Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

oliver

Moderátor
#181 - 5. 12. 2011, 10:20
..a teď koukám, že na straně 6 má i stejný groš Ambrosius... také se stejnými vylomenými punci,...jen na každé minci je vylomení rozsahem různé... takže tu máme čtyři stejné mince, respektive čtyři kusy pražských grošů, a ještě k tomu se jedná o variantu, která není popsána. No, doufám, že je máme pravé.....

pokud se jich vic objevilo v posledni dobe, muze se jednat i o postupne rozpousteni nejakeho detektorarskeho nalezu, v nemz se proste nachazela varka minci z casove uzkeho obdobi, ktere se jeste nerozutekly mezi ostatni obezivo (napovidala by tomu i slusna zachovalost tech kusu). nicmene existenci falz dnes urcite vyloucit nelze, kor pokud nezname u minci puvod a okolnosti nalezu. s ohledem na ceny a cetnost jiriku je to stejne jen otazkou casu, pokud se tak jiz nestalo (jako u vaclava).

korunka

Uživatel
#182 - 5. 12. 2011, 10:45

No, ta první myšlenka mne také napadla a trochu mne uklidňuje, že jsem z něho dočišťovala velmi odolnou patinu (zbytky) tak doufám, že platí ta první možnost. Jinak to vypadá, že ten Ambrosiův má jiný revers. Má vylomené punci u E i na rubu, na mém nejsou. Našla jsem na všech drobné odchylky tak snad ruby jsou jiné... a to by mohlo svědčit pro pravost. A pokud jsou, pak je můžeš použít k tomu popsání nové varianty :-)) Nebo mám já? Ještě mne ve sbírce na popsání čeká jeden Karel lV., už tady někde je, ale nemohu se k tomu dostat. Takže jestli toho Jiřího chceš, pošlu ti lepší foto, váhu (bohužel mám jen na desetiny) a rozměry.

Evropa1

Uživatel
#183 - 5. 12. 2011, 10:58

Korunko, pražské groše jsou vcelku běžnou záležitostí, na trh se dostávají velké poklady, které se nacházejí poměrně často a pak se prodávají soubory o desítkách až stovkách kusů. Byly raženy většinou v ohromných nákladech a určitě je ještě spousta nepodchycených variant objeví.
Pokus o soupis variant je záslužné předsevzetí a budu mu vždy fandit. Možná, že by bylo dobré i podchytit dobu, ve které tyto mince byly raženy, protože až kombinace všech souvislostí v návaznosti na monetární stránku, dá ucelený obrázek.

Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Kucera

Moderátor
#184 - 5. 12. 2011, 11:00

To Oliver - pokud by se Ti hodil ten muj tak ti ho mohu zaslat (viz prispevek c.160)
kucera.m (zavinac) volny.cz

korunka

Uživatel
#185 - 5. 12. 2011, 11:09

Oliver- napsala jsem ti mail.

oliver

Moderátor
#186 - 5. 12. 2011, 11:10
No, ta první myšlenka mne také napadla a trochu mne uklidňuje, že jsem z něho dočišťovala velmi odolnou patinu (zbytky) tak doufám, že platí ta první možnost. Jinak to vypadá, že ten Ambrosiův má jiný revers. Má vylomené punci u E i na rubu, na mém nejsou. Našla jsem na všech drobné odchylky tak snad ruby jsou jiné... a to by mohlo svědčit pro pravost. A pokud jsou, pak je můžeš použít k tomu popsání nové varianty :-)) Nebo mám já? Ještě mne ve sbírce na popsání čeká jeden Karel lV., už tady někde je, ale nemohu se k tomu dostat. Takže jestli toho Jiřího chceš, pošlu ti lepší foto, váhu (bohužel mám jen na desetiny) a rozměry.

Moje naivni predstava (bez ohledu na problem s vylomenymi punci) je nasledujici: kazdy, kdo by se zapojil by dodal podklad ve stylu avers: takovy a takovy (nebo nejblize tomu a tomu, prip. mezi tim a tim), pricemz by se bral v potaz jak opis, tak obraz. totez pro reverz. zde to proberem a zkonzultujem. s merenim bych predpokladal, ze se mi mince dostane do ruky - tudiz ji sam ofotim, zvazim, zmerim, urcim hustotu a necham promerit. kdo do toho pujde, byl by spoluautor. Pokud nikdo nema zajem, nic se nedeje. Mohu totez udelat pouze se svou minci a premlouvat uz vubec nikoho neminim.

Pokud by ses sepisovani chtela ujmout ty, velmi rad ti to prenecham (prace mam dost) a byla bys hlavni autor, ja se spokojim s druhym mistem a provedl bych ta mereni. Tak si rekni 🙂 Ostatni spoluatori v poradi: 1) dle poctu dodanych nepopsanych variant, 2) dle poctu dodanych kusu, 3) dle rychlosti odezvy

to jsem zvedavej, jestli se tu nekdo zapoji 😎

oliver

Moderátor
#187 - 5. 12. 2011, 11:12
Oliver- napsala jsem ti mail.

Kucera napsal/a:

To Oliver - pokud by se Ti hodil ten muj tak ti ho mohu zaslat (viz prispevek c.160)
kucera.m (zavinac) volny.cz

Dekuju, tajne sem doufal, ze se zapojis 🙂

ok, dik

xjert01

Uživatel
#188 - 5. 12. 2011, 11:46

Rad prispeju pokud je zajem - muzu udelat metrologii a lepsi foto. Pokud je potreba gros zapujcit tak je to taktez mozne, preferoval bych ale osobni predani (na trase Praha-Bratislava🙂)...

oliver

Moderátor
#189 - 5. 12. 2011, 12:45
Rad prispeju pokud je zajem - muzu udelat metrologii a lepsi foto. Pokud je potreba gros zapujcit tak je to taktez mozne, preferoval bych ale osobni predani (na trase Praha-Bratislava🙂)...

je to mozne, dik

xjert01

Uživatel
#190 - 5. 12. 2011, 12:50

OK. Metrologii a foto zaslu na mail. Pokud budes ten gros potrebovat fyzicky dej vedet...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.