Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

jacx

Moderátor
#191 - 5. 12. 2011, 13:00

ono to s těmi ležatými S-ky bude asi trochu "složitejší" - ale ne snad složité

pokud mě neklame pamět - nemám teď typologii Háskové při sobě, ale včera jsem do ní nahlížel - ležatá S má zaznamenána jen při var. I.a/8

velmi zběžným nahlédnutím do fotek je vidět více kusů var. I.c s ležatými S
a je zde i I.b rovněž s ležatými S - viz příspěvek Luke H2O na předchozí straně:

LukeH2O napsal/a:

Potřeboval bych od vás potvrzení. Určil jsem to jako I.b/2, ale s ležatými S v GROSSI
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

>

a já přidávám další kousek s ležatými S var. I.c (fyzicky může být Oliverovi k dispozici) - lepší fota také dodám

  • ještě projdu další obrázky - předpokládám, že další kusy se najdou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Ševci

Uživatel
#192 - 5. 12. 2011, 13:06

To jacx: neměl bys (nebo někdo jiný) typologii Jiřího z Poděbrad v pdf? Popř. jestli jde sehnat v tištěné verzi.

Ševci

Uživatel
#193 - 5. 12. 2011, 13:08

A tady ten můj co mám je I. a/8?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Dracek

Uživatel
#194 - 5. 12. 2011, 13:08

Sevci: Sehnat v tištěné verzi se dá celkem dobře, je to Kastelinův(růžový) sborník vydaný v roce 1974 v ČNS Hradec Králové, na aukru se ukazuje relativně pravidelně.

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Ševci

Uživatel
#195 - 5. 12. 2011, 13:09
Sevci: Sehnat v tištěné verzi se dá celkem dobře, je to Kastelinův(růžový) sborník vydaný v roce 1974 v ČNS Hradec Králové, na aukru se ukazuje relativně pravidelně.

Díky...poohlédnu se po něm.

korunka

Uživatel
#196 - 5. 12. 2011, 13:21

Bohužel časově jsem KO, takže ti grošíky klidně půjčím... to jich od nás budeš mít pěknou sbírku 😆 😆 😆 😆 Doufám, že nám je pak i vrátíš 😆 😆 😆
..ale psát o tom nemám bohužel čas. Je to teď před Vánoci časově na mrtvici 👿

korunka

Uživatel
#197 - 5. 12. 2011, 13:27

Sevci- stejný případ, co tu máme my všichni. Revers ano, avers díky perle na koruně ne.

oliver

Moderátor
#198 - 5. 12. 2011, 13:35

v poho, do vanoc to taky nedam ani nahodou. jen jak se do toho pustime, nechci, aby to rok stalo, ale zacit pocitam po novem roce. zatim uvidime, jestli se jeste nekdo prihlasi. i tak to ale vypada, ze uz budeme mit slusny material na vyzkum. upozornuji, ze se nejedna o sestavovani nove typologie, ale zaznamenani vyskytu nekolika novych variant - aby nekdo, az bude davat dohromady aktualizovanou typologii, mel k dispozici vhodny zdokumentovany material. tem co se ozvali dik. budu je kontaktovat. mince bud zanalyzuju za vasi pritomnosti, pokud se budete schopni prizpusobit memu programu a pockat nekolik hodin a nebo se vynasnazim do nekolika dni (je i v mem zajmu je nemit dlouho u sebe). poslat bych to pak chtel do NL (recenzovane), ale jestli nebudou schopni to vydat v dohledne dobe, navrhl bych rychlejsi M&B. me v NL jeden clanek vysi uz taky docela dlouho.

jacx

Moderátor
#199 - 5. 12. 2011, 13:37
typologii jsem nakonec vyhrabal na disku tak nevím - podívejte se na písmo převzaté z typologické tabulky Háskové: Obrázky: ...

typologii jsem nakonec vyhrabal na disku

tak nevím - podívejte se na písmo převzaté z typologické tabulky Háskové:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

jacx

Moderátor
#200 - 5. 12. 2011, 13:38

trochu problém mám s tím, že na všech groších (ovšem pouze při velmi zběžné prohlídce třeba zde stránek na sberateli sekce PG jzP) jsem našel jen ležatá S odpovídající var. I.a/8

vidím špatně ??

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.