Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

pavelgregor

Moderátor
#541 - 22. 10. 2008, 21:18

Kacuro: pokud budeš mít nějaké další fotky, doplním je tam. Čekám ještě na dva penízky. Jeden z nich je do skupiny 4 a má na prostředním lístku křížek s perlou.
Právě v tom může být síla naší pobočky, že se tam zveřejňují fotky různých mincí, a kdo chce, může si velmi rychle z nich sestavit svůj vlastní katalog.

Bohužel posledního půl roku mám akorát tak čas koukat na aukro a občas zareagovat zde na fóru. 😞 Ale už se mi to krátí. Pak už se snad dokopu dát fotky na náš web, doplnit mincmistry a rytce atd.

kacuro

Uživatel
#542 - 22. 10. 2008, 21:37

pavle, všechny mé penízky už na webu máme, akorát se tam zrovna aktuálně jeden nezobrazuje a jde zrovna o černý peníz Ludvy (ljc-10). v té čtvrté skupině tam mám zrovna i na koruně jasně vyditelný ten dvojkříž, jak o tom píšeš ve svém článku. mám tyhle penízky čtvrté skupiny tři kusy, jeden z nich má to L viditelně menší, při měření jsem zjistil, že je o 1mm nižší. pak mám po jednom kusu druhé a třetí skupiny, ale ani jeden mi moc nesedí na stávající popisy 😞 takže se mi je nepodařilo zařadit ...

kacuro

Uživatel
#543 - 22. 10. 2008, 21:47

tak jsem si teď zvětšil fotku svého penízku, co na první pohled vypadá jako třetí skupina, ale je to ve skutečnosti také druhá skupina! má tečky v koruně (v reálu nejsou moc patrné), akorát to levé rameno (jak tomu říkáš větývka) se dotýká nožky a tvoří tak kroužek jako ve třetí skupině, jew to zrovna ten ljc-10 na webu, fotku už tam Pehu dal 😉

kacuro

Uživatel
#544 - 26. 10. 2008, 15:09

máte někdo v el. podobě Castelina: Ke chronologii bílých peněz Vladisalava II. ??

Dracek

Uživatel
#545 - 6. 11. 2008, 12:53

Zdravím, mel bych tři dotazy(z období pražských grošů):
1/nevíte někdo, kde se nalézá početní groš připisovaný Janu Lucemburskému vyobrazený v základech numismatiky na tabulce 26-obrázek č.2 ??? Myslel jsem, že v Nár.muzeu, ale když jsem ho chtěl předložit společně s dalším materiálem, který mi jinak dohledali ke studiu, tento kus prý nevlastní... jediný početňák z tohoto období prý mají ten vyobrazený v soupisu sbírky Chaury
2/znáte(či vlastníte) někdo nějaký další exemplář mimo oba výše zmíněné, dále kus prodaný před lety v ČNS Praha a ty vyobrazené ve Fialově soupisu v roce1921
3/souhlasíte, že ten kus vyobrazený v Základech numismatiky dle ikonografie lva a koruny patří přiřazrním do vlády Jana Lucemburského a proč.
Děkuji předem za Vaše reakce !!!

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

PEHU_

Uživatel
#546 - 9. 11. 2008, 14:48

Dnes jsem se snažil určit tento peníz:

http://bobr-gros.hunarovi.com/fotogalerie/vaclav-iv/haler/v4d-4

Pro určení jsme chtěl použít práci od patasona Obrazové analogie na mincích - příspěvek k typologii českých peněz se lvem a čtyřrázem. Pořád se mi to ale nedaří. Najde se dobrá duše, která poradí?

Denarius

Uživatel
#547 - 9. 11. 2008, 19:14

Tak jsem prohlédl podrobně Castelina ale ani tam jsem tento typ nenašel. Zajímavý kousek.

Denarius

Uživatel
#548 - 22. 11. 2008, 22:42

Prosím o posouzení. Myslíte jako já že to je Jiřík, Castelin 79 ? Smolík ho přiřazuje husitům.
http://www.aukro.cz/item489260032_mince.html

Denarius

Uživatel
#549 - 22. 11. 2008, 23:13

Našel jsem ho pouze v aukci Nummusu Olomouc z r.2006 jako RR. Asi poprvé lituju že nejsem registrován na Aukru, šel bych do něj.

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#550 - 22. 11. 2008, 23:16

zajimavej... ja ti urco neporadim co to je, ale tak si nekoho hodnyho, kdo na aukru ma ucet popros, at ti prihodi (ja to tak taky delam)...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.