Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

alarich

Uživatel
#4001 - 3. 11. 2020, 10:30

není to nakonec nějaká nepublikovaná slezská ražba?

___

Uživatel
#4002 - 3. 11. 2020, 12:01

Podľa mňa sú krajné nožičky príliš hrubé a stredných vidím 4 namiesto 2.

jacx

Moderátor
#4003 - 3. 11. 2020, 13:29

ja bych to skutečně viděl (bohužel) spíše na dvojráz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

alarich

Uživatel
#4004 - 4. 11. 2020, 12:40

...dvojráz to v žádném případě není. 😉

jacx

Moderátor
#4005 - 4. 11. 2020, 12:50

Na mě to dělá dojem, že by tam (dvojráz) být mohl, netvrdím, že mám 100% pravdu.
Nebyla by lepší fotka, případně i foto rubní strany?

alarich

Uživatel
#4006 - 4. 11. 2020, 13:49
Na mě to dělá dojem, že by tam (dvojráz) být mohl, netvrdím, že mám 100% pravdu. Nebyla by lepší fotka, případně i foto rubní strany?

pokusím se to líp vyfotit 😉

alarich

Uživatel
#4007 - 4. 11. 2020, 14:04

lepší foto nedokážu. čím víc bych tu minci zaostřil a zvětšil, tím by byla na fotce víc porézní a kontury ražby by tak zanikly. mám takový pocit, že to W má konce rozdvojené záměrně, jako ozdobné 😉
jinak mince krásně zvoní, ale dočisťovat se mě nechce, je to slabé stříbro a s tím se musí velmi opatrně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

pavelgregor

Moderátor
#4008 - 4. 11. 2020, 16:49

No, myslím si, že ty lilie tam jsou opravdu čtyři.

Pokud by to vzniklo pootočením, tak by alespoň dvě čáry (prodloužení levého okraje vnitřní nožky písmene W, museli směřovat na stejné místo v lilii. Tam ale nesměřují. Tudíž o pootočení se nejedná. Dál jsem zkusil změřit vzdálenosti mezi zřetelnými body, které se opakují (vršky lilií, lístky lilií, výstupky pro perly, okraje jednotlivých nožek atd.), aby byl poznat posuv. Nenašel jsem žádné dva stejné, takže se ani o posuv nejedná.

Takže podle mně tam dvojráz není.

Otázka je, jestli se tu koukáme na haléř Vladislava Jagellonského? 😆 😈 😆

Samozřejmě si neodpustím otázku. Pokud bys uvažoval o jeho prodeji, hlásím se do zástupu loudilů. 😋

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

alarich

Uživatel
#4009 - 4. 11. 2020, 18:08

pavelgregor napsal/a:

No, myslím si, že ty lilie tam jsou opravdu čtyři.

Pokud by to vzniklo pootočením, tak by alespoň dvě čáry (prodloužení levého okraje vnitřní nožky písmene W, museli směřovat na stejné místo v lilii. Tam ale nesměřují. Tudíž o pootočení se nejedná. Dál jsem zkusil změřit vzdálenosti mezi zřetelnými body, které se opakují (vršky lilií, lístky lilií, výstupky pro perly, okraje jednotlivých nožek atd.), aby byl poznat posuv. Nenašel jsem žádné dva stejné, takže se ani o posuv nejedná.

Takže podle mně tam dvojráz není.

Otázka je, jestli se tu koukáme na haléř Vladislava Jagellonského? 😆 😈 😆

Samozřejmě si neodpustím otázku. Pokud bys uvažoval o jeho prodeji, hlásím se do zástupu loudilů. 😋

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

>

ahoj, Pavle schválně jsem čekal jak se k této minci vyjádříš a správně jsem si typl Tvoji odpověď. 🙂 je to opravdu drobák se kterým jsem se ještě nesetkal a máš pravdu i v tom, jestli je to vůbec Vladislav II. Jag. U této mince je to složité tvrdit, když nikdo nic podobného zatím neviděl.
nicméně pokud bych ho pouštěl, tak Ti dám určitě vědět 😉

kacuro

Uživatel
#4010 - 4. 11. 2020, 19:23

Ražba VJ to zřejmě bude, čtyři lilie na tom nic nemění, i když je to na mincích značně neobvyklý jev. Například na frezce ve Vladislavském sále Pražského hradu z r. 1500 jsou ve znaku také čtyři lilie:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.