Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Vykupminci.cz
Numisargo

Drobné peniaze grošového obdobia

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Na zaklade toho, co jsem videl v aukcich i jinde bych rekl i pres tisic.
Moderátor
rozhodne tohle je lepsi fotka, myslim, ze by nekdo dal i vic nez tisic... je to otazka zajemcu. najdou se na tyto mince vyvolavacky i kolem 4 tis. (ale neprodano), ale take se najdou rozumne za 300 a take neprodano. doporucuju, pokud chcete prodavat, kouknout na ceny v aukcich...
Registrovaný uživatel
Ten parvus je v celkem slusnem stavu. Co se tyka ceny - obzvlaste v aukci tak tam tezko soudit - pokud se o to popere vice zajemcu tak muze byt ceny vyrazne vyssi nez ocekavana a naopak. Nicmene ferovou cenu bych videl asi tak jak byla naznacena - neco k te tisicovce az 1500 Kc.
Moderátor
oliver: tak rozumny parvus za 300, i za dvojnasobek, bych bral hned :) Mam jeden celkem slusny, ale s vylomenym kouskem na okraji, za cca 650, ktery sel v te dobe ve srovnani s jinymi docela lacino a s timhle se neda srovnavat.
Registrovaný uživatel
ten lvíček je excelentní, takového jsem snad ještě ani neviděl, ačkoliv jsem toho neviděl spoustu, takže to není žádné měřítko :D podle mě by s dobrým popisem na áčku udělal o dost víc než jen "pouhou" tisícovku
Moderátor
no ja snad nikde netvrdim, ze prave tento je za 300, nebo ano?

za trista bych ho samozrejme bral taky. moje vcerejsi reakce byla na tu hnusnou fotku a pokud si vybavuju, byl sem jediny, kdo na to vubec dokazal neco rict...

ja jsem svuj parvus poridil pred dvema roky za dveste a sice neni spickovej, ale vse co ma byt videt je a je neolamane.
Registrovaný uživatel
Tak se mi konecne trosku lepe podarilo vyfotit i korunku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jen tak namatkou jsem vyhledala aukci, a tohle na me vybaflo. Je to aukce z roku 2008. Je to nejaka vzacna varianta? Zachovalosti mi prijde ten muj revers o dost lepsi a avers zase tolik nezaostava, kdyz vezmu v potaz ze ferova cena je podle Vas 1500.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tento je vzácnější se symbolem "omega" ve slově PRAG. a ten Tvůj averz za tímto zaostává tedy dost značně, ale to je v tomto případě irelevantní ....
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 12. 3. 2013, 12:25. »
Registrovaný uživatel
Aha proto ta cena, diky.
Moderátor
ceny nekdy uletnou hodne (uz to tu psal myslim spravne xjert).

aniz bych blize komentoval dosazenou cenu, upozornim vas na podle mne na docela zasadni rozdil mezi vasim kusem a tim z aukce

ten z akuce ma originalni zachovanou patinu. ten vas je bohuzel poniceny nesetrnym cistenim. to cenu snizuje (resp. opacne, u toho z aukce to cenu zcela jiste zvysilo)

srovnavat jen z fotek bych si stoprocentne nedovolil, vas lev mi prijde lepsi, ale na tom z aukce mi prijde rozhodne o dost lepsi koruna a opisy (coz stejne jeste nevysvetluje tu cenu)

ja bych za ten parvus v aukci nedal ani tu vyvolavacku (s tim R-kem si ted zcela jist nejsem, zda mam relevantni informace). kdyz budete mit stesti, treba se par blaznu sejde, co vam tam par tisic nahazeji. neprekvapilo by me to. to ale neznamena, ze slusny parvus musi stat 13 tis., to neznamena, ze stoji 4. tis., ba ani 2 tis. je to o momentalnim zajmu. katalogove ceny techto minci neexistuji. hledejte "namatkou" dal, uvidite, ze najdete i mnohem mene priznive (pro vas) ceny.
Moderátor
kacuro, ty vis z hlavy jak to je? s omega je vazne vzacnejsi? ja myslel, ze beznejsi, asi to mam popletene, protoze ja mam s omega a myslel sem, ze je to ten beznejsi. pokud se nepletu, i u toho od simixe je prostor na omega (vcera jsem to tak tvrdil a nikdo mne neopravil)...

jak to je?
Registrovaný uživatel
Jen si dovolim upozornit, ze ten parvus nijak cisten nebyl, je to nalezovy stav, nalezl ho muj vnuk v lese a ihned mi ho prinesl, protoze vi, ze se o tyhle grosove mince zajimam, proto jsem psala v uvodu, ze se ke me dostal tak nejak nahodne :)
Registrovaný uživatel
oli: se přiznám, že jsem o tom nějak nepřemýšlel a napsal jsem to, aniž bych kouknul někam do literatury. přišlo mi to v tu chvíli jako jediné logické řešení :D ale takto z hlavy nevím, který je vzácnější ...
Moderátor
co jsem dohledal ja z informaci na netu, s omega je opravdu beznejsi a s omega jsou podle mne oba (i ten z aukce). tedy oba beznejsi. ale zde by to chtelo neci kriticke zhodnoceni, jak jsem psal uz vcera, jisty si nejsem.

co se tyce cisteni - pokud skutecne jak pisete zadne neprobehlo, je stav mince ponekud prekvapivy (ne vsak nemozny). snad by se tomu z druhych fotek uverit dalo, prvni fotky na to vazne ale nevypadaly. mimochodem, jaky zvuk vydava mince pri dopadu na pevnou podlozku (napr. stul)? prosim, zkousejte opatrne a z malicke vysky, at neni na kasi, pokud byla v kysele pude muze byt velmi krehka...
Registrovaný uživatel
Mince krasne zvoni, mela jsem tu moznost mit v rukou jeden prazsky gros z kysele pudy a vim co mate na mysli, byl take hodne lehky. Tenhle parvus ma 0,56 g.
Moderátor
běžnější je podle mne (z hlavy) právě ten s omegou - jak již zde psal oliver

oba dva - jak uživatelky simix, tak ten prezentovaný z aukce budou zřejmě var. s omegou - nicméně kus z aukce má tu omegu krásně celou vidět, u zde diskustovaného kusu ji lze spíše tušit - trochu jsou vidět dolní patky
možná právě celkový dojem včetně celistvosti omegy byl pro někoho důvod dát takovou sumu - nicméně tuto aukci a cenu považuji za naprostý úlet a pravděpodobnější bude souboj dvou či více ambiciózních jedinců, kteří nechtěli minci nechat druhému (zde jen spekuluji) - jisté je, že já bych to tedy nedal

reálnější ceny u srovnatelných excemplářů můžete vidět dole (převzato z aurea.cz):
- nejdražší kusy zde navíc včetně patrného vnějšího perlovce což nebývá obvyklé, nedosahují ani 1/3 aukční ceny, kterou prezentujete výše
- navíc ceny na aurey bývají dost nadprůměrné

pokud chcete prodat - představu již nějakou máte - můžete minci za pevnou cenu (kterou uvážíte) dát do sekce Prodej mincí, nebo to můžete zkusit někdě v aukci ať již internetové, či nějaké tzv. kamenné

mince je to jistě velmi pěkná, pokud se grošovým obdobím zabýváte, jak píšete, jistě bych si dovedl představit mít ji ve sbírce a tudíž nemáte-li lepší - být vámi nechal bych si ji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 12. 3. 2013, 13:17. »
Moderátor
tak to je pekne, mince by mohla byt i slusne zachovana (s ohledem na material), to jeji cenu samozrejme zase zvysuje (byt tato "zkouska" neni 100%)

no uvidite. pokud chcete prodavat, tak cenu zjistite nejlepe v aukci. informaci jste zde dostala myslim dost, tak pak dejte vedet, at vime, jaky byl vysledek :)
Registrovaný uživatel
2 jacx: dekuji za perfektni odpoved takovou jsem presne potrebovala, minci si zatim ponecham a subjektivne si ji ohodnotim na 3000, kdyz uz jsem v teto sekci, chtela bych diskuzi o parvu trosku rozvest. Vsude v aukci je uvadene R, tudiz ze je vzacna. Cim to, ze je to mince mene se vyskytujici, kdyz ve vetsine pripadu jsou drobne mince v daleko vetsim zastoupeni nez jejich vetsi bratrickove? jinak samozrejme dekuji i Oliverovi a ostatnim
« Poslední úpravu provedl(a) simix v 12. 3. 2013, 13:22. »
Registrovaný uživatel
Neni co dodat. Souhlas s tim, ze minci nejlepe neprodavat - obzvlaste pokud se jedna o (temer) vlastni nalez a pokud ano tak asi v aukci - tam se nejlepe doberete objektivni ceny.
Registrovaný uživatel
simix: to R je spise marketingovy trik. Parvy nijak obzvlast vzacne nejsou, ale na druhou stranu jsou urcite mene caste nez treba zminovane Prazske grose. Je to dano mimo jine tim, ze drobne mince na rozdil od grosu nebyly (vzhledem k nizke hodnote) tak casto tezaurovany.
Registrovaný uživatel
xjtert01, to slovo jsem si musela vygooglovat, ted uz mi to zapaluje, jasne vysvetleni
Moderátor
to R je presne jak pise xjert prehnane, ma to upozornit na to, ze v pekne zachovalosti a dobre vyrazene se tyto drobne razby vidi mene casto - to je ale v rozporu s pouzivanim znaceni R. nicmene ona R uz jsou tak zprofanovana - predevsim aukrem - ze to neprekvapi ani u renomovanejsich serveru a ridi se jimi snad jen skutecny zacatecnik.

parvy jsou skutecne mene caste, ale zcela jiste ne vzacne. to by byla "R" uz kdejaka mene casta mince.

osobne bych takovou minci neprodaval, ale to je otazkou priorit kazdeho jedince. cena je v tomto pripade dost subjektivni zalezitost a muze byt jak o dost vyssi, nez to, co jste si stanovila, tak i o dost nizsi. osobne se priklanim ke strizlivemu odhadu okolo 1500,- s tim, ze napr. ja bych nekupoval ani za tuto cenu (coz ale neni meritko)
Registrovaný uživatel
JJ dekuju Olivere, prislo mi hned nekolik nabidek pres email, a to jsem si jich nezadala. Vetsina z nich je v intervalu 1500 - 3500, tak jsem si tu cenu takto subjektivne stanovila. O minci by nejspis zajem byl, schovam si ji zatim a uvidim jak s ni nalozim v budoucnu, je to prece jenom nalez (pekny) z blizkeho okoli tak by mela pro me mit i jinou nez jen penezni hodnotu.
Moderátor
nz zac, to se mi libi, kdyz se vsechno netoci jen kolem penez :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Drobné peniaze grošového obdobia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1