Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ja si je urcuji podle stareho dobreho Castelina a mam klid... :D
Registrovaný uživatel
Já už jsem to "smetí" všecko střelil a mám taky klid. :twisted: :twisted: :twisted:
Kucera napsal
Ja si je urcuji podle stareho dobreho Castelina a mam klid... :D
Moderátor
Kucera napsal
Ja si je urcuji podle stareho dobreho Castelina a mam klid... :D


no, uprimne by mi nevadilo to mit urcene i podle toho, vim ze zadny uceny z nebe nespadl, ale koukal sem do toho a byl jak suva z nudli... nekde fotka, nekde kresba...

Garfield52 napsal
Já už jsem to "smetí" všecko střelil a mám taky klid. :twisted: :twisted: :twisted:


njn, kazdej sbirame na co mame prostredky... pro mne je to smeti (vyjma tech dostupnejsich grosu) vicemene to jedine, co muzu z bohemiky sbirat... ale jsem uprimne rad i za to, tyhle drobne razby maji sve kouzlo a asi toho zazily vic, nez luxusni tolary...

ale aby tu rec nestala. mam tu drobne dilema. prvni foto bylo nedavno urceno jako Nech.115k (souhlasim), druhou jsem urcil jako 115g - souhlasite? nebo je to take 115k?

souhlasite nebo ne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nechcem prebíjať Oliverov dotaz, ak si niekto nájde čas, mrknete sa mi na tento Maximiliánov biely peniaz? Nerobím toto obdobie a tento druh mincí, ak viete k minci niečo viac, ocením každú informáciu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no moh si aspon hodku pockat, vid... ted si to pekne zazdil. budou to ceske budejovice, to co tu mas. jak moc je bezny rozepsany letopocet nevim, v Chaurovi to neni...
Registrovaný uživatel
Maxmilián II ,Bílý peníz 1575,České Budějovice,mincmistr Gebhart-tento kus je velice zajímavý,jelikož má rozdělen letopočet tečkami.Kdyby byl k mání měl bych určitě zájem
Jinak blahopřeji
Registrovaný uživatel
ahaha byl jsem pomalý
Moderátor
a ja jen doplnim: Halacka MKC typ 266b
Moderátor
Ďakujem všetkým... Oliver sorry, naozaj to nebol úmysel... :|
Moderátor
Kucera napsal
a ja jen doplnim: Halacka MKC typ 266b


pocitam, ze muj problem, ze sem ho tam pres veskere usili nenasel spociva v tom, ze jsem neinvestoval do noveho Halacky...
Moderátor
Ano je v novem vydani, predtim v Dodatcich II. Halacka uvadi prvni registrovany vyskyt na aukci CNS Tabor c.58.
S tim jak mas urcene Ferdinandovy male penizky - za sebe souhlas.
Registrovaný uživatel
..ták, a naše penízky se lvem jsou na druhé straně :-)) Takovou dobu se tu nic nedělo, ale jak sem jen vlezu s dotazem, hned je tu živo :lol:
Archy- gratulace ;)
PS: Oli, kdybys chtěl vyměnit ten A3, tak dej vědět. Jen netuším, co za něho. Když tak napiš na mail.
Moderátor
Kucera napsal
Ano je v novem vydani, predtim v Dodatcich II. Halacka uvadi prvni registrovany vyskyt na aukci CNS Tabor c.58.


moje hloupost, zapomnel jsem, ze ten dodatek mam... pouceni pro priste. je to samozrejme tam... a je to zajimavy kousek

Kucera napsal
S tim jak mas urcene Ferdinandovy male penizky - za sebe souhlas.


dekuju

korunka napsal
Oli, kdybys chtěl vyměnit ten A3, tak dej vědět. Jen netuším, co za něho. Když tak napiš na mail.


korunko, pokud budu menit, myslim na tebe, ses prvni v poradi... za co, to ja taky nevim - proste nakou adekvatni drobnou razbu, no, tolar to byt nemusi :)
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Jedno "smetí" z šuplíku.:twisted: :twisted: :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nebýt toho poškrábání, tak je to moc pěkný kousek...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Averz celkom v pohode, ale naozaj škoda toho poškriabania, reverz je zlý.
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc při určení těchto penízků, případně nějaký ten šťouchanec či popostrčení, trochu v tom plavu.

Domnívám se, že všechny tři budou podle Hány typy V. nebo VI.?

Předem díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Akú mala, takú dala. :twisted: :twisted:
Dracek napsal
nebýt toho poškrábání, tak je to moc pěkný kousek...
Registrovaný uživatel
Asi budeme muset Pavla naklonovat, už se mu tu hromadí kšefty na určování :D
Moderátor
Hurley: U toho prvního váhám, jestli tam měsíček je, nebo ne. Ale spíš asi ne, takže by to mohla být VI/2, zbývající dva jsou V/1.
Moderátor
Oli: Ty tvoje bych viděl asi takto :
16 - já dávám si k ní označení V/4 ( smějící se lev 4+4+4 )
17,18,19 - A/1 ( u 19 ale trošku váhám. Zatím to tak nech. )
20 - III/1
21 - VI/1

Korunka : U Tebe bych to viděl takto :
1 - IV/2 ( čelist ohnutá dolů a 4+4 )
2,3 V/1 ( i když se packa dotýká měsíčku nepovažoval bych je za splývající)
4,5 - III/1 ( sice ta druhá nejde přesně spočítat, ale myslím si, že to tak bude )

A neboj, alespoň se procvičím v určování a doladím drobné nejasnosti ( jestli rozlišovat splývající packu, Oliho 19 atd.). Takže jen je sem hrňte pod tlakem. Jo, a nezapomínejte ani na moravské penízky. Ty si to taky zasloužej. :lol:
Moderátor
Greggy, moc dekuju. Na mail ti poslu toho Ferdinanda... a nebo vis co? dam ho sem :D

K tomu cos mi urcil, za nove urcene moc diky, jdu si to hned doplnit, ale poprosim te i o kontrolu tech stavajicich, prece jen - jsou to 2 roky a kazdeho zkusenosti s praxi narustaji a mohl ses (mozna nekde ja) utnout.
Moderátor
jak sem rikal, tak cinim. co je to podle vas dle Veseleho typologie? ja jsem se zarazenim neuspel...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já bych to přiřadil jako II.b/4, nebo II.b/8, ale nějak mi tam nesedí ta "přední" zadní noha. Je jaksi jakoby bez kolena, přitom všude je s kolenem ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1