Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

vassilij

Uživatel
#121 - 2. 10. 2010, 12:52

To Garfield52: krásné groše, ale zrovna ten Jiřík ... - taky jsem čekal minci opravdu 0/0 a ne -1/1- ... takovýchto jsou spousty :-P :-D

Bigger

Uživatel
#122 - 2. 10. 2010, 13:14

No, pokusím se vyjádřit i já, jakožto začátečník ve sbírání PG.....

Asi bych se měl omluvit Garfieldovi...měl jsem ho za lháře, který jen kecá a skutek utek....Promiň! Na druhou stranu ale to zase není taková bomba, jakou předpovídal, trochu mě to sesmutnilo...... 😕
Jsem v tomto začátečník, takže moje sbírka ani zdaleka tak "luxusní" jako tvoje kousky a ani myslím že do počtu. Ale pokud uvádíš, že máš převážně stavy 0/0, tak co se týče toho Václava IV. mám doma pár kousků podobných tvému, myslím stavem 0/0.....podle tebe tedy..... 😆 Já bych se to neodvážil ani napsat....Ostatně mám je na webu....
Garfielde, doufám, že nepohrdneš radou začátečníka....než skenovat, je lepší minci vyfotit - trošku si s tím pohrát....možná otázka vkusu, ale porovnám-li výsledek......jednoznačně je lepší obyč. foto.....pak možná vynikne ten již dříve tebou zmiňovaný stav 0/0

Jinak díky za ukázku grošů....pro mě, začátečníka, je to nakopnutí do dalšího sbírání. Takže díky příteli... 😉

Garfield52

Uživatel
#123 - 2. 10. 2010, 13:26
Garfield: stav 0/0 (i -0/0-) si tedy představuju opravdu poněkud jinak... a estetický zážitek nic moc, daleko radši se pokochám pohledem na dobře zachovalého Václava II s patinou. Byť jsem čekal něco lepšího, gratuluju ke sbírce. Nicméně to, že na rozdíl od mnohých si můžete kupovat mince za desetitisíce, vás nedává právo kritizovat mince jiných způsobem, jaký jste předvedl.

Takže jako psali mnozí mě, předveďte lepší. Tedy že jsem o mizerné minci napsal, že je mizerná, to jsem si fak dovolil moc. Tímto se omlouvám, je nádhernááááááááááááá........, takovou nemám.

Misak33

Moderátor
#124 - 2. 10. 2010, 13:28

Takovy nasiraci tady chybi omg...

Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/

vassilij

Uživatel
#125 - 2. 10. 2010, 14:12

To Garfield52: No, škoda, že "soutěžíme" v kategorii groše, věřím, že v tolarových ražbách by to bylo zajímavější a možná bych mohl něčím přispět i já nebo např. Kucera.

Ševci

Uživatel
#126 - 2. 10. 2010, 14:27

Jak to tak čtu tak se také připojím do diskuze. Myslím že Garfield52 má hezkou sbírku - hlavně teda co se týče vzácnosti některých kusů. Co se týká stavu mincí tak např. u Jiříka nebo Václava IV. bych se rozhodně těmito stavy nechlubil že to jsou 0/0. Bohužel v chování Garfield52 vidím trochu arogance, která na tomto webu určitě vítána není.

tenzor

Moderátor
#127 - 2. 10. 2010, 20:24
Takže jako psali mnozí mě, předveďte lepší. Tedy že jsem o mizerné minci napsal, že je mizerná, to jsem si fak dovolil moc. Tímto se omlouvám, je nádhernááááááááááááá........, takovou nemám.

Nevím, proč bych měl předvádět lepší, já jsem netvrdil že mám nulové groše, ani že mají ostatní mizerné. Pouze jsem konstatoval, že jsem po těch příspěvcích čekal něco lepšího... Asi to nemá smysl dál řešit.

oliver

Moderátor
#128 - 2. 10. 2010, 20:48

Myslim, ze se tu rozproudila naprosto zbytecna diskuse a navrhuji na prispevky Garfielda52 tykajici se teto konkretni problematiky uz nereagovat neb to nikam nevede. Garfield52 zrejme nechape, ze to, co vadilo mne a i dalsim, neni jeho nazor, ale zpusob, jimz svuj nazor prezentoval. Jeho grose jsou pekne, vzacne, nicmene ale skutecne nejsou ve stavu, ktery zde byl proklamovan. Presto bych takove mel velmi rad ve sve sbirce hnoje.

Ostatnim zucastnenym timto dekuji i za jistou formu podpory, predevsim pak tem, kteri se obycejnych sberatelu jako jsem ja nemuseli vubec zastavat (protoze o nekterych z nich dobre vim, ze maji mnohem lepsi kusy nez mam ja a nemuseli se teto diskuse vubec ucastnit).

Zustanme prosim pri komunikaci v onom pratelskem duchu, ktery je v dnesni dobe tak vzacny a ktery zde az na par vyjimek skutecne panuje a nenechme se vyprovokovavat jedinci, kteri se bavi iritovanim lidi a jejich stvanim proti sobe.

Celkove se diskuse od polozky 81 vicemene netyka problematiky grosu JP a proto bych navrhl jeji presunuti do chlubirny at to tu nezavazi a tam v ni, povazujete-li to za smysluplne nebo alespon zabavne klidne pokracujme. Prosim proto adminy o zvazeni tohoto navrhu.

jacx

Moderátor
#129 - 2. 10. 2010, 21:01

souhlasím (opět) s dnešním oslavencem (alespoň dle nicku 🙂 )
groše garfielda 52 hodit do ....... třeba do chlubírny
diskusi zde a včera navazující i v sekci Karla IV., která se netýká konkrétně nějakých mincí klidně hodit do pr... (myslím tím pochopitelně do pryč resp. do propadliště dějin)
ale zase některým by pak mohla chybět a třeba by se jim to nelíbilo, tak to nechám na moderátorech
nicméně já si za názory včera prezentovanými v sekci Karla IV. stojím nadále, ale tato diskuse nemusí trvale hyzdit či spamovat v těchto spíše odborných sekcích

Michaela

Uživatel
#130 - 2. 10. 2010, 21:39

Grošíky jsou fakt pěkný,nad Ludvou hodně z nás asi zamáčkne slzu. Do chlubírny by se to hodilo víc,to je pravda.
K poznámkám Garfilda 52,sice popíchly nejednoho z nás,ale určitě chtěl jen zamachrovat a navíc tu už od něj padla nějaká omluva,takže pro mne je Garfild 52 v poho. (Navíc Garfilda zbožňuje můj syn,což máte k dobru 😉 ).

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.