Moderátoři: numismat, smith

Zuzana_zu

Uživatel
#11 - 4. 6. 2023, 12:01

To Pivrlec.... Sakra, co je to za zvire? Napul orel, napul lev=to bych chapala jako spojitost mezi Čechami a Moravou, mozna po rodicich nebo narozenim a soucasnym pobytem. Ale matou me usi na hlave orlice, jak to tedy je, prosim? :-))

Lopez1506

Profilový obrázek
Uživatel
#12 - 4. 6. 2023, 12:13

Řekl bych že Gryf..

Zuzana_zu

Uživatel
#13 - 4. 6. 2023, 14:20
Řekl bych že Gryf..

Mate pravdu, dekuji.

Pivrlec

Uživatel
#14 - 4. 6. 2023, 20:10

Správně je to gryf, společně s klíčem = symbol zámečníků v Havlíčkově Brodu. 5 posledních generací v rodokmenu byli zámečníci současně i rychtáři smluvní a ten nejstarší konšel Havlíčkova Brodu. Vlastnili statek, který měl funkci včasného varování a tak byl tento statek zanesen pod příjmením předků do Müllerovi mapy vydané r. 1720. Ty statky jsou velmi zajímavé, měli poplašné zvony a byly rozmístěny v kruhu kolem Havlíčkova Brodu. Klíč v osobních znaku reprezentuje jak povolání = zámečníci, stejně tak jej lze chápat jako klíč k města ve smyslu obrany X ochrany ...

nataradza

Uživatel
#15 - 4. 6. 2023, 20:18
Čili nic. Copak znak (značka, logo, něco na způsob jak mají firmy), ale přilba, klenoty a další atributy se zkrátka používají v podstatě protiprávně, když člověk není rytíř etc. No a protože není u nás nikdo kdo by rytířský stav udělil ... Začalo to už tím, že si někteří politici (a rádobypolitičky) psali titul aniž by měli dostudováno (a v některých případech ani pořádně nezačaly). I když jistě, dnes je i nemožné možné, dokonce možnější než to možné a to, co je možné je zastaralé a nemoderní. Tato civilizace spěje neodvratně do záhuby.

Proč? To nevidím. Žijeme si stále líp a všechno se jen zlepšuje.
Dnes si u nás v podstatě téměř každý žije lépe, než kdysi římští císařové.
Samozřejmě je třeba mít stále na paměti, co zničilo Římskou říši -- nebyla to zvrácenost a dekadence, ale naopak se rozpadla ani ne sto let po přijetí bigotního konzervativního křesťanství jako jediného náboženství.

Ať má každý znak, jaký chce. Nakonec každý máme jistě nějakého šlechtického předka. Třeba můj prapradědeček byl prý cikánský baron. A z druhé stany mám snad předky až středověké vladyky z Mrdic, kteří slavili rodový svátek na den svaté Kunikundy. Ale chlubte se tím dneska někomu. :-)

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#16 - 4. 6. 2023, 20:34

Mám úplne opačný názor, podľa dostupných historických prameňov každú známu civilizáciu nezničilo náboženstvo, ale grogy!

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Zuzana_zu

Uživatel
#17 - 4. 6. 2023, 20:35
Správně je to gryf, společně s klíčem = symbol zámečníků v Havlíčkově Brodu. 5 posledních generací v rodokmenu byli zámečníci současně i rychtáři smluvní a ten nejstarší konšel Havlíčkova Brodu. Vlastnili statek, který měl funkci včasného varování a tak byl tento statek zanesen pod příjmením předků do Müllerovi mapy vydané r. 1720. Ty statky jsou velmi zajímavé, měli poplašné zvony a byly rozmístěny v kruhu kolem Havlíčkova Brodu. Klíč v osobních znaku reprezentuje jak povolání = zámečníci, stejně tak jej lze chápat jako klíč k města ve smyslu obrany X ochrany ...

Velmi zajímavé, ty zámečníky jsem tipla správnš, tedy vlastně jiná možnost mě nenapdla, vyjma klíčníka, ale to by bylo velmi ojedinělé. Děkuji za inspiraci, jak zakomponovat hostorii do osobného znaku

Pivrlec

Uživatel
#18 - 4. 6. 2023, 20:35

To Zuzana: Zmiňovala jste počet předků ve Vašem rodokmenu. U nás už diskuze s manželkou proběhla 😃 mám povolen obraz o velikosti 1x2,5m ... odhad počtu jmen je cca 700 osob. Celkem se jedná 20 příjmení = 10 manželky a 10 ode mě. Možná se divíte proč 10 ... 8 příjmení je úroveň prababiček a pradědečků a ty zbývající 2 jsou představují čistou rodovou linii po ženách (otec je vždy nejasný ale matka je vždy jasná). Jedná se o nejsložitější genealogii, protože jít po matkách bývá většinou problém. Anna = Marie = Marianna = Magdaléna = Marie Magdaléna PLUS do toho změna příjmení po gruntech apod... Aktuálně jak vidíte mám graficky zpracováno cca 70%, genealogicky 100%, nakonec se budu ještě půl roku šťourat s grafikou = propojky okrasné rámečky apod. Aktuálně na tom grafickém výstupu s přestávkami dělám rok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#19 - 4. 6. 2023, 21:13
Mám úplne opačný názor, podľa dostupných historických prameňov každú známu civilizáciu nezničilo náboženstvo, ale grogy!

Oprava slova, správne drogy. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Zuzana_zu

Uživatel
#20 - 4. 6. 2023, 21:17

To Pivrlec, naprosto souhlasím a vím, o čem píšete:-))) Kde hledáte, která oblast? Po chalupě je to největší peklo v Jižních Čechách, co jsem zatím zjistila. Šla jsem po otcovské linii a příjmení se už 3x změnilo po chalupě nebo manželce. Souhlasím, se ženami je prostě vždycky všechno tak jako....těžší:-))
Nejzajímavější je, že moji předci a manželovi předci se setkali již jednou a to zhruba před 120 lety, kde se vzali. Jinak 4x křížení v rodě, 2x dispens, jednou porod u Apolináře, takže odložené dítě, ale musím říct, že ze všech těch nalezených předků jsou jen 4 nemanželské děti... Zajímá mě, v čem to děláte a na co to vytisknete? Chtěla jsem na plátno, ale nevím, jak odhadnout čitelnost

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.