Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

korunka

Uživatel
#171 - 4. 12. 2011, 21:32

S těmi ležatými S je to docela problém. Já osobně si také všechny s tímto rubním rozlišovacím znakem píši jako Há. I.a/8 , i když mnohdy nesouhlasí lícní razidlo. Asi by to chtělo zhotovit novou typologii 😉

oliver

Moderátor
#172 - 4. 12. 2011, 22:18

ja jsem chtel o tom svem (pripadne i o dalsich) napsat nejakej kratkej prispevek doplnenej perovkama. tedy zadnou typologii, na to je brzo. nechce se nekdo pripojit?

jacx

Moderátor
#173 - 4. 12. 2011, 22:22

já osobně bych značil:
Há. I.c (nepopsaná opisová varianta - ležatá S v GROSSI)
neb typologicky považuji obrazovou variantu za nadřazenou opisové

kacuro

Uživatel
#174 - 5. 12. 2011, 06:05
já osobně bych značil: Há. I.c (nepopsaná opisová varianta - ležatá S v GROSSI) neb typologicky považuji obrazovou variantu za nadřazenou opisové

s tím se nedá než souhlasit !

korunka

Uživatel
#175 - 5. 12. 2011, 09:24

Oliver- jakým způsobem?

korunka

Uživatel
#176 - 5. 12. 2011, 09:52

Víte, co je na tom groši xjerta zajímavé? Vylomené puncy na písmenu S a P a v E ve slově BoEmie.
Ještě zajímavější je to, že se mi teď do ruky dostaly dva podobné, ne-li stejné, také s vylomenými punci! Doufám, že nemáme padělky 😉



Obrázek vložený uživatelem


korunka

Uživatel
#177 - 5. 12. 2011, 10:00

..a teď koukám, že na straně 6 má i stejný groš Ambrosius... také se stejnými vylomenými punci,...jen na každé minci je vylomení rozsahem různé... takže tu máme čtyři stejné mince, respektive čtyři kusy pražských grošů, a ještě k tomu se jedná o variantu, která není popsána. No, doufám, že je máme pravé.....

xjert01

Uživatel
#178 - 5. 12. 2011, 10:03

korunka: to taky doufam. V opacnem pripade bych asi zasel navstivit pana Dr. Polaka 😃

korunka

Uživatel
#179 - 5. 12. 2011, 10:06

😆 😆 😆

oliver

Moderátor
#180 - 5. 12. 2011, 10:07
Oliver- jakým způsobem?

Normalka - jak ted treba byly nepopsany varianty WL v NL. Proste udelame kvalitni fotky nekolika kusu, ktery se sejdou (kdo se prida bude spoluautor). Predpokladam udelat jednoduchou metrologii (zmereni, zvazeni), privital bych moznost exemplare prozkoumat nedestruktivne (hydrostatika a EDX analyza) a strucny rozbor co zde padnul (nejblizsi varianta apod.). Podle meho nazoru by tyto clanky mely vznikat casteji a jednou za 10-20 let slouzit jako zaklad pro zasadni inovaci typologie. Trosku sireji tedy neco takoveho (ne pro jeden kus).

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.