Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#511 - 16. 10. 2008, 20:17
Zikmund I. Starý byl můj druhý kandidát, ale na obdobném polském fóru to odmítli. Prý jiná koruna a pro Zikmunda I. netypická orlice (teda podle polské terminologie orel). Jen tak pro Vaši kontrolu, zkuste tady: http://www.wcn.pl/pl/index.htm zvolit vpravo nahoře "szukaj", do první kolonky napište: zygmunt stary denar Kraków a dejte "znajdż". A k tomu směru pohledu orlice viz výše. Nedovolil bych si na 100% tvrdit ani vlevo, ani vpravo. A přímo? To jsem snad ještě ani neviděl. 😕

👿 👿 Už som jeden krát písal kde máš hľadať. 😲 😞 😎 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#512 - 16. 10. 2008, 20:41

vsechny polsky co sem nasel, maji mnohem jemnejsi perlovec nebo ho nemaji... jeste je tu taky alternativa, ze je to proste falzum nejake nezdarene...

tady je jen "omezenej vyber"

osobne me problem nedela orel / orlice... tu bych si tam v nekterejch pripadech umel napasovat, ale co me nesedi, je ta koruna...

jeste se podivam, ale mezi nemeckymi razbami sem hledal uz rano... a nic moc, to polsko dopadlo "lip"... ale ono to neni...

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#513 - 16. 10. 2008, 22:19

jeste sem se dival... trosku bych se poohledl i po razbach mesta Gdansk (Danzig) nebo neco kolem pobalti... ty hrboly u ty hlavy by pak meli jine vysvetleni, nez to, ze se ten ftak (orel / orlice) kouka jinam... protoze by to byla "ruka" s mecem

tady je priklad, ale netvrdim, ze je to totez...


grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#514 - 16. 10. 2008, 22:23

Oliver podívaj sa na západ a juhozápad. 😉
sever daj bokom. 🙂

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#515 - 16. 10. 2008, 22:59

grofik, ja se dival, nenasel sem nic, co by me uspokojilo... tak koukni na web ty a neco prihod, ceho by se dalo aspon chytnout 😉

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#516 - 16. 10. 2008, 23:21

to oli;mal som doma knihu mestké razby nemecko aj švajčiarsko tie priame orlice sú ich. 😉
Preto som písal 14- 15 storočie. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Michaela

Uživatel
#517 - 19. 10. 2008, 10:27

http://www.allegro.pl/search.php?string=denar&search_type=1&closed=1&category_radio=1&order=t&st=gtext&category=3675&p=0

Velmi podobné orlice mají i polské středověké denáry, vyskytují se tam orlice dívající se jak do leva tak i do prava. Tím netvrdím,že jde zrovna o polskou minci Grofik. 😉
Uvádím to pouze pro zajímavost na porovnání.

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#518 - 19. 10. 2008, 11:09

Súhlasím že je hodne orlíc,ale švajčiarske a nemecké orlice hlavne mestké ražby majú priamo 😲 čumiacu orlicu. 😉

Nechce sa my hrabať v knihách momentálne nemecké mestké razby nemám doma. 😞

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Michaela

Uživatel
#519 - 19. 10. 2008, 11:21

....počkej Grofik..tak nechce se ti hrabat v knihách ? ...a nebo je nemáš doma? 🙂

Michaela

Uživatel
#520 - 19. 10. 2008, 11:34

...ale mohl by ses podívat do knih aspoň trošku Grofik a poradit mi,nebo i někdo jiný prosím s touto mincí. Předem děkuji.
Mince je ve velikosti peníze se lvem.

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.