Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

Šenfi

Moderátor
#2991 - 11. 2. 2017, 20:16

ok, takže to bude nepodložený zdroj. ČNB totiž další informace k měnové odluce neuvádí, protože všechny archiválie podléhají až do roku 2023 utajení.

mischel13

Uživatel
#2992 - 11. 2. 2017, 21:21

Podložené mám, že se tiskly v Bogotě, zbytek je z magisterské práce s odkazy.

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

Šenfi

Moderátor
#2993 - 12. 2. 2017, 12:38

To, že se české kolky tiskly v Kolumbii uvádí sama banka. Existenci tisku bílého nikdy nepotvrdila a tudíž nikdy neuveřejnila počet kusů. Vzhledem k tomu, že archiv ČNB podléhá utajení, nemohl student citovat konkrétní dokument. Opravdu by mě zajímalo o kterou diplomku jde. Mám k ní totiž silné pochyby o zdroji. Působí to na mě totiž podobně nedůvěryhodně jako známé tvrzení českobudějovického muzea, že na protektorátní 20 K je Heydrichův syn.

Neber to osobně, jde mi spíš jen o to, kde ten student vzal tento konkrétní údaj.

mischel13

Uživatel
#2994 - 12. 2. 2017, 14:58

Osobně to neberu, snažil jsem se dohledat více o bílých kolcích, protože před mnoha lety, mě byly nabídnuty ve větším množství na bankovkách různých sérií.
Při pročítání mnoha diplomových prací na netu, se divím, že ten dozírající nemá o obsahu celé práce snad ani potuchy, protože je tam mnoho nepřesností, ale to není můj problém.
O těch 3% jsem někde četl, ale můj hlavní směr byly poukazy Darexu a Tuzexu do knihy, prolezl jsem desítky(možná přes stovku) článků, dipl.prací atd. a nyní si nevybavím ten odkaz v té práci, skleróza už začíná působit!

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

trava

Uživatel
#2995 - 12. 2. 2017, 19:43

Ono je to vcelku jedno. Myslím, že 3 % vzhledem k výskytu a nabídce " bílých " kolků na trhu je počet možná ještě nižší. Cenu stejně tvoří nabídka a poptávka. Např. na s. B a R jsem ji viděl poprvé.

mischel13

Uživatel
#2996 - 12. 2. 2017, 19:52

Kdo studuje všechny kolky hlouběji, tak zjistí, že nejsou dva typy, ale rovnou tři!!! To se třeba časem "zjistí" a začne se to studovat hlouběji! Ale nechci tady prozrazovat někoho práci a chlubit se cizím peřím!!! Ještě by mne místní diskutéři opět napadli, že jsem lhář, že pánové? 😉 Už jsem chtěl napsat dvě konkrétní jména! 🙂

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

trava

Uživatel
#2997 - 12. 2. 2017, 19:58

přikládám všechny 3 varianty kolku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

mischel13

Uživatel
#2998 - 12. 2. 2017, 20:01

Koiko Tomio napsal/a:

  • koukám, že se daří, co ?? já mám zatím 2 kousky 😞
    podchycené kousky - G79, G80, G92, G93, G94, M02 a nově tedy B7 a B74

Tady máš další sérii, bohužel série X byla ukradená, což je velká ztráta nejen pro mě, ale i pro kupce! 👿
Podchycených kusů mám cca 55!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

trava

Uživatel
#2999 - 12. 2. 2017, 20:08

Pěkný kousek, paráda. Toho Xka je opravdu škoda. Na jiných sériích mimo s. G a M se objevují opravdu ojediněle !

Koiko Tomio

Uživatel
#3000 - 12. 2. 2017, 20:09
Kdo studuje všechny kolky hlouběji, tak zjistí, že nejsou dva typy, ale rovnou tři!!! To se třeba časem "zjistí" a začne se to studovat hlouběji! Ale nechci tady prozrazovat někoho práci a chlubit se cizím peřím!!! Ještě by mne místní diskutéři opět napadli, že jsem lhář, že pánové? 😉 Už jsem chtěl napsat dvě konkrétní jména! 🙂

tak o ten článek jsem se zajímal čistě ze zájmu, bo ten článek do M&B jsem s Jendou vypotil já a proto se zajímám, kde dotyčný v diplomce došel k takovým závěrům. To je snad logické, když tehdejší komunikace s ČNB byla vcelku špatná. Opravdu v tom nehledej nic osobního.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.