Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

Dracek

Uživatel
#81 - 13. 2. 2010, 00:57

Acme: série Chc Ti tuším chyběla také před časem doložit, tady jedna byla...
http://i.ebayimg.com/09/!BljDH3gCGk~$(KGrHqMH-EEEtr8cLKVpBLcGmHjZG!~~_12.JPG

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

brouck

Uživatel
#82 - 13. 2. 2010, 10:08
Takovouhle snahu jsem viděl, sbírka cca 120 ks (?) (asi 15 let sbírání?). Ale je to teda i za těžký prachy a taky, že při delším sledování je zjevné, že některé série se opakujou (např. Df, Xf...) jiné zas nejsou téměř vidět. Mimochodem nemáte Cb, Db, Eb, Fb, Gb? Eventuálně jakou máte poslední H- (já Hh).

To přidejte, je 190 dvoupísmenných a 26 jednopísmenných bankovek a já mám 100 dvoupísmenných a 8 jednopísmenných z toho je spousta nevalné kvality, ale někdy je člověk rád i za tu nevalnou kvalitu, protože některé série jsou nesehnatelné.
Paradoxně je hůř sehnatelný dvoupísmenný Hasse než jednopísmenný, nevíte čím to je? A pak samozřejmě první NBČS, tj. série končící na -b a -c.
Ohledně sérií, z -b mám pouze Ab, Pb a Tb, takže Vámi zmińované série na rozhraní Hasse a NBČS nemám. A poslední sérii co mám je Hh a myslím, že další už nejsou.

acme2000

Moderátor
#83 - 13. 2. 2010, 11:58

Já netvrdil, že těch 120 je maximum - byl to počet, na který se dostal ten člověk během 15 let sbírání ;-)

A vsadím se, že tam nemáte žádnou W, ani W-, ani CH (jen C-h), ani CHa (tyhle jsem prostě nevypátral nikde a domnívám se že "W" se prostě netisklo, narozdíl od 50/29 kde toto dostupné je, ale u té zas chybí "Q" "Q-" a "Ch-"). Ještě by bodlo, kdybyste měl haasovské "P".

Já takto (na kompletní varianty) sbírám německé říšské Marky - pro nominály 10 - 1000 existuje cca 530 variant (série je kombinována s podtiskovým písmenem). Tyhle bankovky jsou cenově dostupnější (tak 80%), ten zbytek už je ale spíš nedostupný ani ne kvůli ceně, ale nevyskytuje se prostě na trhu (když např. od nějaké kombinace bylo vytištěno jen 100 tis. ks).

dracek -> dík za to Chc, chybělo ;-)

brouck

Uživatel
#84 - 13. 2. 2010, 14:00
Já netvrdil, že těch 120 je maximum - byl to počet, na který se dostal ten člověk během 15 let sbírání ;-) A vsadím se, že tam nemáte žádnou W, ani W-, ani CH (jen C-h), ani CHa (tyhle jsem prostě nevypátral nikde a domnívám se že "W" se prostě netisklo, narozdíl od 50/29 kde toto dostupné je, ale u té zas chybí "Q" "Q-" a "Ch-"). Ještě by bodlo, kdybyste měl haasovské "P". Já takto (na kompletní varianty) sbírám německé říšské Marky - pro nominály 10 - 1000 existuje cca 530 variant (série je kombinována s podtiskovým písmenem). Tyhle bankovky jsou cenově dostupnější (tak 80%), ten zbytek už je ale spíš nedostupný ani ne kvůli ceně, ale nevyskytuje se prostě na trhu (když např. od nějaké kombinace bylo vytištěno jen 100 tis. ks). ...

Opravdu, W se u 20 korun 1926 nevyskytuje, to mohu potvrdit. CH potvrdit nemohu, nemám ho, ale bylo by divné, kdyby nebylo, když se u dvoupísmenných vyskytuje (tímpádem vlastně třípísmenných:-))
A haasovské "P" zatím také nemám a ani jsem na něho nenarazil.

acme2000

Moderátor
#85 - 13. 2. 2010, 14:07

U Haase se CHa taky nevidí (proto soudím, že CH není), až CHb (a to už je TB NBČS). To, co má Bajer v katalogu je počítačově upravené CH- z pozdějších sérií - tzn. jen ilustrační obrázek.

-tom-

Uživatel
#86 - 13. 2. 2010, 14:14
To přidejte, je 190 dvoupísmenných a 26 jednopísmenných bankovek a já mám 100 dvoupísmenných a 8 jednopísmenných z toho je spousta nevalné kvality, ale někdy je člověk rád i za tu nevalnou kvalitu, protože některé série jsou nesehnatelné. Paradoxně je hůř sehnatelný dvoupísmenný Hasse než jednopísmenný, nevíte čím to je? A pak samozřejmě první NBČS, tj. série končící na -b a -c. Ohledně sérií, z -b mám pouze Ab, Pb a Tb, takže Vámi zmińované série na rozhraní Hasse a NBČS nemám. A poslední sérii co mám je Hh a myslím, že další už nejsou.

a neměl by jste nějakou serii Xa na prodej či případnou výmněnu,mam tu teoreticky navíc nějaké b c d, stav však většinou nic moc

numpszi

Moderátor
#87 - 16. 5. 2010, 13:21

Co poviete na toto?
Vodoznak, pouzity pri madarskej 100.000.000 adopengo,
v jednej madarskej knihe (tiez je z roku 1946):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

smith

Profilový obrázek
Moderátor
#88 - 16. 5. 2010, 14:29

Žeby mali prebytok papiera s vodotlačou, a nechceli vyhodiť? Tak vytlačili na to knihu?

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

acme2000

Moderátor
#89 - 16. 5. 2010, 19:16

Praha takhle tiskne na starej bankovní papír (list + hvězdy) studentský průkazky 😉

jirka72

Uživatel
#90 - 23. 5. 2010, 23:00

Co mame nove? MISTRY SVETA !!!!

Tak co, vsichni jste prezili zaver s Rusama? 🙂

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1851

Rakousko - čistá - č. 1851

Cena: 8,- Kč

Přejít na eshop
Albové listy CONTOUR-S  Velká Británie 2000-2004, nezasklené (61 listů), papír 250gr.

Albové listy CONTOUR-S Velká Británie 2000-2004, nezasklené (61 listů), papír 250gr.

Cena: 732,- Kč

Přejít na eshop
25 let SOS dětských vesniček - razítkovaná - č. 88

25 let SOS dětských vesniček - razítkovaná - č. 88

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Kladenské hutě - 400 let města Kladna - čistá - č. 1182

Kladenské hutě - 400 let města Kladna - čistá - č. 1182

Cena: 5,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1669

Rakousko - čistá - č. 1669

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
III. letní spartakiáda spřátelených armád - čistá - č. 2011

III. letní spartakiáda spřátelených armád - čistá - č. 2011

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Sport - olympijské hnutí - čistý - č. 2663-2666

Sport - olympijské hnutí - čistý - č. 2663-2666

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Počátky čs. dělnického hnutí - čistá - č. 720

Počátky čs. dělnického hnutí - čistá - č. 720

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop