Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

vassilij

Uživatel
#501 - 15. 10. 2008, 21:54

To PEHU: ten je ale jednostranný se čtyřrázem ;-)
Jinak bych řekl, že to Jošt nebude - koruna je posazená dost nízko a nevím, kam by se se vešla písmena IO. A pak nevím proč, ale připadá mi v porovnání s tím originálem jako příliš moderními nástroji udělané razidlo - možná ale klame fotka.

PEHU_

Uživatel
#502 - 15. 10. 2008, 22:37

vassilij napsal/a:

...
Jinak bych řekl, že to Jošt nebude ...

no právě že se mi to jako Jošt také nezdá, proto jsem sem dal tu fotku na porovnání, ač je jen jednostranná

pytlas

Uživatel
#503 - 16. 10. 2008, 13:59

PEHU: Nic ve zlém, ale porovnáváš jabka a hrušky, i když od jednoho sadaře.
vassilij: Kdyby nebyla kuruna tak nízko, tak bych sám za sebe žádné pochybnosti neměl. Takhle se ale i mi zdá prostor pod korunou na písmena IO malý. Tvar koruny je ale nápadně podobný s tím porovnávaným originálem. Na fotce to až tak nevynikne, ale když ty mince položím vedle sebe...
A pravostí jsem si jistý, moderní falzum to určitě není.

Michaela

Uživatel
#504 - 16. 10. 2008, 15:33

http://stribrnak.cz/category/mince/page/15/
Je to asi 13 položka- Joštův peníz. Joštův peníz (čtyřhranný),co myslel Pehu je hned pod ním.
Podle mě by se o peníz Jošta opravdu mohlo jednat,osobně mám zatím bohužel jen ten čtyřhranný.

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#505 - 16. 10. 2008, 15:48

😲 😲 ccc.,ale Míša . 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Michaela

Uživatel
#506 - 16. 10. 2008, 15:58

Napsala jsem pouze svůj názor, ty jeden ccc. dear Grofik. 😉

pavelgregor

Moderátor
#507 - 16. 10. 2008, 17:07

Možná se zkus zaměřit i na Polsko Zikmunda I. Starého. Jošt mě sice také při prvním pohledu napadl, ale ta orlice mi k tomu nesedí. Pořád se spíš přikláním k Polsku, Německu.
Jinak prošel jsem Rakousko, Německo i Moravskou minci, ale nic podobného jsem tam nenašel. 😞

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#508 - 16. 10. 2008, 17:13

No ja nič,ale tá orlica skutočne pozerá priamo 😲 😲 Vaše Moravské majú hlavu doboku ,žeby houser 😆 😁

Kde hľadať som už prezentoval čiže sászalekosán 😈

to pavelgregor mestké razby nemecko ,švajčiarsko. 😆
tu ti nepomôže ani Koch
😎

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Michaela

Uživatel
#509 - 16. 10. 2008, 18:15

grofik napsal/a:

No ja nič,ale tá orlica skutočne pozerá priamo 😲 😲 Vaše Moravské majú hlavu doboku ,žeby houser 😆 😁 😎

🙄 😁 😉

pytlas

Uživatel
#510 - 16. 10. 2008, 20:06

Zikmund I. Starý byl můj druhý kandidát, ale na obdobném polském fóru to odmítli. Prý jiná koruna a pro Zikmunda I. netypická orlice (teda podle polské terminologie orel). Jen tak pro Vaši kontrolu, zkuste tady: http://www.wcn.pl/pl/index.htm zvolit vpravo nahoře "szukaj", do první kolonky napište: zygmunt stary denar Kraków a dejte "znajdż".

A k tomu směru pohledu orlice viz výše. Nedovolil bych si na 100% tvrdit ani vlevo, ani vpravo. A přímo? To jsem snad ještě ani neviděl. 😕

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.