Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Elendil napsal
Jeden z mých nejhezčích kousků :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


To je ale náhoda, zrovna dnes byl zablokován účet uživatele, který také rád používal názvy z Tolkienových děl a také měl rád mince Habsbursko-lotrinské dynastie. Ale ctíme presumpci neviny, tak už mlčím..
« Poslední úpravu provedl(a) Hurley v 4. 7. 2012, 18:34. »
Registrovaný uživatel
Kdo ví, ale ono brzy poznáme dle obsahu, kde je případná nezaměnitelná reinkarnace Walugiho, kterou je třeba mazat...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Krejcar z roku 1881, František Josef I.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekne mincičky.
Moderátor
Jozino89 napsal
Pekne mincičky.


Bodejť ne, když jsou vyčištěny citronem :P :D
Registrovaný uživatel
Ještě se mohu pochlubit tímto denárkem s letopočtem 1761 (původní koruna), Marie Terezie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
S těmito dvěma mincičkami je to už tochu horší, ale myslím, že nedělají ve sbírce ostudu :) :
Denár 1763, Marie Terezie, Cu
Dvacetikrejcar 1770, Marie Terezie, Ag (konvenční měna)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přemýšlel jsem, jestli to dát do sekce Dorbné mince grošového období nebo zde. Tak jsem si nakonec hodil mincí :D. Udělal jsem si radost tady tímto krasavcem:

Václav IV.
Peníz 1383-1384
typ Hána VII.b/1 (pokud jsem to určil dobře :))

Není to sice nic extra stav na chlubení, ale i tak mi udělal strašnou radost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Již jsem to tu několikrát psal ale zopakuji:
Do Chlubírny nevybíráme mince podle vzácnosti nebo zachovalosti ale podle toho jak velkou radost nám udělali.
LukeH2O, udělal jsi dobře.
;)
Registrovaný uživatel
Nádhera, gratuluji ;)
Registrovaný uživatel
Na peniz Vaclava to neni vubec spatny stav...gratulace...
Registrovaný uživatel
vzhledem k typu mince, je stav myslím velmi slušný... gratuluji ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
zavidim, tu radost si myslim umim docela dobre predstavit
Registrovaný uživatel
LukeH2O napsal
Přemýšlel jsem, jestli to dát do sekce Dorbné mince grošového období nebo zde. Tak jsem si nakonec hodil mincí :D. Udělal jsem si radost tady tímto krasavcem:

Václav IV.
Peníz 1383-1384
typ Hána VII.b/1 (pokud jsem to určil dobře :))

Není to sice nic extra stav na chlubení, ale i tak mi udělal strašnou radost.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

no a jakou by ti udělal radost kdyby sis ho sám našel ;)
Registrovaný uživatel
Tak mě na PG proprali že nakupuji příliš draho groše Jana, no měl jsem depku, tak jsem si jednu devítku na Aukru za 2100 koupil. Jinak ale peníze vidlemi nepřehazuji a snad ani nejsem blb jak bylo prezentováno místními bossy. Snažím se kupovat rozumě, když je co. Dnes jsem si udělal radost, za šestku, to už by šlo, ne? Pánové....
Můžete mi prosím někdo přesněji určit ten Kladský haléř? Nemohu tam najít G.
díky!
Nevím jak se tam zobrazí fotky, tak se dopředu omlouvám....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jestli myslíš ten kladský peníz se lvem, tak je přesně proti křížení ocasu Tedy Nechanický 6. Joo ty halíře jsou mňamka. Právě sem taky připravuju fotku, a teď abych počkal, abych Ti to tady nezabil. :lol:

Chtěl bych Tě poprosit, neposlal bys mi fotky halířků Ferdinanda? Dáváme teď s Olim něco do kupy, a každej kousek se může hodit.
Moderátor
Pavel ma recht, ty halere jsou nadherne.
Moderátor
petr1596 napsal
Tak mě na PG proprali že nakupuji příliš draho groše Jana, no měl jsem depku, tak jsem si jednu devítku na Aukru za 2100 koupil. Jinak ale peníze vidlemi nepřehazuji a snad ani nejsem blb jak bylo prezentováno místními bossy...


ale no taaak. chapu, ze to mohlo vyznit i takto, ale myslim, ze za blba te opravdu nikdo nepovazuje. ostatne, i ja jsem uznal, ze s moji koupi jsem mel stesti (ale i trpelivost). moje ucast v diskusi byla o tom, ze mi vadi obecne, jak se prazske grose precenuji lidmi, kteri o nich nic nevedi a naivne veri, jak investuji a normalnim sberatelum sortiment jen zdrazuji. kdo vi, co sbira, at prihodi tolik, kolik uzna za vhodne, to jsem prece take psal. mozna, kdybys pockal, sehnal bys ho za par mesicu ci let levneji. a mozna ne. chtel si ho hned a mas ho a v tomto pripade (coz ale u mnoha jinych lidi v mnoha dalsich pripadech neplati) nemas ceho litovat. i o tom byla rec.
Moderátor
a navic si mel smulu v tom, ze se aukce propirala na foru z jisteho duvodu, o kterem ses mozna take docetl - zpusob, jakym byly grose nejdrive odprezentovany a nasledne vystaveny na aukro se mnohym docela pochopitelne nezamlouval (ostatne to melo lecos spolecneho s kauzou prodeje minci zde)... jinak by si mozna teto aukce ani nikdo nevsiml a nikdo by nic nekomentoval.

takze pokud sem se te v necem nepravem dotknul, tak se omlouvam
Registrovaný uživatel
To je v pohodě, ok, díky
Moderátor
Takže tady jsou mé relativní novinky. Možná některé jsou trošičku horší, ale zase ne zrovna obvyklé. Takže proč ne???

První kousek by mělo být Štýrsko Otakar IV. (1164-1192) fenik mincovna Fischau.
- Ale nejsem si zcela jist. Buď je okrájený, nebo to je trošku něco jiného. Na druhé straně nic vyraženo není. Je dost dobře vyražen, takže je jasné, že je to pouze jednostranná mince ( což je další věc, která mi nesedí ). Váha 0,36g, rozměry 13,48x13,68x0,49mm. Za pomoc s určením děkuji Olimu.

Pokud by jste věděl někdo něco bližšího, dejte vědět. :P

Druhej mazlik je Kladský peníz Pánů z Kunštátu Nech8 ( má ho uváděn jako haléř ). Trošku nedoražen, ale udělal radost.

Třetí se možná divíte, proč sem dávám takovou ošoupaninu mizernou, ale mrkněte pozorně na písmena. Písmena jsou P-O. Nejedná se tudíž o vídeňský půlfenik. Někde jsem toto přiřazení viděl do mincovny Öetting, ale nemůžu zatím dohledat.

Druhou řadu začíná salzburský dvoufenik Wolfa Dietricha v.Raitenau 1602, kterého následuje dvoufenik Jana Jakuba Khuen-Belasi 1582. Šmerda 70. Jsou to běžné mince, ale myslím si, že pěkně zachovalé ( na fotce vypadaj příšerně, ale jsou kompletně doražené ).

No a poslední je Saský fenik Jana Fridricha a Moritze 1542. Sice asi chudinka dostal krumpáčem, ale saská drobotina se zde zrovna moc často neobjevuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ked su nejake mince pokope je to krásny pohlad kliknite na fotku zobrazí sa ostrejšie ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Registrovaný uživatel
Sice obyčejný uherský denár, ale hezký - a mně potěšil :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to verim, je krasny.

ja si jednou takhle vybiral jeden asi hodinu z cca 500 razeb a prodejce malem ranilo... byla to ale taky jeho vina, prvni pulhodinu me vnucoval necitelne plisky, protoze jsem nemluvil tou spravnou reci. trvalo mu, nez pochopil, ze bude muset vytahnout ty lepsi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Oliver: a to jsi nakupoval v Egyptě či kde? :mrgreen:
Tam nejprve člověk dostal primitivní falza, později lepší falza, pak pravé ošklivé ražby, pak až nějaké slušnější(nejčastěji ale až druhý den při další návštěvě a po několikáté sklence čaje) pak následovala dlouhá debata o ceně(a další čaj) pak se uzavřel obchod a domluvila další návštěva za 1-2 tydny, aby sehnal další mince od přátel(tam již odpadla nabídka falz) ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1