Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To zní docela logicky.
Moderátor
Jacx: Já bych ho spíš dal k II.A.1.

Vede mně k tomu především tvar hlavy, přední svislé tlapy a smyčka ocasu. Ten lev mi spíš připadá jak leguán, než lev.

Tady máš na porovnání ten můj.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..asi je dost složíté to srovnávat podle těch perokreseb. To A3 má podle nich dolní končetinu nikoliv rovnou, ale zahnutou, jako ten Jacxův, a oba mají otevřenou tlamu ... U toho tvého to vypadá, že má dolní končetinu rovnou (?) a je vidět zakončení ocasu. U Jacxova není vidět zakončení ocasu.. Tak teď babo raď :mrgreen:
Registrovaný uživatel
..no, kdyby se vám ještě chtělo určovat záhady... :mrgreen:
Tady mám také pár neurčených Vašků, ale obávám se, že ty spodní šrotové asi nepůjdou... :'( Zajímalo by mne, zda se shodneme, protože si také nejsem jistá...
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..nikoho nic nenapadá? Tak začnu sama :mrgreen:
Předně uznávám, že jsou to šroty a kdyby mne Václav lV. a jeho ražby nezajímaly více do hloubky, ve sbírce by nebyly ;)

1. fakt netuším. Trošku mi zakřivením připomíná typ II.A1, ale něco mi říká, že to asi nebude. Bohužel hlava je nejasná :? ( a kdybych si kdysi napsala Gregyho určení, tak bych se dnes nemusela ptát ;) )
2. mi připomíná I.2
3. fakt netuším, podobné mi přijdou hned tři, protože je to šrot a není se čeho chytit
4. protože má spojenou horní tlapu (věřím, že byla spojena i před dvojrázem) s dolní, připadá mi to jako mezikus mezi typem III.3 a lV.1 :lol:

Všeobecně mi připadá, že některé ražby je fakt složité určit. Kdybys měl Pavle chvilku čas, určitě tvé zkušenosti a postřehy uvítám. Já jsem už z nich docela mimo :D
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 30. 11. 2011, 19:49. »
Registrovaný uživatel
Leni, proč by toto měly být šroty? mince Václava IV. jsou pak v tomto pojetí všechny šrotové, tohle je řekl bych standard :D
Registrovaný uživatel
Kacuro- děkuji za povzbuzení, už asi magořím z té antiky :mrgreen: Jinak to je dobře, že jsi sem také zavítal. Zrovna nedávno jsem si říkala, co se děje, že do této sekce už ani nechodíš, nebo tak vzácně :-) Koukej to napravit, i když už groše neděláš ;)
Registrovaný uživatel
tož Leni chodím sem, ale jenom nic nepíši ;)
Moderátor
Tak jsem se dneska po dlouhé době stavil do numismatiky pro filcové podložky a nakonec jsem si po přátelské diskuzi a dvou půlkách domácí meruňkovice ještě odnesl tento bílý jednostranný peníz Vladislava Jagellonského. :D
Takže otázka zní: půjde blíže typologicky určit?
Díky moc!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zkusím si to tedy sám. Cast. 4? :?
Moderátor
Zapsal bych si taky Castelin GP c.4 s tim ze na konci opisu za jmenem je B. Tuto variantu neuvadi ani Peukert, u nej je nejblize c.46, ten ma ale na konci opisu BB.
Moderátor
kucera: já si jej určil na základě listování zpět v tomto tématu :D Kdyby byl zájem, tak ho klidně vyměním za běžnou variantu ve stejném nebo možná trošku lepším stavu. Já tyhle ražby dělám jen podle nominálu a základních typů.
Moderátor
Urcite se nekdo ozve kdo dela i varianty, ja sbiram prednostne prazskou mincovnu takze z techto penizu mi take staci jen zastoupeni nominalu.
Registrovaný uživatel
Vaclav4 napsal
Zdravím všechny,

mám tu opět jeden penízek na určení, dle mého názoru je to Há III/1 , Rad.10, lev má malou hlavu s jednou řadou tří malých měsíčků na krku takže 3+4+4

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Pěkně prosím smutně :'( :shock: koukám o názor na tento penízek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
tohle téma již trochu zapadá, tak ho trochu oživím tímto penízkem.
Brno -městská ražba (Rad. 16).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky přihodím poslední zajímavější přírůstek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Tak pánové přiznete se, kdo mi to tak zvedl??
http://www.ebay.de/itm/230730745672?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Moderátor
Já to nebyl. Až Ti přijde, poslal bys mi fotku? Především detail hlavy? Rád bych si něco porovnal.
Registrovaný uživatel
jo to není problém.Tys ho někdy viděl?
Registrovaný uživatel
Chcem sa spýtať. Je vzácny kvôli stavu alebo výskytu alebo oboje? Podľa čoho niekto vie určiť, že je to práve Pohrobok? Vďaka
Registrovaný uživatel
podle mě je to velice zajímavá kresba lva.Já nikdy podobný neviděl a to jich mám asi 250.A co se týče určení byl bych u takovéhoto atypu opatrný
Registrovaný uživatel
250? :shock: Predpokladám, že každý levík je iný...

to milstr: Hoď prosím ťa nejaké bližšie info k tej tvojej poslednej drobotine, pre nás negrošákov :)
Moderátor
Preboha, ale tá cena je už off! Aj keď minca je to zaujímavá.
Registrovaný uživatel
jsou tam různé odchylky,ale musí jich být podle mě mnohem a mnohem víc
Registrovaný uživatel
ja len dufam ze uhorske drobaky sa nikdy nestanu takto zberatelsky zaujimave, lebo na ne proste prestanem mat
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1