Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Oli, dobré... Máš moje symfónie ;) :D Sjupr zpracované a přehledné... Fakt pěkná prácička
Registrovaný uživatel
Musim se pripojit - uz se to tu objevilo odpoledne, ale nez jsem to stacil pochvalit tak jsi to zase stahnul. Jeste par takovychto prisepvku a muzes to vydat knizne:).
Moderátor
dik, musel sem odbehnout a neco zaridit a nestih sem poskladat obrazky, tak sem to radeji smazal - ve skriptu zde je chyba a jeden vzdy zmizi... musi se nejdriv vlozit jen obrazky a kratky text a pak text kopirovat mezi ne.... uz se mi to stalo minule (to je ten sirotci prispevek pod fotkama z mikroskopu)...

knizne asi ne, ale rad bych - pokud by me par lidi pomohlo, postupne udelal prispevky napr. do M&B, kde by byly proste mimo kvalitnich kreseb i kvalitni fotky - aby se urcovani stalo jednodussi a transparentnejsi. A vzdy jen na konkretni typ minci, zadne vysoke cile a nekonecne megalomanske projekty. Zadna nova typologie, ale uverejneni fotek i kreseb a pripadne slovni popis zasadnich rozdilu...
Moderátor
Pekna prace, diky za podrobne postrehy a popis
Moderátor
Oli: Pěkně sepsaný, Musím si to ale v klídku srovnat v hlavě. Ale aby bylo alespoň nějaké vodítko pro určování, dávám sem fotky s tím, jak je mám určený já u sebe.
Samo, že tam může bejt chyba. Ono kolikrát hodně váhám, jestli to je ten, nebo onen typ.

Dovolil jsem si použít tvoji 115n, aby byly vidět vedle sebe. Snad z těch fotek bude patrnej poměr mezi jednotlivými velikostmi písmene F.

Pokud někdo máte další typy, šoupněte je sem, a dáme to do kupy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tak to je super! tato n neni moje, ta druha oskliva ano. Greggy, dyt ty to mas skoro komplet, pojdme spolecne do toho, chces? Napisem ke kazdemu typu par slov, ja udelam perovky, ktery ty nenavidis (ale nekteri je zas maji radi), dame tam ty fotky a je to... jdu si to tvoje prostudovat, ale nejdriv musim napsat dlouhej email jednomu studentikovi :twisted:
Moderátor
Není problém. Pouze by to chtělo sehnat fotky typů e,i,j a k. :lol:

Jo a taky běžné varianty 115c.

Takže pokud je někdo máte, tak sem s nima.
Registrovaný uživatel
Ta poslední by mohla bejt géčko, ale nějak jí chybí kytičky :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
greggy, prosel jsem tvoje urceni.

115a - jasna (a pekna, mam mnohem serednejsi)
115b - jina volba neni, ale F je odlisne, videl jsi i jine?
115c var. - no hodilo by se ji asi nove pismenko...
115d - jasna
115f - pekne tam sou videt i u tohoto typu dutinky v F, vlastne to F mi prijde uz jako od typu g
115g - sranda, zde mas to F spise zase f-kove. je videt, ze ty varianty vznikaly mozna i soubezne...
115h - ano, ale prohodil bych, toto jako var. a var. jako ciste h
115h var. - viz vyse
115ch - je podle mne spis j
115m - souhlas
115n - paklize s mymi argumenty souhlasis, ano
??? - je podle mne chyborazba 115g (chybejici petiliste ruzice) - souhlas s krokodillem
Registrovaný uživatel
Když se to tady takle pěkně probírá,tak taky musím poslat jednu fotku,určeno to nemám,není nějak podle čeho.Je možné,že ta hvězdička měla původně mít 7 cípů?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zajimave, jen tak dal... nejbliz to ma k 115g (podle meho nazoru)
Moderátor
jinak patrat po techto mincich na aukcich s fotkami je asi nerealne, zde jsem nasel jeden datovany

Obrázek vložený uživatelem

http://www.mcsearch.info/record.html?id=341025
Moderátor
Matess: Pokud se podíváš pořádně, tak právě 115h je variantou právě kvůli 7 cípé hvězdě. :lol:
Moderátor
Oli: s tím n-kem si ale pořád myslím, i když jsem ho tam dal, že p.Nechanický myslel ještě jinou minci. Myslím si, že ta je opravdu ještě robustnější. Bohužel jsem zatím na ni nenarazil. Pokud ji někdo máte, šoupněte ji sem, ať se to rozlouskne.
Moderátor
to uniklo i me... :) problem je, ze to F-ko u te 115h neni take uplne ok (spravne by melo byt takove, jako mas u te 115h var.) - jak sem to resil, nevsim sem si hvezdy
Registrovaný uživatel
nedávno sem se hrabal v nějakém šrotu co mám doma v hrnku a našel sem tento kusan ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pavelgregor napsal
Oli: s tím n-kem si ale pořád myslím, i když jsem ho tam dal, že p.Nechanický myslel ještě jinou minci. Myslím si, že ta je opravdu ještě robustnější. Bohužel jsem zatím na ni nenarazil. Pokud ji někdo máte, šoupněte ji sem, ať se to rozlouskne.


jasny, jak rikam - uz ji uvidim, uverim... ale kazdopadne pak nekde z toho vypadne dalsi varianta... :)
Moderátor
alarich napsal
nedávno sem se hrabal v nějakém šrotu co mám doma v hrnku a našel sem tento kusan ;)


tak takovy srot bych chtel mit doma taky...
Moderátor
Jeste jsem nasel na webu jeden cesky peniz s F-kem, jestlipak vite co to je? :twisted:

Obrázek vložený uživatelem

POZOR, jedna se o falzum
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 5. 7. 2012, 14:45. »
Moderátor
Olivere kdyz hledas na netu ty halere Ferdinanda, nezapomnel jsi na sbirku predsedy CNSPG? Pokud jsem dobre pocital je tam 42 kousku v dobrem rozliseni.
Moderátor
popravde jsem se ani nedival - to z toho duvodu, ze pocitam, ze tam to ma zmaknuty prave Greggy. ale diky za upozorneni, mrknu na to, 42 kousku je slusne cislo...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Jeste jsem nasel na webu jeden cesky peniz s F-kem, jestlipak vite co to je? :twisted:

Obrázek vložený uživatelem


hmm,Fridrich Falcký ten se jen tak nevidí
Moderátor
spravne :) jeste jsem nasel jeden v lepsim stavu a v jinem provedeni, sice to sem uz do grosoveho obdobi nepatri, ale...:

Obrázek vložený uživatelem

POZOR, jedna se o falzum
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 5. 7. 2012, 14:45. »
Moderátor
Jestli je nejakej z nich z aukce od Künkera nebo Raucha tak bacha, byly tam falza
Moderátor
tyto jsou odtud (pokud nekoho zaujalo, pri prohledavani jsem jich predtim jeste par nasel):

http://www.mcsearch.info/record.html?id=7914
http://www.mcsearch.info/record.html?id=208264

ten druhy je prave od toho Künkera... a neprodal se 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1