Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

kacuro

Uživatel
#4161 - 29. 3. 2021, 20:24

Přesně tak, flútky samy o sobě jsou vlastně falza, protože nebyly raženy v oficiální mincovně pod dohledem panovníka (jeho zástupce - mincmistra). Z dobových písemných pramenů víme, že se v husitské době razily všude možně, takže existovalo jistě bezpočet různých razidel, které se tu více, tu méně přibližovaly původní předloze na čtyřrázech Václava IV.

bertik-b1

Uživatel
#4162 - 29. 3. 2021, 20:34

To tedy byla doba. Byla tato země někdy ve větším srabu?

oliver

Moderátor

turtleoverhead

Uživatel
#4164 - 29. 3. 2021, 22:19
no, ja mam ten dojem taky. a uz delsi dobu. driv to bejvalo zivejsi. jenze co to je dneska? 90 % prispevku co ctu je "OHODNOTTE" k tomu vetsinou "URCETE". obcas strelhbite nasledovane bez urceni hlaskou "KOUPIM, PISTE NA MAIL". nejake velke diskuse se zde moc take nevedou (nejvasnivejsi vetsinou o tom, jak by melo forum fungovat a kdo z moderatoru je vetsi lump). myslel jsem, ze se treba rozjede diskuse v drobascich (pravda, tam to obcas zije, ale vetsinou nejake cenne kusy, smuky nikoho nebavi), dal jsem napr. ke kritice a urceni bp Ludvika - sami se muzete podivat, jak to v grosovine zije. u Vladislavu nejakej vyvoj byl, i kdyz jedinou pomoci pri snaze tam dat vzorove fotky byla kritika (uznavam, ze opravnena), ale par fotek od vas ostatnich by mne bodlo vic. mam pokracovat? misenske grose? o tech jsem psal nedavno jinde. takze ve finale tu tri ctyri lide (zamerne nejmenuji, abych se nekoho zbytecne nedotkl) a sem tam mozna dalsi dva tri dalsi urci nejake ty grose a smitec. takze archyho soutez je mile zpestreni pro alespon tech par trochu aktivnich (+par vetsinou mlcich ale velmi aktivne prihlizejicich) + opet pro ohromne mnozstvi nikdy nicim neprispivajicich cumilu (kteri ne ze by cim prispet nemeli, ale zpusobilo by jim to nepohodli, neb prispevky se zde lajkovat nedaji a foceni a psani srozumitelneho textu je vycerpavajici)

Neboj, jak praví klasik:
"Nikdy nebylo tak zle aby nemohlo být hůř" 😉

oliver

Moderátor
#4165 - 29. 3. 2021, 23:05

to je pravda... a kdo vi, kdo rekl toto?

"Sotvakdy předtím byl život v českých zemích jalovější, apatie obecnější, duchovní a mravní úroveň nižší než v prvních letech 18. století..."

jacx

Moderátor
#4166 - 29. 3. 2021, 23:39

francouzský historik Ernest Denis

oliver

Moderátor
#4167 - 29. 3. 2021, 23:44

🙂 🙂 🙂 ano

korunka

Uživatel
#4168 - 30. 3. 2021, 20:20

Jste dobří, to bych nevěděla :-)

MatesOnd

Uživatel
#4169 - 1. 4. 2021, 03:10

Zdarec lidi
Zrovna sem koupil tento peníz, ale ješetě ho nemám u sebe, mohl by to byt peníz z paralerní řady J/2, nebo je ta hlava jenom blbě vyražená?
Díky za odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Česká numismatická společnost, pobočka Pražské groše

bertik-b1

Uživatel
#4170 - 2. 4. 2021, 00:44

Nějak se zapomíná na Jošta. Takže tady je jeden.
Brandenburg.Denar. 0,68 g.Bahrfeldt nezná. Dannenberg 329A.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.