Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

acme2000

Moderátor
#371 - 13. 6. 2011, 10:20
Jeden přírůstek z minulého týdne... Laos 100Kip ND1974(osvobozenecká vláda Pathet) tištěná v Číně jako anulát specimen se ukazuje dost vzácně bohužel byl balíček v tiskárně sepnut rezatou sponkou, ale všechny tyto bankovky(ve specimenu) co jsem v minulosti viděl měli tuto drobnou "vadu", takže bych ji označil jako aUNC 😃 ...

pěkná kuriozita! těch secvaknutí škoda, ale to si člověk nevybere...

trava

Uživatel
#372 - 13. 6. 2011, 17:35

jhkr napsal/a:

Ono je to s tím prodejem těžké. Prodávám z 90 % proto, že nutně v tu dobu potřebuji peníze, anebo proto, že po zlepšení stavu potřebuji zalepit finanční díru. No a na PP se musí dát bankovka do aukce půl roku předem a to já si bohužel nemohu dovolit, abych měl tak dlouho mrtvé peníze. úprací to mám všelijaké, jistoty bídné. Jinak souhlasím, ale myslím, že hodně kolegů to " musí " dělat podobně. Škoda.

pokud budeme všichni prodávat na aukru, bude aukce PP taková jaká je .

mischel13

Uživatel
#373 - 13. 6. 2011, 17:45

V době internetu, to bude moc a moc těžké, takhle dlouho mít bankovku v aukci. Bude to chtít více pružnosti a dobu podstatně zkrátit, jinak aukce PP bude pro nás o ničem! 👿

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

trava

Uživatel
#374 - 13. 6. 2011, 18:53

Přesně tak, Ono je možné zpracovat katalog cca za 1 měsíc , když připočtu měsíc k zahájení aukce, tak mám 2 měsíce, to by se dalo " přežít". Ale když na podzimní aukci / říjen, listopad/ mají uzávěrku 15.4., tak to je špatné. Nechci tím nikoho napadat, jen by tato výtka mohla sloužit ke zlepšení nabídky na PP. Aurea bere materiál do aukce téměř " do poslední chvíle" a o tom to je. A to ty bankovky většinou zveřejňuje i s fotkama, narozdíl od PP.

mischel13

Uživatel
#375 - 13. 6. 2011, 19:07

Ty dva měsíce, jsou takové maximum. Oni to poznají sami(my jejich minimální nabídkou), že s tím musejí něco udělat, nebo spláčou nad naší účastí, ona ta úměra je stále stejná, malá nabídka, malý zisk pro ně a o tom to je!

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

jirka72

Uživatel
#376 - 13. 6. 2011, 22:03

Klasicky priklad: sezenete ted v puli cervna UNC kousek do sbirky, ktery nahradi aUNC. A co s tim aUNC??

1) cekat na papiry v listopadu
2) sup s tim na aukro

U varianty 2) mate pri trose stesti dobre prodano uz do prazdnin!! A to je velky rozdil.

Bohuzel salove aukce to nemaji jednoduche ....

trava

Uživatel
#377 - 13. 6. 2011, 22:40

To jsem teď právě řešil u té 1000 Kč přetisk. Do aukce PP bych to už nestih, takže by se dražila až někdy v březnu 2012 !!!. To bohužel takto nelze. Takže šla na aukro a už je PRYČ !!!!
A O TOM TO JE .

majkl

Uživatel
#379 - 22. 6. 2011, 16:50

Poslední úlovek. Bude mít v albu čestné místo!!! 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

acme2000

Moderátor
#380 - 22. 6. 2011, 16:53

Krása 😃 Ty jsi někde JM kraje? nebo dovolenkový úlovek? 🙂

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.