Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Paráda!
Registrovaný uživatel
jacx & jv64: kvalitni a uzitecne prispevky...
Moderátor
Ten článek z berlínského kongresu by se asi těžko sháněl, tak aspoń nejdůležitější mince, Karlův fenik z další z mincoven České Falce, z Auerbachu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
Ten článek z berlínského kongresu by se asi těžko sháněl, tak aspoń nejdůležitější mince, Karlův fenik z další z mincoven České Falce, z Auerbachu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

tak to se ti povedlo ;) .o této ražbě sem neměl vůbec ani potuchy :shock:
Moderátor
jacx a jv64 - diky za info
Registrovaný uživatel
Dnes přišly tito nový mazlíci, z nichž mám obrovskou radost. Jsou to sice velmi běžné feniky, ale paradoxně se mi je podařilo koupit až po třech letech. Vzhledem k tomu, že nemám na feniky literaturu, (zatím se mi ji nepodařilo nide sehnat) kupuji je dle motivu :( (kdyby jste měl někdo všeobecně na feniky nějakou literaturu na půjčení, odměním se slušným PG Václava IV.) Prosím o bližší určení. Na reversu je velké B. Jen jsem momentálně indisponována- chřipka, tak jsem to úplně zapomněla vyfotit.
Děkuji. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
uz to tu bylo, kdyz mrknes, mel sem taky neco takovyho :)
Registrovaný uživatel
Když jsem zjistila, že jsem je vyhrála, tak už jsem tu listovala, ale nenašla. Až mi bude lépe, ješte se na to mrknu, teď už jdu do postele :(
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Když jsem zjistila, že jsem je vyhrála, tak už jsem tu listovala, ale nenašla. Až mi bude lépe, ješte se na to mrknu, teď už jdu do postele :(


vem si tam s sebou pořádného chlapa, ať se na něm můžeš vypotit :mrgreen: :twisted:
Moderátor
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/par-kousku-k-procviceni-_post_-40097#post40097
Moderátor
Jestli chceš určení toho feniku Petra ze Schaumburgu, tak třeba podle Radoměřského XIII.8
Registrovaný uživatel
Jen drobná poznámka pod čarou - ten numismatik se jmenoval Radoměrský. Často je mylně uváděn s ř...
Moderátor
Jasný dík. Mám ho v hlavě už zavrtanej se Ř. Takže mně to dá chvilku práci, než si odvyknu. :oops:
Registrovaný uživatel
..tak to je supr, moc děkuji za vyhledání starší diskuze a za určení! ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
vem si tam s sebou pořádného chlapa, ať se na něm můžeš vypotit :mrgreen: :twisted:

..tedy, na co ty nemyslíš :lol:
Registrovaný uživatel
Taktez jeden fenik Vaclava IV. z Erlangenu, podobne jako v prispevku jacxa vyse. Odpoved na otazku QVARTV vs. QVARTVS tento kus ovsem neresi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemá prosím nějaká dobrá duše k nahlédnutí Numismatický časopis československý, číslo VI. z roku 1930, konkrétně se mi jedná o Castelinův článek Ke chronologii bílých peněz Vladislava II.
Moc díky.

P.S. Vlastně mi jde spíš o e-verzi, v tom by snad už neměl být problém, práce je více jak 80 let stará.
Moderátor
Uplnejsi na bile penize Vl.Jagellonskeho je prace K.Peukerta z r.1970. Jsou tam nejen Castelinovy tabulky z roku 1930 a 1967, tak i Peukertem popsane nove varianty z nalezu v Hlavici.
Registrovaný uživatel
Díky. A byla to samostatná publikace nebo jen článek v některém z numismatických periodik?
Moderátor
Vyslo to jako brozurka z edice tistenych prednasek CNS Praha. Pokud mate zajem mohu Vam to prinest na Aukci Aurea.
Registrovaný uživatel
Dobře, děkuji za ochotu, já se ještě podívám zda mám toho 19. či 20. volno a kdyžtak se domluvíme.
Moderátor
OK
Moderátor
Dneska jsem se konecne podival na halere Ludvika Jagellonskeho, pouzil jsem greggyho typologii (M&B 3 a 4/2011), pokud by nekomu nevadilo, budu rad, kdyz me urceni podrobi kritice.

Zde je prvni, koruna je typu IV, pismeno L je typu VI, podle vyobrazeni v publikaci bych urcil jako Greg. VI.a.3 (Cast. 7)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zde je druhy. koruna je typu III, pismeno L je typu IV, takze bych jej urcil jako Greg. IV.a.1 s otevřeným koncem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Dnes přišly tito nový mazlíci, z nichž mám obrovskou radost. Jsou to sice velmi běžné feniky, ale paradoxně se mi je podařilo koupit až po třech letech. Vzhledem k tomu, že nemám na feniky literaturu, (zatím se mi ji nepodařilo nide sehnat) kupuji je dle motivu :( (kdyby jste měl někdo všeobecně na feniky nějakou literaturu na půjčení, odměním se slušným PG Václava IV.) Prosím o bližší určení. Na reversu je velké B. Jen jsem momentálně indisponována- chřipka, tak jsem to úplně zapomněla vyfotit.
Děkuji. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jaká literatura by to měla být??? Na feniky.......

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1