Moderátoři: numismat, smith

Pivrlec

Uživatel
#21 - 4. 6. 2023, 21:28

To Zuzana:

  1. Otcova strana Vysočina = Havlíčkův Brod
  2. Matčina Strana = Uherský Brod + Tábor
  3. Od manželky všechno JČ.
    Za mě JČ mají nejkrásnější, nejstarší rodokmeny ... radost to dělat. Dělal jsem to tam i pro zákazníky a tuším, že jeden rodokmen byl udělán jen díky soupisu poddaných a pozemkových knih. Ty pozemkové knihy to je ostatně pecka v JČ. Např. nejstraší předek mé manželky měl za život 4x různé příjmení ... Tam jsem také stopoval grunt, kterém má manželka příjmení ... první zmínka cca 1460 😃

Pivrlec

Uživatel
#22 - 4. 6. 2023, 21:30

To Zuzana:
jestli chcete napište mi na email tomasp@seznam.cz a napište mi tam telefon ... já Vám zavolám a zadarmo samosebou poradím jak na to aby jste se z toho nezbláznila 😃 ... jinak teda i tak počítejte, že na tom část života necháte... 😃

Zuzana_zu

Uživatel
#23 - 4. 6. 2023, 21:39

To Pivrlec: Ukázka graf. znázornění rodokmenu mého tatínka, pouze otcovská linie, tedy bez rodokmenu mé babičky, to už by bylo zcela nepřehledné

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

ferovyobchodnik

Uživatel
#24 - 5. 6. 2023, 00:14
Mám úplne opačný názor, podľa dostupných historických prameňov každú známu civilizáciu nezničilo náboženstvo, ale grogy!

tys tady chyběl, s tou tvojí falošností...

ferovyobchodnik@seznam.cz

opal

Uživatel
#25 - 5. 6. 2023, 16:00

Nesouhlasím s názorem, že se používají atributy, které dané osobě prostě nepatří.
"Prostý" clověk nemá používat helmu turnajskou, ale pouze kolčí - to je splněno.
Byl generál Eisenhower šlechtic? Aby mohl být členem prestižních evropských řádů, musel si nechat vytvořit erb (s kovadlinou, i když asi nikdy nekoval).
Tadice by se měly udržovat. 30. dubna se pálí ohně (tedy jenom někde), i když žádní Keltové dávno nežijí.

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#26 - 5. 6. 2023, 19:25

Hlavně ti ten erb nikdo neudělil, takže žádná přilba. Punktum.

Pivrlec

Uživatel
#27 - 5. 6. 2023, 19:58

Chtěl jsem se zeptat ... měl by někdo nějakou zvídavou otázku z genealogie. Jinak mě napadlo, že by jsem mohl přijít s dalším zajímavým tématem. S něčím co nevyvolá tolik konfliktů ale je zajímavé pro všechny bibliofily 😃 ... Nejstarší rodinné dokumenty. Například u mě je to tento duplikát křestního listu, nejstarší zmiňovaný na něm se narodil roku 1804. Samozřejmě pak mám mnoho výpisů z protektorátu kde jsou zmíněny i osoby narozené 1780 ... ale teď mám na mysli nejstarší dokumenty. PS: z nějakého mě nepochopitelného důvodu jsou všechny obrázky rozostřené a je jedno jestli dávám jpg nebo png do 2MB ... Znáte odpověď ??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pivrlec

Uživatel
#28 - 5. 6. 2023, 20:05

Například tenhle patří mému strejdovi a jeho rodině je r. 1851.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Zuzana_zu

Uživatel
#29 - 5. 6. 2023, 20:51

To Pivrlec... Tak to bohuzel, nenam zadne osobni doklady z 19. Stoleti, ale napsala jsem si o policejni resersi a dozvedela se, ze muj deda se v Praze ritil rychlosti 55 km v hodine ve svem aute a za nim na policejnim motocyklu se sajdou ho stihali dva policajti zhusta piskajice na pistalky. Deda dostal pokutu 10 korun. Jeho bratr v 50. Letech byl zahranicni dopisovatel, chycen, 2x uveznen, pro zdravotni stav jeho manzelka zadala k milost prezidentskou kancelar. Propusten po 2,5 letech se znicenym zdravim a propadl mu majetek. na vse jsou doklady rozsudky, coz me hodne bavi.

Guldiner

Moderátor
#30 - 5. 6. 2023, 21:49

Hmm zajímavé téma..

Původem rodiny po otcově straně jsem se také jistou dobu,,vrtal,,.
Myslím,že v pohraničí na hranicích Polska a Slovenska tvz.trojmezí byly historické události obvzlaště hektické a svým způsobem docela zajímavé,od vzniku Československa okupaci Poláky(československý polský spor o Těšínsko) a následně Němci (protektorát).
https://cs.wikipedia.org/wiki/Československo-polský_spor_o_Těšínsko

V dobách R.U. byli Češi v těchto končinách nejen pod tehdejším vlivem Mocnářství,ale hlavně pod vlivem úředníků, učitelů a kněží Polské národnosti , často se tak v matrikách a různých úředních listinách záměrně komolily jména a příjmení..
Příklad rodinného dokumentů otce mého pradědy o vlastnictví z roku 1912 viz.foto..

Později za protektorátu byli všichni rodilí Poláci vystěhování do Polska, obyvatelé tak často museli prokazovat svůj původ.Naopak většina Čechům s této oblasti muži,museli vstoupit do wermachtu.Včetně mého praděda, který sloužil u 116 pancéřové divize chrtů..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.