Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

Zdenda-Kubik

Uživatel
#2841 - 26. 10. 2016, 11:21
Takže ti ju predalo múzeum ? 🙂

No zajimalo by me, jak se dostaly do soukromych rukou. Primo tahle je uvedena v Karasiewiczovi 7d. Nejvzacnejsi ma byt 4x neplatne (7c), ktera je pry jenom jedna.

O tuhle jsme se v aukci pretahovali s panem Kohoutem, jsem necekal, ze bude mit zajem zrovna on, kdyz toho ma uz jak nasrano 🙂

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Zdenda-Kubik

Uživatel
#2842 - 26. 10. 2016, 11:22
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal/a: S touto perforaci existuji jen tri kousky, a byly urcene pro muzea (bylo mne receno odbornikem). ...

Jo mam za tebe radost, ja se pokusim zobnout nejakej u Aurei/y v prosinci.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

mischel13

Uživatel
#2843 - 26. 10. 2016, 11:32

Jojo, pro tebe to tam nebude problém 🙂 Já měl poslední možnost v Brně! 😉

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

Fidzi

Uživatel
#2844 - 26. 10. 2016, 11:56

Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal/a:

No zajimalo by me, jak se dostaly do soukromych rukou. Primo tahle je uvedena v Karasiewiczovi 7d. Nejvzacnejsi ma byt 4x neplatne (7c), ktera je pry jenom jedna.

To je jednoduché - pravdepodobne boli ukradnuté či vymenené za bezcenného Meszároša. Bohužiaľ múzea rabujú historici, ktorý poznajú trhovú hodnotu vecí odložených v depozitoch. 😞

Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal/a:

O tuhle jsme se v aukci pretahovali s panem Kohoutem, jsem necekal, ze bude mit zajem zrovna on, kdyz toho ma uz jak nasrano 🙂

Je to obchodník. Potrebuje ich mať pár v zálohe a následne udržať ich trhovú cenu. 😉

Processed coin catalogs 4.152 Auctions / 35.000 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

cedula

Uživatel
#2845 - 26. 10. 2016, 16:05

Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal/a:

O tuhle jsme se v aukci pretahovali s panem Kohoutem, jsem necekal, ze bude mit zajem zrovna on, kdyz toho ma uz jak nasrano 🙂

Mozno ju dal sam do aukcie 😠
Keby ju vydrazil, nezaplatil by proviziu. "Mozne scenario" 😆

trava

Uživatel
#2846 - 26. 10. 2016, 20:14

U těch počtů kusů je to vždy loterie. Pořád se něco objevuje, viz 50 Ks II. vydání u Klima. Taky je všude psáno " zachován pouze jeden kus ". No a vida. Objevil se další. A vzhledem k rozsahu čísel, jich může být i mnohem více. Když už jednou proběhl tisk, tak je možné všechno.

jhkr

Uživatel
#2847 - 26. 10. 2016, 21:04
U těch počtů kusů je to vždy loterie. Pořád se něco objevuje, viz 50 Ks II. vydání u Klima. Taky je všude psáno " zachován pouze jeden kus ". No a vida. Objevil se další. A vzhledem k rozsahu čísel, jich může být i mnohem více. Když už jednou proběhl tisk, tak je možné všechno.

jo, jo pokud jsou kupci co platěj , tak určitě...

jirka72

Uživatel
#2848 - 26. 10. 2016, 23:26

Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal/a:

S touto perforaci existuji jen tri kousky, a byly urcene pro muzea (bylo mne receno odbornikem).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

>

to by me zajimalo, odkud pochazi informace o tom, ze jsou pouze 3 kusy pro muzea ... ze je tato perforace vzacna o tom neni sporu, ale ony jsou nejake archivni zaznamy, ktere rikaji, ze byly takto perforovany 3 kusy a majitelem byla muzea?

Zdenda-Kubik

Uživatel
#2849 - 27. 10. 2016, 08:10

jirka72 napsal/a:

to by me zajimalo, odkud pochazi informace o tom, ze jsou pouze 3 kusy pro muzea ... ze je tato perforace vzacna o tom neni sporu, ale ony jsou nejake archivni zaznamy, ktere rikaji, ze byly takto perforovany 3 kusy a majitelem byla muzea?

Rikal mi to pan Karasiewicz, myslim ze bankovnim vzorum docela rozumi, napsal o nich i knizku.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Zdenda-Kubik

Uživatel
#2850 - 27. 10. 2016, 08:12
U těch počtů kusů je to vždy loterie. Pořád se něco objevuje, viz 50 Ks II. vydání u Klima. Taky je všude psáno " zachován pouze jeden kus ". No a vida. Objevil se další. A vzhledem k rozsahu čísel, jich může být i mnohem více. Když už jednou proběhl tisk, tak je možné všechno.

Ale cim dele v case, tim mene je pravdepodobne, ze se objevi nove kvantity, aby silne stlacily cenu. Napriklad 5000/1919 i kdyby jich nekdo objevil 5, tak to trh vstreba jako nic. To same 500/1919, to by se jich muselo objevit desitky, aby to nejak podstatne ovlivnilo cenu.

Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.