidla, s perlou i bez ní, zhotovovala v podstatě ve stejnou dobu ze stejných punců, ne? (pokud ta perla není jen nedoražená)

oliver

Moderátor
#210 - 5. 12. 2011, 15:24

me se dostal do ruky nedavno a nemel sem cas resit, co je zac. je to teda totozny s nejakym z tech, co jsem daval?! s tim druhym?

o to zajimavejsi bude i analyza a moznost odhaleni prip. padelku a na vetsim vzorku i smerodatnejsi metrologie. mam tu moznost i dalsich analyz, takze naopak to zacina byt zajimave 😉

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.