Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

lub121

Uživatel
#4041 - 15. 11. 2020, 12:01

Toho Zikmunda doplním o můj haléřek s hvězdou.
Jinak s tím T je moc pěkný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

lub121@seznam.cz

___

Uživatel
#4042 - 15. 11. 2020, 12:57

Veľmi pekné drobáky. Tiež mám na ukážku jeden s hviezdou. Získal som ho na tomto fóre tak 10 rokov naspäť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

bertik-b1

Uživatel
#4043 - 15. 11. 2020, 13:18

Krásní lvi. Gratuluji.

bertik-b1

Uživatel
#4044 - 18. 11. 2020, 00:53

Už žádní další fešáci?
Tak přidám kontrapunkt.
Ten je tak škaredé,aš je pjekné. 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

cooler

Uživatel
#4045 - 20. 11. 2020, 21:00

Tak jsem si udělal radost tímto drobáskem, brzy by měl doplnit moji sbírku. Oboustranný haléř Půty z Častolovic, Nech. 2.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

OtravnyKomar

Uživatel
#4046 - 26. 11. 2020, 23:29

Nedávno se tady řešil ten peniz se zvláštním W a čtyřmi liliemi. Tady jsem dnes narazil na podobné W. Tak jen pro zajímavost kdyby to někoho zajímalo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

kacuro

Uživatel
#4047 - 27. 11. 2020, 10:40

Toto je zcela běžné korunované W na rubu nejstaršího typu BP VJ.

pavelgregor

Moderátor
#4048 - 30. 12. 2020, 19:02

Svůj požadavek ještě upřesňuju a dávám sem, abych Kacurovi nevstupoval do diskuze u grošů Vladislava.

Vyhlašuju pátrací akci po těchto dvou variantách haléřů Vladislava II. Jagellonského.

Prověřte si svoje sbírky, jestli je náhodou nemáte. Jde o varianty popisované slovně, nebo kreslené v pérovkách, ale ještě nezaznamenané na fotkách. Potřebuju potvrdit jejich existenci. Fotky jsou upravené z jiných variant, aby bylo vidět, co se hledá. Obě jsou bez teček i kroužků. U té napravo se může vyskytovat i s oříznutými patkami písmene W. Pozor, nepleťte si je s typem Cast. 6, který má vyryty celé lilie.

Pokud některou z nich máte ve své sbírce, dejte mi, prosím, vědět, nebo je sem pověste.

Abych podpořil motivaci při hledání, pokud někdo některou z těchto minciček má, a poskytne fotky, věnuju mu dva zajímavější drobáčky z českého středověku. I když vědomí, že máte ve sbírce doposud neověřené varianty pro Vás asi bude cennější, že? 😆

Jinak ještě jednou děkuji všem, kteří mi poskytli fotky typu Cast. 1.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel

pavelgregor

Moderátor
#4050 - 30. 12. 2020, 20:48

Tam bohužel nejsou. Jedinej kandidát, kterej by připadal v úvahu je bohužel nedoraženej. Takže by to neobstálo. 😐 Ale dík.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.