Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Vykupminci.cz
Numisargo

* CHLUBÍRNA * :)

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
lol
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Já mám groše v tomhle:

Obrázek vložený uživatelem

Sice nejdou vidět z obou stran, ale nepráší se na ně, jsou pod plexem a na modrém sametu se vyjímají nádherně.
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

To Aurelian02: Možno máte pravdu. Možno tie kontramarky naozaj nie sú pravé, taký odborník veru ešte nie som, aby som to vedel presne určiť, aj keď mám tie mince doma a nehľadím na ne ako na maličké obrázky na monitore kompu. Preto Vám posielam lepšie foto, posúďte sám. Posúďte a podeľte sa s nami. Možno zniem sarkasticky, neberiem to však v zlom. Ak ste naozaj odborník na kontramarky a nemýlite sa, tak klobúk dole. Ja priznávam že nie som. Ak by aj neboli pravé, svet sa nezrúti. Za ten Regensburg som dal síce o niečo viac korún, ale človek sa učí. Tá Unna (je to vôbec Unna?... hmmm) ma vyšla na pár stoviek, tak z toho nerobím veľkú vedu. Nech je ako chce, tu sú obrázky, pozrite všetci.
Osobne sa mi paradoxne tá Unna zdá pravá, aj keď bola oveľa lacnejšia. To Rezno je "trošku viac precízne". Chcelo by to však mať tie mince v rukách; myslené tak, že by bolo dobré, ak by v rukách mal tie mince odborník, ktorému rukami prešlo naozaj veľmi veľa grošov. Možno tu viacerí budú so mnou súhlasiť, ak medzi takých odborníkov budem predbežne počítať iba patasona a kekule...
Registrovaný uživatel
S těmi kontramarkami je to těžké... jediná kontramarka, které na 100% můžeš věřit je ta, kterou by sis v rámci nějakého nálezu vytáhnul sám ze země. Jinak mohou být vždy pochybnosti o pravosti. Sám kontramarky nesbírám. Je to podle mého názoru záležitost německého mincovnictví (byť na českých groších). Nejlépe je porovnat kontramarku s originálem - k tomu je dobrá třeba Chaurova sbírka, kde je těch kontramarek poměrně dost a slušně vyfocených... Všechno je to ale individuální záležitost - co člověk, to názor. Pokud se ti líbí a je podle tebe pravá, nenech se zdeptat soudy ostatních o její nepravosti - věř svému názoru a tomu, co vidí tvoje oko; nikdo jiný ti s tím, byť by sebevíc chtěl neporadí a nepomůže, protože na to prostě žádný algoritmus nebo metoda, jak poznat pravou kontramarku od falešné, neexistuje.
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
Já mám groše v tomhle:
......
Sice nejdou vidět z obou stran, ale nepráší se na ně, jsou pod plexem a na modrém sametu se vyjímají nádherně.


je to krásný... ale do poměrně malé bezpečnostní schránky v bance se to nevejde:-( Jsem barbar... já to mám narvaný v albumu a "mazlím" se jen výjímečně s pár mincema, co si přivezu domů z banky, když třeba potřebuju zařadit přírůstky, nebo přeuspořádat nějakého panovníka a není na to čas za plentou v sejfu v bance :? ... byly ale časy (na průmce a na vejšce), kdy jsem spával s novejma mincema pod polštářem :lol: Teď už obcuju jen s obrázky v počítači... takže vlastně jen s virtuální sbírkou (pak nemám vymejšlet virtuální pobočky... :mrgreen:)
Registrovaný uživatel
pravda bezpečnostní "šuplík" v bance je malý, vyřešil jsem to tak, že jsem z každé strany šuplíčku z mincovní skříňky odříznul jeden řádek :) takže tam mám 7x9 políček na jeden šuplíček ;) na výšku se tam vejdou 4x takže to máme prostor pro 252 mincí :) pokud ta kapacita nestačí, je třeba 2x schránek, ale vzhledem k tomu, že ve Spořitelně jsou levné, není to problém ;) a když bude mít člověk štěstí, získá tu vyšší schránku, do které se vejde šuplíčků více :)
Registrovaný uživatel
:) Hehe... pak ale zkus na ta čtyři plata narovnat 956 mincí :lol: Vyšší schránku mám (sice né ve Spořce, ale to bude +/- stejné) a s bídou se mi tam vejdou dva albumy... V době, kdy jsem si jí pronajal to byla poslední schránka této velikosti (tuším typ "C") a od té doby, kdykoliv se tam mihnu, je místo vzoru schránky u vstupu text, že schránky tohoto typu jsou momentálně rozebrané (pronajaté). Větší schránka sice existuje, ale je podstatně dražší a vzhledem k tomu, kolikrát tam člověk do roka zajde, myslím, že by bylo uchovávání mincí na platech v podmínkách bankovního trezoru zbytečný luxus...
Registrovaný uživatel
no jo, když Ty jedeš takhle ve veklém :D to už by se Ti vyplatilo mít doma skříňový trezor :D jinak ve spořce jsou ty bezp. schránky za hubičku! platím ročně ani ne 250,- za tu nejmenší. jak píšeš, sehnat vetší je docela problém! všechny jsou obsazené ....
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
To Archypov:
Je mi to jasné, že když vyslovím na základě malého obrázku hned podezření, nebudí to důvěru, ale jsou to pro mě dlouho známé věci (jinak bych si nedovolil napsat). Viz obrázky z mého archivu padělků všeho druhu, tyto jsou z Ukrajiny a jsou zcela vymyšlené, charakter ražby zcela jiný než u pravých kusů, dále jsem viděl a držel v ruce na zač. 90. let velkou hrst podobných padělků Amberg, Götingen, Regensburg a ještě jednu, teď si hned nevzpomenu (ty alespoň nejsou zcela vymyšlené). Ty byly přivezené tuším z Minsku. Bohužel se dodnes potulují po našich aukcích a vesele se draží!! Opět charakter, způsob ražby, rytecké provedení zcela jiné, než u originálů. Porovnával jsem je s Chaurovými kusy, dále se svými pravými (mám cca 60 - 70 ks, některé vícekrát a různé varianty), pokud se položí vedle sebe, není co řešit, markantní rozdíl. Pokud jednou vidíte jak to má vypadat, tak již pocitem poznáte, že tyto nemůžou být originální.
Nesouhlasím s Patasonem, že jediné pravé jsou ty, které si vyrýpnu, to by se dalo říci o většině mincí! Bohužel nikdo u nás nemá zájem to řešit. Chci své kousky nafotit a chtěl bych vedle pro porovnání položit padělek, pak by to bylo zcela jasné, ale o to asi nikdo z "obchodníků" nestojí!
Registrovaný uživatel
To Aurelian: Netvrdím, že "jediné pravé jsou ty, které si vyrýpnu", ale že "jediná kontramarka, které na 100% můžeš věřit je ta, kterou by sis v rámci nějakého nálezu vytáhnul sám ze země" a v tom je rozdíl. Kontramarky jsou tak jednoduché obrazce, že výroba jejich falešných razidel je tím nejjednodužším, co se dá v českém mincovnictví padělat. Stačí jeden groš s pravou, dobře vyraženou kontramarkou, udělat si otisk z vytvrditelné pryskyřice a máte razidlo, ze kterého tak 10 - 15 kousků kontramarek nerozeznatelných od originálu, podle kterého byl zhotoven otisk, vyrazíte. Potom mluvme o jistotě, že kontramarky, které si sám nenajdu, jsou zaručeně pravé... Pochopitelně ty kontramarky, které ukazujete v posledním příspěvku asi budou falešné - na 100% ta poslední (na groši Vladislava), která je na středověk příliš precizně a jemně vyrytá. S Amberkem, o kterém píšete jsem se rovněž setkal a dá se vcelku snadno rozeznat znovu podle příliš jemného provedení, podle toho, že routy ve spodní polovině štítu směřují na opačnou stranu a místo aby se střídalo plné pole s prázdným, střídají se šrafované pole s prázdným... To, že to nikdo z nás nechce řešit, není pravda. Dejte nám k dispozici obrázky svých kontramarek a můžeme je vystavit jako srovnávací materiál na webu ČNS PG. Pravdou ovšem je, že by se našla řada "obchodníků", kteří by vás za to přinejmenším prokleli, neb by to leckomu mohlo zkazit rozdělaný "dobrý obchod" :twisted:
Moderátor
To Aurelian : Pokud by to bylo možné, měl bych zájem o fotky kontramarek. I těch falešných. Rád bych je doplnil do své databáze. Jelikož se mi zatím nedaří legální cestou dostat k fotkám kontramarek, musel jsem si je všechny překreslit. :'( Ale to není ono. Fotky by byly jistě použitelnější.
Samozřejmě bych byl vděčný i za jakékoliv další informace ke kontramarkám.
Pokud by jste mi chtěl nějaké informace poskytnout, najdete moji mailovou adresu v odkazu. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Máte mít popelku z Rakouska Uherska nebo možná z první republiky, nevím neumím německy a tam se to plato vejde nachlup přesně :)
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

Zdravím všechny, koho to zajímá. Zatím to nemám vše zpracované jak bych si přál, tak jsem alespoň nafotil tyto dvě kontamarky k porovnání s padělky. Pro zajímavost, kontramarka Ambergu existuje v 11 variantách (viz. Krusy - Gegenstempel auf Münzen des Spätmittelalters), někdy jsou to změny nepatrné, zde zobrazené mají routy směřující na obě strany, jinak rozdíl je v jiné kresbě a celkově falešná kontramarka působí moc moderně. Navíc jsou vždy falza ražená moc pěkně, u pravých rána většinou směřuje trochu zešikma, méně již kolmo, je použito značné rány a mince je deformovaná, část materiálu je vytlačena momo obraz kontramarky.
Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

Detaily kontramarek zleva - již pouhým okem viditelný padělek Ambergu, jak píše patason poznávací znamení šrafování v routech, druhý a třetí detail jsou pravé kontramarky, čtvrtá a páta moderní falzum pro porovnání, opět dost markatní rytecký rozdíl i a mělká ražba.
Pro patasona, nejsem nástrojář ani odborník na ražbu, ale moc bych pochyboval, že plastové razidlo napodobí razidlo kovové. Kdyby to tak bylo, tak už máme problém, ale tyto naivní pokusy zatím jsou nebezpečné pouze pro neznalé. Byl bych rád, kdyby to tak i zůstalo.
Registrovaný uživatel
moooc zaujimave ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To Aurelian: No, přesvědčovat vás nebudu... každopádně já opravdu nemám 100% jistotu u kontramarek, které bych si sám nenašel (a to by ještě muselo být bez náznaku podezření, že mi je tam někdo před hledáním narafičil) a tak je nesbírám...
Registrovaný uživatel
Tak co kluci, to už jste si tak dlouho nic pěkného nekoupili?
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
To Robie: Teda sice nejsem kluk,ale snad ti tonevadí,něčím bych se pochlubila, obohatila jsem si sbírku o tři nové kousky drobáčků Ludvíka.
http://klasika.ukazto.com/?img=2514265,Ludvk.jpg
http://klasika.ukazto.com/?img=2514266,ludvikcernyp.jpg
Registrovaný uživatel
no michaelo takové bullshit fotky? :D
Registrovaný uživatel
tak dnes sa mi podarilo na burze získať tento celkom pekný soľnohradský groš :)

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) roland22 v 29. 3. 2008, 12:38. »
Registrovaný uživatel
Blahoželám pekný.
Registrovaný uživatel
Zrejme nebola dlho burza nikto nemá nič,žiadna nová mincička?
Registrovaný uživatel
dnes bola burza zasa o ničom, ale zohnal som aspoň tento zaujímavý denár :mrgreen:
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Malý update sbírky...

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nějací ti Habsburští nadvládci... 8) :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Super
Registrovaný uživatel
:shock: :shock: Velice krásné mince ;)
_______________
"Tohle je rudej prapor mýho táty... a proti tomu já nemůžu nikdy jít!"
http://www.pitbull.webz.cz/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » * CHLUBÍRNA * :)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1