Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

NUMARTIN

Uživatel
#3891 - 2. 1. 2020, 00:48

Tak mockrát děkuji, to mě nenapadlo.
Příště se s těmi fotkami pokusím více vyhrát.
:-)

pavelgregor

Moderátor
#3892 - 2. 1. 2020, 19:13

No, ono by to nemusela být ani varianta V/1, ale spíš paralelní řada B. Proto je odlišná od běžných ražeb. Má jiný tvar tlapy, provedení ocasu a hlava je silnou linkou.

Paralelní skupina B je sice takový souhrn atypů, ale asi by mu odpovídal.

Počkáme, jestli se nevyjádří Patason. Jinak s tímto provedením mám v evidenci zatím jen variantu 3+4. Můžu si uložit fotku pro pozdější případné použití? 😆

NUMARTIN

Uživatel
#3893 - 3. 1. 2020, 17:27

Děkuji za informaci.
Ano klidně si fotku uložte. Když budete chtít, napište e-mail a zkusím Vám poslat lepší fotku. Rád pomůžu když to jde. :-)

korunka

Uživatel
#3894 - 4. 1. 2020, 11:13
**Zdravím kolegové, po mnoha letech shánění fotek bílých penízů Vladislava II. Jagellonského, analýze písma (viz má práce v NS 30/1) a jejich třídění do nové typologie jsem přistoupil k závěrečnému kroku, a sice dát svým závěrům finální tvar v podobě studie. Z tohoto důvodu vás chci znovu požádat o fotografie BP VJ z vašich sbírek, abych měl co nejvíce materiálu ke studiu a mohl své závěry ještě korigovat. Zároveň sháním velké a kvalitní fotografie, na nichž bych některé detaily rád ukázal, takže se vaše mince mohou proslavit svou fotografií ve studii 🙂 Zajímají mě samozřejmě jakékoli kusy, ať už máte nějaké zajímavosti, chyboražby a pod., tak i "obyčejné" kusy. Má-li studie mít vysokou vypovídací hodnotu, potřebuji maximum materiálu ke zpracování. Děkuji. Ondřej Černohorský**

Něco také vyfotím. Chceš jen jednostranně ražené, nebo i ty dvojstranně (s W na reversu)?

kacuro

Uživatel
#3895 - 4. 1. 2020, 11:22

Ahoj Leni, všechno, co máš 🙂 Děkuji.

Diwous

Uživatel
#3896 - 4. 1. 2020, 19:04

Asi bych taky nejake mel, ikdyz nejspis "bezne", musim to prohrabat. Do kdy by to melo byt? Mam je zahrabane na zahrade pod dubem a nemam po ruce lopatu, tak jeslti staci behem pristich dvou tydnu... ;-)

kacuro

Uživatel
#3897 - 4. 1. 2020, 19:43

Určitě stačí. Předpokládám, že napsat všechny texty mi nějaký ten měsíc potrvá. Jde to pomalu, dělám to po večerech. Děkuji.

gems

Uživatel
#3898 - 16. 1. 2020, 17:33

Dobrý den pánové, můžete mi prosím poradit s určením této mince, průměr je cca 10mm, nalezeno v okolí Mělníka. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pajas

Uživatel
#3899 - 16. 1. 2020, 18:28

Je to Polsko,denár města Lobzenica..

gems

Uživatel
#3900 - 18. 1. 2020, 09:30

Pajas , děkuji

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.