Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Vykupminci.cz
Numisargo

Ferdinand I. (1526-1565)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
áno ... nastaví sa priehľadnosť každého na 50 % - samozrejme predtým sa dajú mince do rovnakej veľkosti ... (spravíme si niekde vlákno Inkscape ?)
Moderátor
Na superprojekciu je dobrý programík Photofiltre tiež.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
nevím, jestli se k tématu ala Inkscape rozvine nějaká diskuze, nicméně až budu doma, tak si to vyzkouším, páč by se mi taková funkce hodila ...

Je mi jedno, jaký SW, ale hlavně aby byl česky :D
Moderátor
pokud clovek nebude pracovat s vektorem, je dle meho nazoru inkscape zbytecny na uvedenou funkci asi tak stejne, jako motorova pila na porcovani steaku... jedna se o docela solidne promakany nastroj, nemit legalni corel, pouziva prave inkscape...

na uvedene prolnuti staci takove dobnustky jako obycejne (take freewarove) graficke editory na rastry (jako napr. ten zminovany)
Registrovaný uživatel
určite, ja som ale na to zvyknutý, robím na tom takmer všetko - takže čo píše smith, kacuro a oliver bude asi pravda :-)
Moderátor
pokud ano, neni duvod si zvykat na neco jineho. laika by to ale mohlo zaskocit, proto pro tvorbu podobnych obrazku navrhuji zacatecnikum jednodussi portret

jinak se mi pri podobnych prekryvech osvedcilo ty vrstvy obarvit (napr. modra a cervena), nekdy je to lepe videt
Registrovaný uživatel
Prosim o radu či je tato minca vzacnejšia ako bežne typy Ferdinanda.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Len o málo, ale je - toto je variant s neskorogotickým štítom, resp. ako hovoríme my Slováci - typ "FLAT" ... tu na fóre je niekoľko exemplárov ... ja mám myslím v zbierke dva ... žiadna rarita, ale o niečo menej sa vyskytujúca ako variant s renesančným štítom (hruškovým).
Registrovaný uživatel
Ale myslel som ten napis unga
Registrovaný uživatel
No ja som pozrel svoje dve 1528 čky a majú VNG, ale sú s hruškovitým štítom. Potom som pozrel aj denár s neskoro gotickým štítom a taktiež tam mám VNG, ale to je zase 1527.
Comes by mohol vedieť viac, ale podľa mňa to nie je žiadna veľká rarita.
Registrovaný uživatel
Suhlasim ale bežne myslim že nebudu
Registrovaný uživatel
Najskôr opravujem - dve mám ´27 ... 1528 mám len jednu rovnako ako MisoPN - teda tiež len "VNG"

variácia "VNGA" bude zriedkavejšia, ale na cene sa to celkovo príliš neodrazí, pretože tieto denáre sa zberajú len referenčne ... málokto sa snaží vyzberať napr. všetky ročníky o takýchto variáciách nehovoriac

Unger tento ročník nemá uvedený, ale niekde tu na fóre sme sa tým zaoberali (myslím)

Ak ale zbierate takéto variácie, tak to určite je príjemný objav - ja si tiež poznamenávam, že mi taký chýba :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nie je to moja bola mi len ponuknuta a na denar myslim že trocha draho
Registrovaný uživatel
Jeden zmätok niečo podobne ako ma MisoPN Ferdinand na dvoch stranach myslim.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dvoj, alebo viac-ráz...
Registrovaný uživatel
Vypada viac ráz
Registrovaný uživatel
Najnovší prírastok : Ferdinand I. groš, resp. 8 denár, Husz.925

- prečo sú menšie ako iné groše (má len 23mm, 1,82g) ?
- a prečo je ich tak málo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
k prvnimu dotazu - nevim, zda nebyl umysl je vazat na slezsky menovy system, kde byly grose lehci (1,96 g, 21,4 mm)

proc jich je malo, resp. proc jich bylo razeno malo nevim, ale samotneho mne to mrzi, rad bych take nejaky mel
Registrovaný uživatel
zaujímavá myšlienka s tým sliezkym systémom, málo ich bolo asi lebo ich razili len v rokoch 1559-62 a zrejme sa neujali lebo potom sa razili najmä groše typu "moneta nova" (do r. 1566, potom na to nadviazal Maximilián, Rudolf).
Moderátor
tojo, to sou taky krasavci, ted je jeden na prodej za 100 tis. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
len nechápem, čo sú tak drahí, museli sa ich raziť tisíce ročne, žeby sa všetky skartovali? :-)
Registrovaný uživatel
tak tieto groše by som si aj ja dal povedať, ale bohužiaľ sú príšerne drahé :(
Registrovaný uživatel
tak jsem dám taky jednoho Ferdinanda 1537.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V predošlej diskusii s Oliverom sme si objasnili veľa, čo sa týka určenia falzifikátov.

Len niekoľko drobností. Zaujala ma v prvom rade vydarená kompozícia "listopadovej" razby, veľmi, veľmi podobná falzu, ktoré mám s týmto letopočtom (na obrázku je výrez, pod "listopadovou" mincou). Príbuznosť kompozície potvrdila aj superprojekcia týchto mincí. Znak sa javil úplne identický. Okrem iných sú tam rozdielne kolky pre číslice 3 a najmä 5 (etc.). Tvar "listopadovej" päťky je dosť odlišný od razieb s týmto letopočtom. Mimo trendu je aj tvar erbu. V tomto období sa začína štylisticky z pôvodne štvorcovejšieho, kompaktného premieňať na azda módnejší "odľahčený" tvar s vykrojenejšími bokmi - ukážka vpravo - pri arpádovských brvnách je horná časť ukončená až takým "špicom".

Taký (môj) príspevok ... keď neprší ... aspoň kvapká ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dík za vyčerpávající odpověd. Měl jsem podezření že se jedná asi o falzum ale v těhlech uherských ražbách se moc nevyznám.Takže by se mohlo jednat o falzum z jedné dílny?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Ferdinand I. (1526-1565)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1