Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

korunka

Uživatel
#151 - 8. 11. 2010, 19:49

Kucera- podle tabulky, kterou mám k dispozici souhlasím s Jacxem. Ale jak jsem psala, osobně mi přímo rukama žádný Jiřík neprošel, takže mé názory jsou pouze spekulativní 😉

jacx

Moderátor
#152 - 8. 11. 2010, 23:56

Kucera napsal/a:

.... U grosiku Ambrosia mne zaujalo pismeno R v GROSSI jakoby se tremi spodnimi nozkami - nezda se mi ze by ta leva nalezela jeste ke G ?

nic zvláštního bych v tom nehledal
levá patka písmene R není dole rovná ale lehce do vidličky a u Ambrosiova kusu se překrývá se zakončením písmene G - řezač želez vyrazil punci písmen do razidla těsně k sobě - resp. lehce přes sebe
přikládám krom upraveného Ambrosiova i jeden s podobným překryvem písmen a jeden, kde se písmena jen lehce dotýkají

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

ambrosius

Uživatel
#153 - 9. 11. 2010, 11:06

Téda koukám jak jste s tím pohnuli! Děkuji!! Obzvláště korunce neboť pochvala od dámy těší dvojnásob 😉

to jacx> Je to přesně jak píšeš. V chaurově sbírce je pod číslem 367 uveden asi chybný typ. Jak už tu bylo kdysi psáno, je to kniha na kterou se práší, ne literatura pro určování.

Kdyby nějaká dobrá duše měla k dispozici ..

napsal/a:
Hásková, J.: Příspěvek k typologii, váze a jakosti pražských grošů krále Jiřího z Poděbrad In: Karel Castelin - sborník příspěvků k oslavě jeho živostního numismtického díla sestavený u příležitosti jeho 70. narozenin. Hradec Králové 1973, s 77-85.

Tak bych se také rád přidal k zájemcům. Přijde mi, že grošíky JzP by zasloužili lepší systemizaci.

Kucera

Moderátor
#154 - 9. 11. 2010, 11:47

Pri vyhledavani jsem zjistil ze jeden vytisk maji v knihovne CNS v Praze, kdyby tam mel nekdo moznost zajit (bohuzel vypujcni doba je nyni pouze ve stredu odpoledne) a tech par stranek oskenovat nebo ofotit bylo by to super.

lak

Uživatel
#155 - 15. 11. 2010, 23:55

http://aukro.cz/item1308375497_krasny_prazsky_gros_jiri_z_podebrad_1458_1471.html
pěknej Jiřík, jen co je pravda - ale za 7.150,--Kč ? Není to nějak mnoho? Je to jen další záchvat AUKRO šílenství a nebo, že bych přehlédl nějakou raritní variantu ?

kacuro

Uživatel
#156 - 16. 11. 2010, 00:14

lak: blíží se vánoce, takže ježíšek začíná shánět dárky a jak vidno, na nějakou tu korunu nehledí 😁

tenzor

Moderátor
#157 - 16. 11. 2010, 00:26

Zrovna jsem spekuloval nad tim, ze rodiny numismatiku to maji spatne.. pred vanocemi jeste 4 vyznamne aukce, na darky nezbyde 😆

ambrosius

Uživatel
#158 - 3. 1. 2011, 13:28
Pri vyhledavani jsem zjistil ze jeden vytisk maji v knihovne CNS v Praze, kdyby tam mel nekdo moznost zajit (bohuzel vypujcni doba je nyni pouze ve stredu odpoledne) a tech par stranek oskenovat nebo ofotit bylo by to super.

Tak jsem článek konečně získal a zpracoval. Zaslal jsem jej na jacx, korunka, kucera. Pokud Vám nedošel tak se ozvěte.

korunka

Uživatel
#159 - 3. 1. 2011, 19:08

Za mne- děkuji 😉

Kucera

Moderátor
#160 - 9. 1. 2011, 21:38
Nedavny prirustek. Nevite prosim nekdo co je to za typ podle Haskove? Obrázky: ...

Tak diky ambrosiovi ktery sehnal puvodni typologii jsem skouknul ten svuj grosik a hned je to na doplneni - dle koruny opravdu I.c/ s chybejicim sikmym drikem v N u PRAGENSES jak jiz psal jacx, ale jeste lezata S v GROSSI, takze nepopsane rubni razidlo.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.