Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

alarich

Uživatel
#3581 - 16. 8. 2016, 22:14
Alarich: K Těm tvejm feničkům. Asi takto. Toto nejsou originální z vídeňské mincovny. Původně měli napodobovat feniky Albrechta III. Mají však jiný tvar koruny, štítu, jiné písmena BER-TVS. Tvar štítu a písmena je podobný fenikům, které popisuje Koch u beichslagů. Na druhou stranu jsou velmi kvalitní. Bohužel, že se poslední dobou prakticky nevyskytuju doma, ale pokusím se Ti poslat pár zajímavých fotek (pokud je najdu), v souvislosti s českými ražbami. Dej mi chvilku, až se náhodou někdy vyskytnu doma a porovnám to s těmi, co sleduju, budeme moudřejší. Určitě je zatím nepouštěj dál. Gratukuju k nim ( i když u Tebe není o špeky nouze). Ale i tak jejich cena nepřekročí stovku. Rozhodně je to zajímavé zpestření sbírky. 😆

jo počkám 😉

pavelgregor

Profilový obrázek
Moderátor
#3582 - 16. 8. 2016, 22:33

Alarich: pošli mi pak mejlíka. Myslím, že jsme doma. 😆

Teď jsem koukal na fotky v noťasu. Není to přesně ono, ale provedení sedí. Třeba se ještě pletu. Mrkneš na to nezaujatým okem, a pokud se shodnem, tak analýza nebude od věci. Pak se nám možná podaří uzavřít jednu déle otevřenou numismatickou otázku. 😆

alarich

Uživatel
#3583 - 20. 8. 2016, 17:54
Alarich: pošli mi pak mejlíka. Myslím, že jsme doma. 😆 Teď jsem koukal na fotky v noťasu. Není to přesně ono, ale provedení sedí. Třeba se ještě pletu. Mrkneš na to nezaujatým okem, a pokud se shodnem, tak analýza nebude od věci. Pak se nám možná podaří uzavřít jednu déle otevřenou numismatickou otázku. 😆

poslal sem ti mail

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#3584 - 23. 8. 2016, 19:36

dekuji jednomu ucastnikovi fora za zapujceni falza cerneho penizu WJ. druhy mi napsal, ale pak komunikace ustala. snad jsem nespadl do spamu.

dale - znovu oprasuji svoji prosbu o poskytnuti fotky bileho penizu Vladislava II. Jagellonskeho, konkretne to musi byt Cn.II.8B [1], GP 7.B [2], tedy s opisem WLADISLAUS SECUNDUS R:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

_____________________

[1] CASTELIN, C. O.: Ke chronologii bílých peněz Vladislava II. Numismatický časopis československý VI, 1930, s. 75–94.
[2] CASTELIN, Karel. Grossus Pragensis. Der Prager Groschen und seine Teilstücke, 1300-1547. 2. vyd. Nakladatelství Klinkhardt & Biermann · Braunschweig, 1973. 90 p.

kacuro

Uživatel
#3585 - 23. 8. 2016, 19:48

Pošli mi do mailu fotku, jakého lva máš přesně na mysli, Castelinovo "typologii" bytostně nesnáším, protože ty jeho kresby jsou naprd 😞

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#3586 - 23. 8. 2016, 20:06

dik, mas to v mailu. chapu jak to myslis, dokud jsem to neprelouskal a nesrovnal si to vedle sebe, tak jsem se v tom vubec neorientoval. pak kdyz uz clovek vi, co tim chtel basnik rict, jsou ty kresby dilem pouzitelne.

kekule

Uživatel
#3587 - 9. 9. 2016, 07:54

po delší době se mi dostal do ruky zajímavý drobáček :-)

Albrecht VI., fenik, mincovna Freistadt

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

alarich

Uživatel
#3588 - 26. 9. 2016, 12:05
zdravím, chci se zeptat znalců jestli to nejsou beischlagy? Obrázky: ...

tak sem konečně zjistil to složení
Fe 0,66
Cu 91,35
Pb 0,93
Ag 0,68
Sn 5,91
Sb 0,46

chalko

Uživatel
#3589 - 12. 10. 2016, 06:11

zdravím, dal by se určit jako typ VI./1? První měsíček v dolní řadě asi bude jen nedoražený, přední tlapy by na to ukazovaly co myslíte. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

___

Uživatel
#3590 - 14. 10. 2016, 18:35

Na korune som si všimol akýsi oblúk, ktorý mi tam nepasuje. Som zvedavý na vaše názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.