Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Vykupminci.cz
Numisargo

CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Vzhledem k te korozi je podle me cena nulova.
Registrovaný uživatel
Chcel by som sa spýtať na hodnotu tejto mince, Portugal 2002

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Leonard napsal
Chcel by som sa spýtať na hodnotu tejto mince, Portugal 2002

Hodnota je 2E, proc by mela byt vyssi?
Viz tez prispevek na predchozi strance:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chyborazby-vyrobni-zmetky-urcovani-a-diskuse_post_-686646#post686646
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 9. 1. 2024, 11:51. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den, co si prosím myslíte o téhle 5kč? Vadný střížek? váha 4.67. díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Falaux napsal
Dobrý den, co si prosím myslíte o téhle 5kč? Vadný střížek? váha 4.67. díky

Myslim si totez co barbar v jinem vlakne.
Registrovaný uživatel
díky :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den , už se bojím vůbec ptát,jestli jsem konečně trefila s prosbou o radu..? 10ti koruna z roku 1993 , které chybí na zadní straně mince písmenka,,Re" že slova republika. Má nějakou významnější hodnotu? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Fotka je neostra prave v horni casti. Zkuste udelat lepsi detailni fotky z ruznych uhlu, pak to mozna pujde posoudit.
Moderátor
Pokuste se o kvalitní ostré fotografie.
Je možné ,že se jedna o chyboražbu, respektive ucpání liter v raznici,nebo také zásah kutila s kvalitních fotografií můžeme lépe posoudit..

Koukám numismat byl rychlejší..
Registrovaný uživatel
Snad lepší.. nemám moc dobrý foťák.🥺

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to na nedoražení, můj názor :)
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Registrovaný uživatel
martinvon napsal
Vypadá to na nedoražení, můj názor :)

Možná by to chtělo ještě fotku aversu ze strany, aby byly vidět poškození na ploše
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Moderátor
Souhlasím s Martinem, vypadá to na nedoražení, zřejmě při seřizování razícího stroje,nebo vada střížku, možná by nebylo špatné porovnat sílu (tloušťku) mince..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 11. 1. 2024, 21:42. »
Registrovaný uživatel
To znamená, že hodnota je skutečných 10,-kč a mám jí zpět poslat do oběhu? Správně? 🤔🤗
Registrovaný uživatel
Nebo je výjimečná i hodnotou? A mám ji střežit?
Registrovaný uživatel
1euro espana 2019 chyborazba jedná sa o spodnú mincu má vyditelne menšie hviezdy a zvislé čiary skoro žiadne aku môže mať prosym hodnotu pani my ponúkla 20€

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pro srovnani foto Spanelsko 2003 starsi typ, 2008 nova mapa Evropy a mensi hvezdicky. V dolni rade pak roky 2018 a 2019. Zrejme tedy mensi hvezdicky souvisi s novym designem. (Pokud by mi nekdo nabidl vice nez nominal, rad prodam.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
mocnaalexandra napsal
To znamená, že hodnota je skutečných 10,-kč a mám jí zpět poslat do oběhu? Správně? 🤔🤗


Cena je dána tím kolik jsou za ní sběratelé ochotní dát, počítejte spíš v řádech desítek korun..
Registrovaný uživatel
Desetikoruny z roku 1993 mají spoustu chyb a tato mezi ně patří. Těch nedoražeb jsem už viděl dost a sám jich mám pár doma. To že to dělá nějaký kutil je dosti častá ale dle mého nesmyslná teorie. Netvrdím že to tak nemůže občas být ale těchto mincí tohoto ročníku je opravdu tolik ..... právě proto že se razily v tak obrovském objemu ..... že to jsou opravdu chyboražby. Někdy toho z nápisu chybí podstatně víc.
Registrovaný uživatel
Ahoj chci se zeptat co říkáte na tuhle 20 euro cent? Zajímá mě jestli ,chyba mezi hvězdami byla vyražena z výroby? Zkusím přidat co nejlepší fotky. Díky za odpovědi 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1. Muze jit o vadu strizku pred razbou nebo dodatecne poskozeni obehem - z fotky tezko posoudit. Prikladam foto vetsi vady na forintech v miste letopoctu.
2. Nalitky jsou na euromincich pomerne caste, viz 2. foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj chtěl bych se zeptat co říkáte na tuhle minci.. Našel jsem na ni pár zajímavých chyb a zajímalo by mě jestli by mohla mít pro sběratele nějakou cenu.. Díky za odpovědi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahojte, Dostala sa ku mne 2e DE minca, na ktorej sú z boku vyrazene hviezdičky namiesto textu "EINIGKEIT UND RECHT UND FREIHEIT" a zasahujú až na hornú stranu mince. Taktiež chyba ryhovanie na zadnej strane po niklovom obvode. Môžete mi prosím poradiť ci ide o fejk ci chyborazbu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Miles123 napsal
Ahojte, Dostala sa ku mne 2e DE minca, na ktorej sú z boku vyrazene hviezdičky namiesto textu "EINIGKEIT UND RECHT UND FREIHEIT" a zasahujú až na hornú stranu mince. Taktiež chyba ryhovanie na zadnej strane po niklovom obvode. Môžete mi prosím poradiť ci ide o fejk ci chyborazbu.

Je to falzum.
Moderátor
Brutvan napsal
Ahoj chtěl bych se zeptat co říkáte na tuhle minci.. Našel jsem na ni pár zajímavých chyb a zajímalo by mě jestli by mohla mít pro sběratele nějakou cenu.. Díky za odpovědi

Vzdy k fotkam napiste, co povazujete za chybu. Ja nic mimoradneho nevidim.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » CHYBORAŽBY, VÝROBNÍ ZMETKY - URČOVÁNÍ A DISKUSE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1