Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

jirka72

Uživatel
#681 - 28. 12. 2011, 22:55

no, jestli nebude problem v tom, ze ANTARES tomu asi moc nerozumi (takze to mozna i prodaval v dobre vire)

chybotisky

Uživatel
#682 - 28. 12. 2011, 22:59

gratuluju, nezlá cena 🙂

já jsem svou taky prohlížel pod všemi možnými úhly a osvětlením a jakýkoukoli část nebo ani náznak vodoznaku na opačné straně jsem nenašel. Ale být by tam prostě měl.

jirka72

Uživatel
#683 - 29. 12. 2011, 10:06

pockejte, ony existuji 100K s obracenym vodoznakem, ktery bud:

  • je poznat
    nebo
  • neni poznat
    ???
    To prijde nejake zahadne ... mozna k tomu nekdo neco prispeje vice, ja tyhle vychytavky (obracene vodoznaky, bez vodoznaku a pod.) moc nesleduju a ani do sbirky neshanim.

chybotisky

Uživatel
#684 - 29. 12. 2011, 10:50

mluvím jen ze své zkušenosti a ze zkoumání svého "obráceného vodoznaku". Logicky vodoznak na bankovce musí být a to někde v prostoru hlubotiskového Karla, takže špatně viditelný, ale alespoň jeho část by měla být proti světlu zpozorovatelná na UNC bankovkách, není zase tak malý, mně se to přesto nepodařilo.

mike-p74

Uživatel
#685 - 1. 1. 2011, 21:17
To máš pravdu. Tahle bankovka je docela "divná". Dřív jsem po ní nijak zvlášť neprahnul, protože jsem ji měl zafixovanou v A,D jako běžnost. Kupoval jsem dražší věci a nechtěl se moc rozptylovat. A když jsem ji pak chtěl koupit (stylem: dejte mi do košíku tohle a tamto), tak jsem zjistil, že auvajs! U poslední Aurei jsem se docela zděsil (tam se série A vyšplhala snad na 4.500). K v UNC bylo na Aukru hned po tuším Aurei a pak ve dvou letošních numisech. Ve všech případech jsem utřel. A v minulém numisu u série A taky, takže z této (poslední numis) se raduju jako malé děcko! Na série nesbírám - je mi celkem jedno, kterou mám (i když H,S,O,X (😎 by udělaly větší radost...)

endisk

Uživatel
#686 - 2. 1. 2012, 11:19

na poslednom fotke nevyzerá ako UNC

acme2000

Moderátor
#687 - 2. 1. 2012, 11:29

ke 100/95 - všechny, které jsem měl v ruce, měly vodoznak nezřetelný (tj. nerozeznal jsem ho) - ať byly v UNC nebo z oběhu. Ale být by tam někde měl (ve figurální části bankovky), protože to je jen převrácený papír, nikoliv papír bez vodoznaku.

mischel13

Uživatel
#688 - 2. 1. 2012, 12:06
na poslednom fotke nevyzerá ako UNC

Já to vidím na stav 0! 😉

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

ZetPe

Uživatel
#689 - 2. 1. 2012, 12:20

to all: Na stovce s převráceným vodoznakem je vodotisková hlava Káji vzhůru nohama a vždy je částečně v hlubotiskové tisku hlavy. Proto je tak špatně viditelný. Jednoduchá pomůcka, zda se skutečně jedná o převrácený vodotisk, je zkontrolovat metalický proužek. U normální bankovky jde text zdola-nahoru, u převráceného vodotisku jde text v proužku vždy zhora-dolů.

Již jsem měl v ruce bankovku se správně orientovaným a umístěným proužkem, ovšem bez vodotisku. Vodotisk tam ale ve skutečnosti byl, ale velice slabý a nezřetelný.

jirka72

Uživatel
#690 - 2. 1. 2012, 17:11
na poslednom fotke nevyzerá ako UNC

mozna 0+ by se jeste dalo obhajit ...

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.